Який борг краще гасити в першу чергу?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  groshi3

  Якщо у вас багато боргів, буває важко визначити, який з них варто виплачувати в першу чергу. Правильно розставити пріоритети дуже важливо — інакше ви можете втратити майна або постати перед судом. З розумом підійшовши до процесу погашення, можна заощадити деяку суму і розплатитися з усіма кредиторами швидше.

  Чому важливо визначити пріоритет кожного боргу?

  У разі прострочення виплат різні борги тягнуть за собою наслідки різного ступеня серйозності. Тому, якщо вам важко вносити платежі за всіма кредитами вчасно, необхідно переглянути свої заборгованості і умовно розділити їх на три категорії:

  • критично важливі борги;
  • пріоритетні борги;
  • борги низького пріоритету.

  Якщо у вас критична заборгованість
  Якщо ви не в змозі зробити виплати по кредитах і у вас критична боргова ситуація — наприклад, кредитор подав судовий позов проти вас, вас виселяють з квартири через заборгованість за іпотечним кредитом або з-за невнесення орендної плати — вам необхідно терміново звернутися до незалежного фінансового консультанта з питань заборгованостей. Пошукайте безкоштовні варіанти отримання консультації і обов’язково повідомте кредитору про те, що шукаєте вирішення проблеми.

  Пріоритетні борги
  Борги, які слід сплачувати в першу чергу, називають высокоприоритетными. Це не обов’язково найбільші заборгованості або кредити з найвищою процентною ставкою. Але якщо їх не погашати, результатом може стати:

  Втрата житла — через заборгованість по іпотеці або орендної плати;
  Банкрутство — якщо не сплачувати податки;
  Відключення опалення або електрики — якщо не оплачувати відповідні рахунки;
  Отримання повістки в суд.

  Які пріоритетні борги необхідно погашати в першу чергу?
  Якщо ви не в змозі оплатити всі рахунки і зробити платежі за всіма кредитами відразу, в першу чергу варто розібратися з такими заборгованостями:

  • Платежі за іпотечним кредитом, орендна плата та будь-які кредити під заставу вашого будинку або квартири;
  • Прибутковий дохід, соціальне страхування та ПДВ;
  • Комунальний податок;
  • Рахунки за газ і електрику;
  • Аліменти на дітей;
  • Платежі за договорами про продаж з розстрочкою (якщо придбана річ дійсно потрібна);
  • Судові штрафи.
  • Кредити в великих структурах, наприклад Банк Михайловський

  Рахунки за воду і каналізацію

  Сплату поточних рахунків за воду і каналізацію необхідно закладати в бюджет як важливі побутові витрати. Заборгованість з оплати рахунків за воду і каналізацію слід розглядати як борги низького пріоритету. Однак, якщо ви не розрахуєтеся хоча б за поточними рахунками, сума вашої заборгованості продовжить зростати, оскільки водопостачання і каналізація — безстрокові послуги, за які регулярно нараховується оплата.

  Якщо не справляєтеся з высокоприоритетными боргами, зверніться до консультанта
  Не варто намагатися погасити всі пріоритетні заборгованості відразу — в особливості, якщо паралельно з цим ви маєте критичну заборгованість, за якою є загроза втратити будинок або постати перед судом.

  Необхідно діяти швидко: зв’яжіться з однією з численних організацій, що надають безкоштовні конфіденційні і незалежні консультації. Вам допоможуть знайти рішення, яке відповідає вашим потребам та бюджету.

  Борги низького пріоритету

  До низькопріоритетним боргами відносяться:

  • Банківські і фірмові кредитні картки, заборгованості по кредитах «до получки»;
  • Внутрішньомагазинні кредити;
  • Овердрафти (негативний баланс банківських рахунків);
  • Банківські кредити;
  • Гроші взяті срочно на карту
  • Кредити на поточні потреби;
  • Гроші, позичені у друзів або родичів.

  Перша мета серед низкоприоритетных боргів — «найдорожчий» кредит
  Якщо ви в змозі вносити більше мінімального платежу за низькопріоритетним боргами, дотримуйтеся одного простого правила щодо того, яку заборгованість погашати в першу чергу.

  Ваша першочергова мета — кредит з найвищою процентною ставкою. Знайти інформацію про нараховуються відсотки можна в кредитному договорі або у щомісячної банківській виписці.

  Виплачуйте стільки, скільки дозволяє ваш бюджет, але в той же час не порушуйте умови інших кредитних зобов’язань. Не забудьте перевірити, чи не спричинить перевищення суми мінімального платежу якісь штрафи.

  Скористайтеся онлайн-калькулятором заборгованостей, щоб швидко підрахувати, скільки можна заощадити на відсотках і як швидко вдасться погасити заборгованість по кредитній карті, якщо вносити більше мінімального платежу.

  Як тільки найдорожчий кредит погашений, переходите до погашення самою дорогого, що залишилися.

  Не знаєте, з чого почати?
  Якщо вам потрібна допомога щодо складання графіка погашення низкоприоритетных боргів, зверніться в організацію, яка надає безкоштовні юридичні консультації за кредитами та іншими заборгованостями.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг