Золотовалютні резерви України скоротилися в лютому на 12%

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

   У лютому 2015 року міжнародні резерви України скоротилися до 5,625 млрд доларів (на 12,4% ), повідомляє Національний банк України (НБУ). "Враховуючи те, що Україна очікує позитивного рішення Ради директорів Міжнародного валютного фондао надання нового пакету фінансової допомоги вже 11 березня цього року, обсяг міжнародних резервів України на сьогодні є достатнім для виконання зобов’язань та поточних операцій уряду і НБУ у короткостроковій перспективі", – йдеться в повідомленні. За даними НБУ, динаміка скорочення міжнародних резервів у лютому поточного року в значній мірі була обумовлена погашенням та обслуговуванням державного і гарантованого державою боргу в іноземній валюті (539,1 млн доларів).

  Крім того, на рівень міжнародних резервів вплинули інтервенції нбу на підтримку гривні на суму 651,3 млн доларів, з яких 560,4 млн доларів – адресні інтервенції. За даними НБУ, обсяг інтервенцій з купівлі валюти склав у лютому 144,7 млн доларів. При цьому, згідно з повідомленням, надходження коштів на користь уряду від розміщення державних облігацій України в лютому склало 298,3 млн доларів.   Відзначимо, в кінці грудня 2014 р. голова НБУ Валерія Гонтарєва прогнозувала значне збільшення ЗВР. "Наші резерви, які знаходяться на низькому рівні, не дають ринку впевненості і створюють додаткові панічні настрої. Це пов’язано ще і з тим, що у нас були дострокові парламентські вибори. З-за цього ми відхилилися від нашого графіка. Якби ми дотримувалися цього графіка, то рівень резервів на кінець року була б набагато більше. Але я не бачу в цьому великої проблеми, так як 8 січня до нас приїжджає МВФ", – розповіла Гонтарєва. "І ми розглядаємо значне збільшення програми не тільки від МВФ, але і від ЄС, і від міжнародних донорів.

  Тому я з оптимізмом дивлюся в майбутнє. І ми доб’ємося не тільки того рівня резервів, який ми б бачили, якби не відхилилися від програми, але і будуть значно вище", – додала вона. У той же час МВФ виступає за збільшення ЗВР України до 23 млрд дол. Про це на прес-конференції наприкінці грудня заявила голова Національного банку України Валерія Гонтарєва. "У кінці листопада вони (ЗВР – ред.) були 9,9 млрд дол. Після цього ми робили проплати по російському газу. Можу сказати, що до кінця року вони будуть краще, ніж ми припускали", – заявила Гонтарєва. Вона також підкреслила, що НБУ хотів би бачити ЗВР України хоча б на рівні 15 млрд дол., однак МВФ виступає за збільшення ЗВР України до 23 млрд дол. "Якщо б ми не відставали від програми (МВФ, – ред.), то ми б вже отримали 3 траншу. Тому вони, як мінімум, будуть об’єднані. А якщо буде збільшення програми, то ми, я сподіваюся, можемо отримати ще", – заявила Гонтарєва.   Нагадаємо, 

  Міністерство фінансів України розраховує на перший транш МВФ у розмірі 10 млрд дол, повідомив заступник міністра фінансів Ігор Уманський, передає УНІАН. "Окончательнное рішення ще не прийнято, ми сподіваємося, що воно буде прийнято на рівні 10 млрд дол", – сказав Уманський. Перший транш МВФ, який Україна отримає від МВФ, буде розподілено порівну між Нацбанком і урядом. Про це повідомила міністр фінансів України Наталія Яресько. "будь Половина виділеної суми піде на поповнення резервів НБУ, половина – на потреби уряду з виконання зовнішніх зобов’язань", – сказала вона журналістам у суботу в Кабміні. Коментуючи слова свого першого заступника Ігоря Уманського про те, що уряд очікує від МВФ перший транш 10 млрд доларів, вона сказала, що позиція українського уряду полягає в тому, щоб отримати в першому транші як можна більшу суму. "Взагалі, в першому році ми можемо отримати не більше 60% від всієї суми, тобто, між 10 млрд доларів і 11 млрд доларів. Ми прагнемо, щоб якомога більшу частину з цих грошей отримати в першому транші. Але поки вони вирішать, ми не знаємо, скільки це буде", – підкреслила міністр.

  27 лютого Кабінет Міністрів затвердив проект Листа про наміри уряду і Національного банку України до Міжнародного валютного фонду (МВФ) та проект Меморандуму про економічну і фінансову політику. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк сподівається, що Верховна Рада у понеділок, 2 березня, проголосує за реформаторський пакет законопроектів, який є запорукою фінансової допомоги з боку МВФ.

  Вам буде цiкаво:
  Приватний кредит під заставу
  Хто з банків дає кредит готівкою без довідки про доходи
  Кредит у банку без застави
  Гроші в борг від приватної особи під розписку і під відсотки

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг