Закриття кредиту: пишемо заяву і закриваємо договір правильно.

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Останні проблеми позичальників, які брали кредит готівкою у Дельтабанку показали, що навіть повністю сплативши кредит, можна в один прекрасний момент отримати дзвінок від колекторів з повідомленням про борг. А документів у людини не залишилося… Та як довести свою правоту. Справа в тому, що при закритті кредиту, потрібно обов’язково отримати довідку про відсутність заборгованості і закрити розрахунковий рахунок, звідки ви платили кредит… Як це зробити, розповімо нижче.

  zakritie-card

  Процедура закриття кредиту є не менш важливою і складною, ніж його оформлення. Проте, клієнти помилково вважають, що внесення останнього платежу є свідченням виконання всіх обов’язків перед банком. Справа в тому, що кредитний рахунок продовжує діяти, навіть при повному погашенні заборгованості. Банки зумисне зробили процедуру його закриття складною, щоб не втрачати хорошу статистику по позичковим рахунках. Розглянемо докладніше, у яких випадках закривається кредит, який процес закриття, як правильно і коли потрібно писати заяву за закриття кредиту?

  В яких випадках кредит може бути закритий?

  Кредит вважається закритим тільки в тому випадку, коли позичальник повністю виплатив весь свій борг і написав заяву на закриття кредитного рахунку і відключення різних послуг. За правилами, банк повинен автоматично закривати позичкові рахунки за умови повного виконання обов’язків клієнта і видати довідку про відсутність заборгованості. Практика показує зворотне: видача довідок відбувається по складному механізму, а рахунки залишаються чинними до тих пір, поки клієнт самостійно не напише заяву на їх закриття.

  Довідка про закриття

  primer-spravki

  Процес закриття кредиту

  Процедура погашення кредиту і закриття рахунку полягає в наступному:

  • Клієнт вносить останній платіж (або гасить кредит достроково).
  • На наступний за датою списання платежу, день клієнт підходить до відділення банку і пише заяву про закриття кредитного рахунку та видачі довідки про повне погашення заборгованості. У довідці має бути зазначено, що кредитор не має матеріальних претензій до клієнта, за станом на дату ХХ.ХХ.ХХХХ клієнт повністю виконав свої зобов’язання перед банком, а кредитний рахунок на підставі цього буде закритий.
  • Працівник банку перевіряє стан рахунку на наявність заборгованості, відключає послуги, які були підключені до рахунка (наприклад, СМС-повідомлення про зарахування грошей, обслуговування рахунку та ін.) і видає потрібну довідку. Якщо додаткові послуги не будуть відключені, то через деякий час банк може пред’явити клієнту рахунок на круглу суму. Результат плачевний – зіпсована кредитна історія, навіть при справно виплачений кредит.

  Варто знати про такі нюанси:

  • Довідка про відсутність заборгованості може бути видана тільки через певний термін, наприклад, через три дні після закриття рахунку (деякі банки встановлюють цей термін в 30 і 45 днів).
  • Клієнту краще зажадати, щоб на ній стояла печатка банківської установи з підписами уповноважених осіб. Деякі банки роблять видачу такої довідки платній, наприклад, у ВТБ 24 вона коштуватиме 100 грн.
  • Кредитну карту, яку часто банки видають до позичковому рахунку, краще скласти і написати заяву на її закриття.

  Наслідки неправильно закритого кредиту можуть бути негативними:

  • Навіть погашений кредит буде вважатися чинним, що негативно вплине на рішення про видачу нової позики.
  • Інший банк, при запиті в БКІ, може побачити, що у клієнта кілька відкритих договорів. Він не буде з’ясовувати, в чому справа, і просто відмовить у наданні кредиту.
  • Може виникнути ситуація, коли платіж невчасно надійшов з-за технічного збою. Запит довідки про повне погашення заборгованості може швидко вирішити дану проблему і уникнути штрафів і пені.

  Особливості заяви на закриття кредиту

  • Така заява заповнюється власноручно клієнтом банку у відділенні. Якщо працівники банку переконують, що достатньо усного розпорядження, то не варто вірити.
  • Заяву на закриття кредитного рахунку може мати стандартну форму, де клієнт заповнює свої особисті дані, або роздруковується фахівцем їх програми, де вже автоматично заповнені всі потрібні поля, включаючи номер кредитного договору, номер рахунку і причину закриття (причина – повне погашення кредиту).
  • Клієнту достатньо перевірити правильність заповнення і підтвердити це своїм підписом і датою.
  • Співробітник ставить печатку і підпис на підписаній заяві.
  • Один примірник залишається у банку, другий примірник (або завірену копію першого) клієнт повинен взяти собі.
  • Зазвичай вже на наступний день, коли рахунок закриється, можна підійти за довідкою про повне погашення.

  Закриття іпотеки

  Якщо розглядати іпотеку з пайовою участю, крім закриття кредитних рахунків є ряд процедур, пов’язаних з отриманням власності на квартиру.
  Справа в тому, що до повної виплати іпотеки ваша квартира належить банку. У нього є заставна на вашу квартиру. Також у реєстраційній палаті зареєстровано договір пайової участі з обтяженням. Це означає, що квартиру до виплати кредиту ви не зможете продати за згодою банку.
  Розпишемо кроки, які потрібно зробити, щоб закрити іпотечний договір.

  Розрахуватися банком — повністю виплатити або достроково погасити іпотеку
  Написати заяву і закрити розрахунковий рахунок, з якого платили кредит
  Отримати від банку документи, необхідні для одержання позики. Це зазвичай довідка про повне дострокове погашення кредиту
  Звернутися з цими документами в іпотечний відділ(наприклад у разі ВТБ24) і вимагати заставу. Можна написати лист і додати копії документів.
  Після того, як застава буде готова, отримати заставу і звернутися в реєстраційну палату. Також там можливо зажадають довідку про повне погашення, копію кредитного договору, минуле свідоцтво з обтяженням. Краще уточнити, які документи потрібні, у реєстраційній палаті.
  В реєстраційній палаті зняти обтяження та отримати свідоцтво про право власності без обтяження.

  Таким чином, закривати будь кредит потрібно правильно. Варто ставитися до цієї справи також серйозно, як коли кредит оформлявся. Це дозволить уникнути поганої кредитної історії, а в разі виникнення претензій з боку банку, можна буде пред’явити видані довідки і довести свою правоту.

  Корисне по темі

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг