Як знизити загальну вартість споживчого кредиту?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  groshi1
  Суму погашення кредиту вдасться значно зменшити, якщо перепозичити борг або погасити його раніше терміну, навіть якщо за це передбачаються комісії. У статті розглядаються способи зниження вартості беззаставних позик — тобто таких, які оформлені не під заставу житла. Також Вам буде цікаво узнати де срочно взяти гроші?

  Виплатіть кредит за рахунок заощаджень

  Варіант з виплатою непогашеного кредиту за рахунок заощаджень майже завжди являє собою самий розумний вихід з положення, незважаючи на можливі комісії за дострокове погашення. Якщо у вас достатньо заощаджень, завжди виплачуйте самі «дорогі» кредити в першу чергу.

  Візьміть другий кредит для виплати першого

  Якщо у вас немає заощаджень, розгляньте можливість повністю погасити поточний кредит за допомогою нового, більш «дешевого» позики з низькими відсотками та/або коротким строком договору.

  Приклад 1 — Скільки вийде заощадити, погасивши поточний кредит з допомогою позики з більш низькою процентною ставкою?

  Сума кредиту
  500 000 грн.
  Період погашення
  3 роки
  Вартість погашення кредиту за ставкою 15%
  123 976 грн.
  Вартість погашення кредиту за ставкою 10%
  80 809 грн.
  Економія за рахунок перезайма
  43 167 грн.*

  *Не забувайте враховувати не тільки процентну ставку, але й інші витрати на одержання та обслуговування нового кредиту
  Приклад 2 — Скільки вийде заощадити, перепозичивши кредит на більш короткий термін?

  Сума кредиту
  500 000 грн.
  Процентна ставка
  8%
  Поточний термін кредиту
  5 років
  Щомісячний платіж
  10 100 грн.
  Відсотки за весь строк
  108 300 грн.
  Новий термін кредиту
  3 роки
  Щомісячний платіж
  15 700 грн.
  Відсотки за весь строк
  64 000 грн.
  Економія за рахунок перезайма на більш короткий термін
  44 200 грн.*

  *Не забувайте враховувати не тільки процентну ставку, але й інші витрати на одержання та обслуговування нового кредиту

  Як видно з прикладу, якщо взяти кредит на короткий термін, розмір щомісячного платежу зросте, але ви зможете заощадити на відсотках і погасити кредит раніше. Не забудьте перевірити, чи по кишені вам будуть збільшені щомісячні платежі.

  Якщо ви хочете поскаржитись на штрафи за дострокове погашення

  Якщо ви з якоїсь причини не задоволені тим, які санкції зробив стосовно вас кредитор через дострокового погашення позики — до прикладу, якщо ви вважаєте, що вам призначили завищений штраф — необхідно подати скаргу. Спочатку поскаржтеся безпосередньо в кредитній організації, а якщо скаргу не задоволено — можна звернутися до служби фінансового омбудсмена.

  Варто консолідувати свої заборгованості?

  Деякі кредити рекламують як можливість консолідувати заборгованості — це значить, ви візьмете один великий кредит і погасите за його рахунок всі дрібні. Консолідуючий важче взяти кредит, ніж звичайний, а видають його найчастіше під заставу житла. Вдаватися до такого рішення варто тільки в тому випадку, коли всі інші варіанти ви вже вивчили і відкинули. Така позика може здаватися привабливим рішенням з-за низьких процентних ставок і невеликих щомісячних платежів, але в довгостроковій перспективі він може обійтися вам набагато дорожче, ніж поступове погашення дрібних кредитів один за іншим. До того ж, ви ризикуєте втратити житло, якщо в якийсь момент щомісячні платежі виявляться вам не по кишені.

  Більш того, після консолідації всіх заборгованостей може виникнути спокуса взяти додаткові кредити. Перед консолідацією необхідно визначити, як ви будете виплачувати новий великий кредит, а потім строго дотримуватися графіка платежів. Якщо вам потрібна допомога з погашенням кредиту, зверніться в благодійну організацію, яка надає безкоштовні консультації по заборгованостях.

  Використовувати кредитну карту з пільговим періодом

  Якщо ви завжди справно вносите платежі за кредитами і маєте хорошу кредитну історію, вам можуть запропонувати таку опцію, як безвідсотковий (або низкопроцентный) переказ залишку по рахунку кредитної картки безпосередньо на ваш банківський рахунок.

  Ці кошти потім можна використовувати для погашення овердрафтів та кредитів. Однак варто мати на увазі, що за таку транзакцію стягується комісія. Вам доведеться самостійно підрахувати, чи варта гра свічок. Уточніть у місці оформлення кредитної картки, у скільки вам обійдеться повне погашення заборгованості, і переконайтеся, що ви зможете погасити її до закінчення безпроцентного (або низьковідсоткового) періоду.

  Вносите додаткові платежі (крім щомісячних)

  Якщо ви не можете відразу і повністю погасити беззаставний позику, кредитор повинен дозволити вам вносити додаткові платежі. Це хороший спосіб виплатити кредит в більш короткий термін та знизити його загальну вартість.

  В першу чергу порозумітися з кредитором

  Якщо можливість додаткових платежів у договорі не прописана, вам необхідно кожен раз відправляти кредитору відповідне повідомлення. Як правило, додатковий платіж необхідно внести не пізніше, ніж через 28 днів з моменту повідомлення кредитора. Якщо відправити платіж без попередження, кредитор має право розглядати його як внесений на 28 днів пізніше — і вам доведеться платити відсотки за цей період. Вивчіть свій кредитний договір і знайдіть, що в ньому сказано про додаткові платежі і про повне дострокове погашення.

  Вимагайте повернути вам внесок по страхуванню платоспроможності

  Багато кредитори продають таку послугу, як преміум-страхування платоспроможності, в комплекті з споживчими кредитами та кредитними картками. У такий спосіб до суми погашення вашого кредиту могли приплюсувати до декількох десятків тисяч гривень без вашого відома. Якщо послугу вам нав’язали без належних пояснень, ви можете зажадати повернути гроші.

  Продовження по темі: