Яка комісія за зняття грошей з банківської картки?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Банки скорочують обсяги кредитування, але продовжують залучати депозити. Ставки захмарні. На чому заробляти? На комісійних платежах. «Кредитне плече зі зрозумілих причин зараз ослабление.  Але є ж транзакційні комісії — цей напрямок за останні місяці сильно зріс», — розповідав в інтерв’ю головний керуючий директор Альфа-Банку Рушан Хвесюк.

  Процентні доходи скорочуються, тому банки в цьому році почали піднімати розмір комісійних. Найбільший банк країни Приватбанк тепер за поповнення мобільного через інтернет-банкінг бере не 50 копійок, а цілу гривню. Навіть за поповнення своєї картки через термінал Приватбанк бере комісію.
  karta
  Ми зібрали кілька порад, що дозволяють економити на комісіях.

  Поповнення мобільного

  За поповнення мобільного рахунку через інтернет-банкінг, як правило, знімуть комісію. Але її можна уникнути, якщо платити на сайтах операторів зв’язку. Співробітники Приватбанку підказують, що і у них є лазівка – рахунок без комісії у них можна поповнити тут.

  Переклад з карти на карту

  Якщо при перекладі з картки одного банку на карту іншого швидкість неважлива, то можна заощадити і тут. Краще переводити гроші з рахунку на рахунок». Як правило, тарифи на платіж по Україні дешевше переведення на карту. Гроші зазвичай зараховуються протягом декількох годин або максимум на наступний робочий день. Але для перекладу потрібно знати повні реквізити карткового рахунку. Віктор Гальчинський, прес-секретар Кредобанку, наводить приклад. В онлайн-банкінгу «Кредобанку» для фізосіб тариф на переказ по Україні до 20 000 гривень коштуватиме гривню незалежно від суми платежу. При перекладі з картки на картку мінімальний тариф – 1%+5 грн.

  Поповнення карти Приватбанку

  Ми вже розповідали про поповнення рахунку київстар за допомогою картки ПриватБанкуі це дуже цікава послуга. Найбільший банк країни в цьому році встановив додаткові комісії. З недавніх пір Приватбанк знімає 0,5% від суми за поповнення «Приват-вкладу» (депозит без незнижуваного залишку з вільним поповненням) з картки «Універсальна». У 2 гривні обійдеться поповнення картки в терміналі. За поповнення картки (крім зарахування зарплати або пенсії) категорії «для виплат» Приватбанк давно бере 0,5% від суми. Зате зняти з неї гроші можна без комісії в будь-якому банкоматі України. Щоб заощадити, можна провернути нескладну махінацію: відкрити «Приват-вклад» і в терміналі вибирати поповнення депозиту, а не карти. За це комісію не візьмуть. Вивести з цього вкладу гроші через «Приват24» можна на будь-яку зі своїх карт без комісії.

  Зняття готівки за кордоном

  Зі зняттям готівки з української картки за кордоном складніше. Комісії не уникнути, але заощадити можна. Деякі українські «дочки» іноземних банків пропонують пільговий тариф за зняття в банкоматах мережі. Приміром, з картки Укрсиббанку можна знімати готівку за зниженими тарифами в банкоматах мережі Global ATM Alliance і мережі банкоматів групи BNP Paribas. У «своїх» банкоматах це обійдеться в 0,9% (мінімум 10 грн./1,1 USD/1,1 EUR), у «чужих» — 1,8% (від 35 грн./6 USD/6 EUR).

  Таку ж опцію пропонує та UniCredit Bank. Комісія за зняття готівки в мережі закордонних банкоматів групи UniCredit 1,5-3%, в інших банкоматах вона буде 3-5% (без врахування комісії інших банків).
  Оплата комуналки і послуг зв’язку

  Більшість банків пропонує безкоштовно оплачувати комунальні рахунки через інтернет-банкінг. В Приватбанку частина платежів приймають безкоштовно, за деякі попросять 3 гривні. На сайті portmone.com.ua є перелік організацій, на користь яких вони приймають платежі безкоштовно – це регіональні компанії та всі мобільні оператори. Якщо внести абонплату — 9,9 гривень в місяць – можна оплачувати без комісій і всі інші рахунки.