Заборгованість по зарплаті в Україні складає 2,5 млрд гривень

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

    Загальний обсяг заборгованості з виплати заробітної плати в Україні на поточний момент становить близько 2,5 млрд грн, і основними причинами такого стану справ є війна на сході країни, а також загальний спад економіки. Про це заявив в ході Години запитань до уряду міністр соціальної політики України Павло Розенко, передає УНІАН. "Заборгованість по зарплаті складає близько 2,5 млрд грн, за минулий рік цей показник виріс приблизно на 1,5 млрд грн, – сказав міністр. – Однак основна маса боргів у регіональному розрізі – це Донецька область, близько 1,2 млрд грн, і Луганська область – приблизно 400 млн грн заборгованості".

    При цьому міністр зазначив, що основна маса боргів сконцентрована на підприємствах, що перебувають у сфері контролю Міністерства енергетики та вугільної промисловості. "До кінця лютого у нас заплановано розширене засідання з боргами по зарплаті, де ми підіб’ємо підсумки по кожному регіону і по кожній галузі. Керівники облдержадміністрацій дадуть ґрунтовну відповідь щодо причин виникнення боргів", – підкреслив міністр. Крім того, він нагадав, що за рішенням уряду в Україні створена спеціальна служба з питань праці, яка також буде займатися причинами виникнення заборгованості по зарплаті і питаннями ліквідації таких боргів. За даними Державної служби статистики України, загальна заборгованість по зарплаті на 1 січня 2015 року склав 2,43 млрд грн.

    Порівняно з показником заборгованості на 1 січня 2014 року борги зросли в три рази. Найбільший обсяг заборгованості в грудні 2014 року зафіксовано в промисловості – 1,37 млрд грн, з них половина (627 млн грн) – у видобувній промисловості. Найменший обсяг заборгованості – 2,1 млн грн – у сфері музейної справи. Заборгованість у сфері охорони здоров’я склав 212 млн грн, освіти – 188,2 млн грн. У регіональному розрізі найбільший обсяг боргу в грудні був зафіксований в Донецькій області – 1,18 млрд грн, найменший – у Чернівецькій області (3 млн грн). Борги в Луганській області склали 364,5 млн грн, у Київській – 126,6 млн грн.

    admin

    Експерт з видачі грошей у борг