Яку суму кредиту ви можете собі дозволити?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  groshi7

  У цій статті ми візьмемо за основу іпотечне кредитування. Перш ніж подати заявку на отримання іпотечного кредиту, необхідно подумати не тільки про те, чи вписуються щомісячні платежі в ваш бюджет. Іпотечні оператори дивляться на ваші доходи і витрати, щоб зрозуміти, чи впораєтеся ви з платежами, якщо відсоткова ставка зросте або ваша фінансова ситуація зміниться. З цієї статті ви дізнаєтеся, як кредитори оцінюють, на яку суму вам можна видати кредит. Якщо Вам зараз не вистачає грошей до зарплати, то ми рекомендуємо Вам оформити кредит на картку.

  Як кредитори оцінюють ваші фінансові можливості?

  Як правило, іпотечні оператори готові видати клієнту кредит, в кілька разів перевищує його річний дохід. Наприклад, якщо ваш річний дохід 500 000 гривень, вам можуть видати іпотечний кредит в 3-5 разів більше цієї суми — тобто, до 2 500 000 гривень. Кредитор також зобов’язаний оцінити, яка сума щомісячного платежу вам по кишені, на підставі ваших витрат і доходів.

  Банк неодмінно проявить передбачливість і перевірить «стресостійкість» вашої платоспроможності. Розглядаються такі ситуації, як підвищення процентної ставки і зміни вашого доходу і способу життя (народження дитини, втрата роботи тощо). Якщо кредитор вважає, що в таких умовах ви не зможете здійснювати регулярні платежі, розмір кредиту для вас можуть обмежити.

  У пошуках іпотечного кредиту, максимально відповідає вашим потребам, обов’язково загляньте на сайти, де порівнюються пропозиції від різних кредитних установ.

  Що бере до уваги кредитор?

  Підраховуючи, яка сума іпотечного кредиту вам по кишені, кредитор буде враховувати наступне:

  1. Ваші доходи

  • Основний дохід;
  • Усі інші доходи, наприклад, понаднормова робота, премії, підробіток, фріланс;
  • Дохід від інвестицій або пенсія;
  • Дохід у формі аліментів на дитину або фінансової підтримки від колишнього чоловіка (дружини).

  Як доказ ваших доходів, вам потрібно буде надати виписки з платіжних відомостей і банківські виписки.

  • Якщо ви — самозайнята особа, необхідно надати:
  • бізнес-рахунок;
  • банківські виписки;
  • відомості про виплачується вами прибутковий податок.

  2. Ваші витрати
  Рекомендується самостійно перевірити свою кредитну історію перед подачею заявки на отримання іпотечного кредиту. В цьому випадку у вас буде час на виправлення будь-яких помилок у своєму кредитному досьє. З’ясуйте, чи є у вас пропущені платежі, з-за яких банк може відмовити вам у видачі кредиту.

  • Платежі за кредитними картками;
  • Інші позики та кредити;
  • Виплата аліментів;
  • Рахунки за воду, газ, електрику, телефон, інтернет та ін.;
  • Страхові внески — за будинок, майно, машину, страхування життя і т. д.

  Кредитор може попросити вас оцінити приблизну суму щомісячних витрат на одяг, відпочинок, утримання дітей. В підтвердження ваших слів можуть знадобитися банківські виписки за останній час.

  3. Потенційні зміни, які можуть вплинути на вашу платоспроможність

  Кредитор буде оцінювати, чи залишитеся ви платоспроможним, якщо:

  • Процентна ставка по іпотечному кредиту зросте;
  • Ви або ваш чоловік (дружина) втратите роботу;
  • Ви захворієте і не зможете працювати;
  • Зміниться стиль вашого життя (з’явиться дитина і т. д.).

  Важливо, щоб ви теж завчасно подумали про те, як будете виплачувати кредит в подібних ситуаціях. Наприклад, захистити себе від несподіваного падіння доходу можна з допомогою заощаджень — по можливості, відкладати потроху на чорний день. Постарайтеся накопичити суму, якої вистачить, щоб протягом трьох місяців оплачувати всі рахунки, включаючи платежі по іпотечному кредиту.

  Скільки я можу взяти в кредит?

  Використовуючи онлайн-калькулятори, ви зможете підрахувати, яку суму кредитор вам запропонує, а також з’ясувати, чи по кишені вам будуть щомісячні платежі. Досить вказати ваші доходи і витрати.

  Калькулятор іпотечного кредиту дозволить з’ясувати, наскільки збільшиться розмір щомісячного платежу, якщо у майбутньому процентна ставка зросте. На цей випадок варто подумати про можливості рефінансування іпотечного кредиту.

  Продовження по темі:
  Як правильно погашати кредит?
  Який борг краще гасити в першу чергу?
  Легкий та швидкий спосіб перевірити корисність своїх боргів