Які документи потрібні для мікрокредиту?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

  Позичальники звикли, що для отримання мікропозик практично у будь-якої кредитної організації потрібен лише один документ — паспорт громадянина України. Однак є і такі організації, де надати паспорт буде недостатньо. Мова йде про компанії, що видають довгострокові мікрокредити на велику суму.
  Які документи потрібні для мікропозик? Навіщо вони мікрофінансової компанії? Що доводять? Що загрожує позичальникові, який надасть підроблені документи? Чи можна отримати мікрозайм без документів?
  Чи варто брати позику під заставу паспорта?

  Які документи потрібні для отримання мікропозик?

  Щоб отримати мікрозайм до зарплати в будь середньостатистичної організації, достатньо надати паспорт громадянина України. Однак деякі компанії виставляють додатковий список документів для отримання мікропозик, в який входять другорядні документи, що посвідчують особу:

  ІПН
  Водійські права
  Закордонний паспорт і т. д.

  Обов’язкові документи для отримання мікропозик можуть змінюватись в залежності від компанії-кредитора. В інших організаціях крім паспорта потрібно обов’язково надати документи, що підтверджують платоспроможність та працевлаштування:

  Сканкопия трудової книжки чи трудового договору в оригіналі
  Виписка з банківського зарплатного рахунку
  Закордонний паспорт з відмітками про виїзд за кордон протягом останніх 6-12 місяців
  Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу на ім’я позичальника
  Свідоцтво про право власності на нерухомість, землю і т. д.

  Навіщо компанії кожен з цих документів? Що вони доводять?

  У кожного документа є своє призначення. Наприклад, ідентифікація позичальника проводиться за паспортом. Тобто, відкриваючи паспорт і побачивши фотографію, співробітник організації-кредитора може ідентифікувати позичальника. Якщо співробітник сумнівається у належності паспорта саме цьому позичальнику, додатково можуть запросити будь-стандартний документ, які громадяни України в більшості випадків носять з собою (ІПН, водійські права).

  Водійські права можуть опосередковано підтвердити платоспроможність клієнта. Якщо є права, швидше за все, є і автомобіль, а значить, є гроші.

  Довідка з місця роботи банківська виписка по зарплатному рахунку підтверджують рівень доходів позичальника. На підставі цих показників організація-кредитор може розрахувати максимально допустимий кредитний ліміт, оцінити платоспроможність і т. д.

  Трудовий договір або сканкопия трудової книжки підтвердить офіційне працевлаштування позичальника, строк роботи на останньому місці. По копії трудової книжки буде видно, як позичальник часто змінює роботу, наскільки він постійний і т. д.

  Такі документи, свідоцтво про реєстрацію ТЗ, про нерухомості у власності, закордонний паспорт з відмітками про виїзд і т. д. покликані додатково довести платоспроможність позичальника. Вони можуть вплинути на збільшення кредитного ліміту, але не більше того.

  Дадуть мікрозайм без документів?

  документи для микрозаймаОсновные документи для мікропозик — це паспорт і будь-який інший документ, що підтверджує особу. Чи можна одержати позику без них?

  Це буде залежати від сегменту кредитування організації, в яку звертається позичальник. Якщо мова йде про позики готівкою в офісі, то тут без оригіналу паспорта грошей не бачити, як своїх вух.

  Якщо ж мова йде про дистанційних позики через інтернет, то без паспорта цілком можна обійтися. Принаймні, без його оригіналу. Щоб заповнити анкету на отримання позикових коштів, клієнтові не потрібний сам паспорт, потрібні лише його реквізити (серія, номер, дата видачі, код підрозділу, ким виданий і т. д.) Якщо знати ці реквізити напам’ять, або тримати під рукою сканкопію головного документа, то наявність оригіналу паспорта зовсім необов’язково.

  Це підійде далеко не в кожній мікрофінансової організації. Деякі компанії просять додатково надати чітке фото оригіналу паспорта або скан. Без них позику не отримати. Благо, далеко не всі кредитори просять завантажити фото документа.

  Чи варто брати позику під заставу документів? Чим це загрожує власникові?

  Багатьом клієнтам з поганою кредитною історією пропонують приватні микрозаймы під заставу документів. У більшості випадків це єдиний варіант отримати хоч якусь фінансову допомогу для людини, у якої геть зіпсована КІ, немає роботи чи постійного доходу, іншого застави, щоб звернутися в ломбард. Саме тому вони звертаються за приватними позиками під заставу документів, зокрема — паспорта.

  Зазвичай такі позики видаються на невелику суму до 5-7 тис. гривень строк не більше 30 днів. Ніякої договір позики при цьому не оформлюється. Позикодавець просто забирає паспорт і видає натомість гроші, сторони обговорюють на словах процентну ставку і дату кінцевого платежу.

  Чи варто брати мікрозайм під заставу паспорта? Звичайно, немає. По-перше, за це передбачена адміністративна відповідальність. По-друге, позикодавець може виявитися шахраєм і продати реквізити паспорта на спеціалізованих форумах в інтернеті. По-третє, якщо не повернути борг, не можна повернути паспорт.

  Також велика ймовірність, що за вашими документами зловмисник може оформити кредит у змові з співробітником банку, мікрозайм в МФО і т. д. Звичайно, для цього потрібна більш або менш позитивна кредитна історія. Хоча сьогодні багато організацій, які пропонують отримати мікрозайм за програмою поліпшення кредитного рейтингу позичальників.