Золоті правила економії грошей

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Давно я не зачіпав тему економії сімейного бюджету, і хоч вже про це на сайті написано дуже багато, вирішив зробити ще одну статтю, в якій зберу золоті правила економії грошей – ту основу основ, яку необхідно не просто знати, але й добре розуміти кожному, хто цікавиться, як заощадити гроші. А цікавитися цим, на мій погляд, повинні всі, незалежно від рівня доходів та фінансового стану, тому що воно залежить від витрат рівно такою ж мірою, як і від заробітку.

  Отже, золоті правила економії. Відразу скажу, що всі вони дуже прості (все геніальне просто). Ніяких супер секретів тут немає, зараз ви самі зможете в цьому переконатися.

  Почну з того, що багато людей вперто продовжують абсолютно неправильно розуміти саму суть економії.

  Повторюю вкотре: економити – це не значить скупитися і бути скупердяем, економити – це не означає відмовляти собі у всьому, економити – це не значить вести аскетичний спосіб життя. Економити – це значить бережливо ставитися до особистих фінансів і використовувати їх максимально вигідно та ефективно. Економити – це рахувати свої гроші. Економити – це планувати свої витрати. Економити – це отримувати максимум при мінімальних витратах.

  Правило економії №1. Не купуйте зайвого. Все просто. Є витрати, які життєво необхідні. Є – які не те щоб необхідні, але бажані. А є ті, без яких цілком можна обійтися, і це взагалі ні на що не вплине. Ось ця група витрат і є “зайвим”. І особливо цікава ситуація виникає, коли людина або сім’я оплачують ці зайві витрати, а потім скаржаться, що їм не вистачає грошей на життєво важливі. Ну і хто в цьому винен? Просто уникайте зайвих покупок, і ви вже зможете дуже добре зекономити.

  Правило економії №2. Не переплачуйте. Не менш важливе, ніж перше. Я думаю, всі розуміють, що одні і ті ж товари і послуги, і навіть одного і того ж якості, взагалі просто абсолютно однакові, у різних місцях можуть коштувати по-різному. І ця різниця в деяких випадках може бути взагалі в рази! Тому, якщо ви добре будете орієнтуватися в тому, де придбати той чи інший товар або послугу дешевше, і користуватися цим – ви зможете дуже добре зекономити. Для цього необхідно постійно моніторити ціни на товари і послуги, якими ви користуєтеся. Даю кілька напрямків, які варто вивчити, щоб не переплачувати: оптові бази, інтернет-магазини, купівлі з рук через соціальні мережі і форуми, акції і розпродажі і т. д.

  Правило економії №3. Ведіть облік. Ви завжди повинні дуже добре знати, куди і скільки грошей у вас іде: ці знання – основа для грамотної економії. Щоб це знати – почніть вести домашню бухгалтерію. Якщо у когось склалося враження, що це зайва трата часу, запевняю вас, це величезна помилка. На бухгалтерію витрачають величезну час і гроші всі суб’єкти господарювання: від підприємства до держави. Як думаєте, чому? Якщо б її не було – вони б уже давно розорилися. Так і люди, сім’ї, які не ведуть облік особистих фінансів, якщо не розоряються, то точно не дораховуються чималих сум, які могли б у них залишатися. А багато хто, на жаль, і розоряються…

  Правило економії №4. Плануйте. А найголовніше, для чого потрібно вести облік – це подальше планування своїх витрат, свого особистого або сімейного бюджету на основі отриманих даних обліку. Планування сімейного бюджету дозволить вам в кращому вигляді дотримати 2 перших золотих правила економії: не купувати зайвого і не переплачувати. Тому що, дивлячись на дані бухгалтерії, ви відразу зможете побачити, які зайві витрати, на які скільки коштів іде по максимуму і мінімуму, і відповідно, спланувати витрати наступного місяця без урахування зайвих витрат і з мінімальними витратами на обов’язкові.

  Правило економії №5. Витрачайте менше, ніж заробили. Мається на увазі на свої поточні потреби протягом місяця. Завжди і при будь-яких обставинах дотримуйтесь це золоте правило економії, і у вас завжди буде вистачати грошей не тільки на поточні потреби, але і на великі покупки, і на якісь форс-мажорні витрати. Тому що різницю між заробленим і витраченим ви будете відкладати на створення резервів (для оплати форс-мажорних витрат), заощаджень (для оплати великих покупок), а може бути навіть і капіталу (для отримання пасивного доходу). Якщо ви вважаєте, що вам нема чого відкладати – заробляйте більше! Але запевняю, вам і тоді буде нічого відкласти. Тому що, щоб відкладати гроші і створювати собі життєво-необхідні фінансові активи, потрібно грамотно розпоряджатися особистими фінансами, грамотно економити, використовуючи ці золоті правила економії. Якщо ж ви не будете дотримувати це правило – рано чи пізно ви обростете боргами, і ваш фінансовий стан істотно погіршиться (борги вимагають оплати, і вам не буде вистачати грошей ще більше). Ні в якому разі не допускайте утворення боргів!

  На закінчення хочу дати посилання на кілька інших статей, добре доповнюють або продовжують дану. Рекомендую їх прочитати:

  Ось такі вони – золоті правила економії. Всього 5 нескладних правил, які при точному дотриманні обов’язково знизять ваші регулярні витрати, зміцнять ваш фінансовий стан і збільшать ваші фінансові можливості.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг