Як збільшити ліміт кредитної картки?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

  Продовжуємо розмову про кредитні картки, і сьогодні я розповім вам, як збільшити ліміт кредитної картки . Цей банківський продукт зараз дуже популярний, ним користуються багато, більшість – на жаль, користується неправильно, собі на шкоду. Я вже не раз писав деякі корисні мануали по оформленню та використанню кредитних карт. Відразу ж дам кілька посилань на статті, які дуже бажано і навіть необхідно вивчити тим, хто користується кредитками або планує це робити.

  Кредитна карта відрізняється від дебетової наявністю кредитного ліміту або так званого ліміту овердрафту – коштів банку, якими при бажанні може скористатися клієнт за певну плату. Зверніть увагу: ліміт кредитної карти – це не кошти клієнта, це кошти банку, які клієнт може взяти у нього в борг. А може і не брати. Банки встановлюють кредитні ліміти по картах різними способами, в залежності від політики конкретного банку. В одних банках початковий ліміт кредитної картки встановлюється в певній фіксованій сумі, яка може бути різною для різних категорій клієнтів, в подальшому його можна збільшити. В інших банках кредитний ліміт відразу встановлюється для кожного клієнта індивідуально, наприклад, виходячи з його рівня доходів (2 зарплати, 3 зарплати і т.д.) і бажання, але в подальшому його теж можна збільшити.
  Збільшення кредитного ліміту по карті теж може відбуватися по різному. У ряді випадків банк сам може запропонувати клієнтові збільшити кредитний ліміт. Так відбувається, якщо це закладено в кредитну політику банку, а клієнт користується лімітом і справно вносить необхідні платежі. Або якщо, наприклад, клієнт отримує зарплату по зарплатній картці в цьому ж банку, кредитний ліміт йому встановлено в якомусь співвідношенні з надходить зарплатою, і ці надходження збільшилися.

  При цьому клієнт може погодитися зі збільшенням ліміту по кредитній карті, а може не погоджуватися.
  Дуже важливо чітко знати умови договору і правила збільшення ліміту по карті конкретного банку. Наприклад, там може бути прописано, що банк в односторонньому порядку збільшує кредитний ліміт, і якщо клієнт скористається ним – це означає його автоматичну згоду на таке збільшення.
  Але частіше, звичайно, збільшення ліміту по кредитній карті відбувається шляхом підписання додаткової угоди до договору на випуск і обслуговування цієї карти.

  Якщо збільшення кредитного ліміту банком не відбувається, а клієнт бажає його збільшити – потрібно клопотати про це перед банком. Далі я опишу приблизну схему дій: як збільшити ліміт кредитної картки.
  Крок 1 . Справно виконуйте умови договору. Перш, ніж клопотати про збільшення ліміту, необхідно якийсь час сумлінно використовувати вже наявний. Не менш 3-6 місяців (для різних банків можуть бути різні правила). Тобто, активно користуватися кредитними коштами і не допускати прострочень у платежах. Чим активніше ви будете використовувати кредитний ліміт, і чим сумлінніше виконувати зобов’язання за договором – тим більше шансів на збільшення ліміту.

  Крок 2 . Напишіть в банк заяву про збільшення ліміту. Зверніться в банк з письмовим клопотанням про збільшення ліміту по карті. Форму заяви можна попросити в банку, якщо там її немає – напишіть у вільній формі. Звертаю увагу: усно ви можете поцікавитися, але незалежно від відповіді, оформите письмову заяву, і тоді вам дадуть офіційну відповідь, який може і не збігатися з відповіддю менеджера по телефону або в особистій бесіді. У ряді банків (особливо в найбільших) таку заяву ви можете подати онлайн.

  У заяві вкажіть діючий ліміт кредитування, відомості про справність погашення, бажаний ліміт, відомості про доходи. Дуже бажано додати актуальну довідку про доходи, якщо за період користування карткою вони виросли – взагалі чудово.

  Крок 3 . Дочекайтеся офіційної відповіді банку. Якщо банк погодиться збільшити вам кредитний ліміт по карті – підпишіть додаткову угоду до договору і користуйтеся. Якщо немає – можливо, він вкаже причини, за якими це неможливо (якщо не вкаже – можете поцікавитися). І якщо збільшення кредитного ліміту вам все ж необхідно – працюйте над усуненням цих причин.

  На закінчення виділю категорії клієнтів, які мають найбільші шанси на збільшення кредитного ліміту:

   • Клієнти, які отримують зарплату та інші виплати через карти цього ж банку;
   • Клієнти, що користуються іншими продуктами цього ж банку (депозити, поточні рахунки, дебетові карти, страховки і т.д.);
   • Клієнти з позитивною кредитною історією;
   • Клієнти, давно користуються кредитною карткою і не допускають порушень термінів платежів;
   • Клієнти, у яких збільшився офіційний дохід;
   • Клієнти, що працюють в держструктурах і в топові комерційних компаніях.Тепер ви знаєте, як збільшити ліміт кредитної картки. Але пам’ятайте, що це гроші банку, які видаються на платній основі, і користуючись ними, ви робите все покупки дорожче їх реальної ціни (на ту суму відсотків і комісій, які ви платите банку). Тому перш ніж активно користуватися кредитною карткою і, тим більше, збільшувати її ліміт, добре подумайте, чи дійсно це так необхідно.