Європейські держави продовжать кредитувати Україну і надсилати гуманітарну допомогу

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Швейцарія має намір надати Україні кредит у розмірі 200 мільйонів доларів. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Федеральної ради Швейцарії, передають “Українські новини”. “Федеральна рада ухвалила рішення про участь Швейцарії у скоординованої на міжнародному рівні грошової допомоги для України. Рада доручила Національному банку Швейцарії надати Україні кредит у розмірі 200 млн доларів”, – сказано в повідомленні. Зазначається, що кредит прив’язаний до реалізації програми Міжнародного валютного фонду і не може бути використаний для фінансування витрат на оборонний сектор.

  У повідомленні також зазначається, що кошти виділяються для стабілізації ситуації в Україні, яка неминуче впливає на весь європейський регіон.   Також Данія має намір виділити додатково 1,5 млн доларів (10 млн крон) гуманітарної допомоги для внутрішніх переселенців з Донецької та Луганської областей. “Хоча мирні домовленості існують, проте, як і раніше страждає цивільне населення. Є нагальна необхідність допомогти тим, хто взимку був змушений покинути свої будинки, щоб вони були в теплі.

  Мова йде про наметах, ліжках, спальних мішках, допомоги в ремонті будинків і теплопостачання”, – сказав представник міністерства розвитку і торгівлі Могенс Йенсен. Данія зробить свій внесок через Агенція ООН у справах біженців, допомога буде спрямована на найбільш вразливі категорії переселенців. У повідомленні говориться, що в 2014 році Данія вже надавала 10 млн крон на гуманітарні цілі, і що вона є однією з основних країн поряд з Німеччиною, Швецією і великою Британією, які надають Україні гумпомощь.

  Відзначимо, що МЗС Польщі наступного тижня надішле дві вантажівки гуманітарної допомоги для внутрішньо переміщених осіб у Дніпропетровській області. Про це йдеться в листі МЗС Польщі українським прикордонникам, про зміст якого розповіли джерела “Європейської правди”. “Виїзд гуманітарного конвою з Варшави запланований на 18 лютого. Вантаж перетне кордон у пункті пропуску Дорогуськ – Ягодин. Вантаж включає: 200 рятувальних комплектів першої допомоги, 1500 гігієнічних наборів та 2000 ковдр”, – повідомляє джерело видання. Таким чином, Міністерство закордонних справ Польщі приєдналося до спільної ініціативи Європейської комісії та кількох держав-членів ЄС “EU – Airlift to Ukraine”. Ініціатива проводиться у відповідь на звернення українського уряду до Європейської комісії.

  Зазначимо, що в грудні 2014 року Збройні сили України отримали гуманітарну допомогу з Польщі на суму приблизно 3,5 млн євро. Протягом усього 2014 року країни-партнери надавали Збройним силам України різноманітну матеріальну підтримку. Так, з США були передані речове майно і технічні засоби, Французька Республіка поставляла бронежилети і медичні матеріали, а Словацька Республіка – електрогенератори, освітлювальні комплекти, пластиковий посуд, речове обладнання і медичні матеріали. Королівство Норвегія передало в якості допомоги Збройним силами України сухий пайок, а Королівство Данія – технічні засоби. Крім того, з Канади в Україну надійшли кошти індивідуальної захисту та зимове обмундирування, а з Польщі – сухий пайок і постільні приналежності. Литовська Республіка направила сухий пайок, медичні матеріали, речове майно, Швейцарська Конфедерація – лікарські засоби та медичні матеріали, а Нідерланди – електрогенератори, зимове взуття. Королівство Іспанія допомогло захисникам України бронежилетами та шоломами.

  У свою чергу Латвійська Республіка надала шкільне приладдя та інші необхідні речі для дітей військовослужбовців, які були переміщені з Автономної Республіки Крим.   Нагадаємо, раніше Державний секретар США Джон Керрі пообіцяв від США надання додаткового 1 млрд дол. кредитних гарантій Україні. “Ми хочемо гарантувати позику на один мільярд доларів для того, підтримувати програму економічних реформ в Україні, а також щоб задовольнити найближчі потреби уряду України… Ми готові розглянути ще одну гарантію позики на один мільярд доларів у цьому році, якщо реформи будуть тривати”, – зазначив Керрі.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг