Яка буває відповідальність по кредиту родича

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

    Серед ваших родичів теж є такі, які не соромляться брати кредити і вказувати в списку відповідальних осіб ваші дані? Втім, щоб кредитори почали турбувати вас, зовсім не обов’язкова «підстава» з боку родича. Працівники кредитуючої організації, колектори та судові пристави можуть стягувати борг з найближчих людей позичальника в різних випадках. Але чи мають вони право дзвонити вам, щось вимагати і навіть загрожувати?


    Від характеру участі родича (уявімо, що на його місці опинилися ви) в оформленні кредиту безпосередньо залежить його відповідальність. Розберемося в різних ситуаціях.

    1. Ви виступили в якості поручителя
      Якщо ви оформили поручительство по своїй волі, ви так само будете нести відповідальність за виконання умов договору, як і безпосередньо позичальник. Якщо він не буде своєчасно вносити платежі або ж порушить термін повної виплати, кредитор має право звернутися до вас з відповідними вимогами.
      В такому випадку розрізняють 2 типу відповідальності:
      солідарну (родич і позичальник несуть такі самі обов’язки, і навіть якщо порушення термінів становить кілька днів, організація буде турбувати і першого, і другого);
      субсидіарну (спочатку претензії направляються безпосередньо одержувачу кредиту, а вже потім, якщо з цього нічого не вийшло, починаються терзання його родича).
    2. Був оформлений поліс страхування
      При наявності поліса страхування слід вивчити, які бувають страхові випадки.
      Найчастіше це проблеми зі здоров’ям (коли позичальник стає непрацездатним) або загибель позичальника. Як тільки настає такий страховий випадок, і сам боржник, і його родичі позбавляються відповідальності за кредит – гроші в банк поверне страхова організація. Вам потрібно лише піти в офіс страховика, де підкажуть, які потрібні документи, і що оформляти далі.
      Буває і так, що страховик намагається будь-якими способами ухилитися від виконання своїх зобов’язань. Тоді вам нічого не залишається, окрім як звертатися до судової інстанції.
    3. Страховка не була оформлена
      Ви можете залишитися єдиним відповідальною особою за кредит, але тільки якщо ваш родич загинув, а страховий поліс оформлений не був. І лише в тому випадку, якщо ви збираєтеся претендувати на спадщину. Потрібно розуміти, що борги – це такий же спадок, як і будь-які матеріальні цінності. Але якщо ви, як родич, відмовляєтеся від права на спадщину, нічого платити не повинні.
    4. «Подружній» борг
      Нерідко суперечки виникають у разі, коли розлучаються подружжя, один з яких мав проблеми з оплатою кредиту. Що говорить закон?
      Борги, які нажиті в шлюбі, є обопільною відповідальністю і чоловіка, і дружини, і повертати їх вони повинні обидва в солідарному розмірі. Однак ситуація не дуже проста, іноді розв’язати цю проблему можна тільки через суд.
      Багато факторів будуть впливати на остаточне рішення. Адже буває так, що один з подружжя навіть гадки не мав про існування заборгованості, до того ж кредитні кошти могли бути спрямовані на потреби конкретно позичальника, а не його сім’ї. Також на ступінь відповідальності впливає наявність дітей, і то, з ким із подружжя вони залишаються після розлучення. Нюансів безліч, тому прогнозувати результат вкрай складно.

    В інших випадках родич не повинен оплачувати кредит позичальника. Тому якщо вам надходять вимоги про погашення не вашого позики, вам пишуть, телефонують або навіть завдають особистий візит, єдино вірний вихід – звернення до поліції.

    admin

    Експерт з видачі грошей у борг