Як закрити кредитну карту ПриватБанку

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

    Однією з найважливіших проблем, якою стурбований будь-який власник кредитної картки ПриватБанку, є процедура закриття карткового рахунку.

    Дійсно, дане питання дуже слабо висвітлений в правилах ПриватБанку. Вірніше сказати, алгоритм закриття кредитки в правилах практично відсутній, що призводить до цілого ряду серйозних непорозумінь. Крім того, все ускладнюється в силу традиційного легковажності клієнтів ПриватБанку.Нагадаємо, що, по-перше, кредитка є власністю банку і підлягає поверненню після закінчення терміну дії, по-друге, відсутність контролю за картковим рахунком і незнання банківських правил часто є причиною виникнення заборгованостей, обростаючих пенями і штрафами.В результаті користувач, який давно закинув свою кредитку за непотрібністю, одного разу отримує з ПриватБанку сповіщення про наявність величезного боргу.

    (При цьому потрібно відзначити, що дана проблема стосується навіть тих клієнтів, які з належною увагою ставляться до закриття кредитної карти і оформили частину потрібних документів, але при цьому упустили якусь деталь, наприклад, нарахування відсотків, вироблене після дати закриття кредитної карти) .

    Як закрити кредитну карту “Універсальна”

    1. Навіть у випадку, якщо ви не користуєтеся кредитною карткою, ви повинні періодично контролювати стан карткового рахунку.

    Можливі помилки системи, іноді трапляються недобросовісні дії працівників банку, не можна також нехтувати існуванням карткових шахраїв.

    Тобто будь-який користувач кредитки ПриватБанку просто зобов’язаний прочитати умови та правила надання банківських послуг і хоча б раз на місяць відвідувати сайт Приват24, ​​щоб переглянути виписку по операціях і суму на рахунках.
    І тим більше це необхідно перед закриттям кредитної картки.

    (До речі, ПриватБанк стягує 10 грн / міс за моніторинг неактивної карти. Тому, якщо ви не користувалися кредиткою понад 3 місяців, ваші гроші з часом можуть зникнути).

    Виявивши борг, з ним потрібно розрахуватися відповідно до правил. Якщо на картковому або бонусному рахунках є свої гроші, їх можна на що-небудь витратити. Наприклад, там же в Приват24 поповнити свій мобільний телефон на всю суму (з урахуванням стягнутого відсотка). Якщо сума власних грошей істотна, її можна зняти через банкомат.

    Бонусні гроші можна витратити в будь-якому з магазинів, що беруть участь в програмі ПриватБанку “Бонус плюс”.

    Результатом ваших дій має стати повне обнулення карткового рахунку та відсутність боргів. (Є дані, що при закритті карти вимагається мати на рахунку 0,75 грн.)

    2. Після цього надолужити нанести візит до відділення ПриватБанку, де була відкрита кредитка, під час якого потрібно:

    Написати офіційну заяву про закриття кредитної карти, подати його співробітникові ПриватБанку, переконатися, що воно зареєстровано;
    Попросити копію цієї заяви на випадок виникнення непередбачених обставин;
    Уточнити процедуру нарахування відсотків і в разі виникнення нової заборгованості погасити її;
    Отримати довідку про закриття кредитної карти.

    (Отримання довідки може бути відкладено на встановлений термін з причини виникнення додаткових транзакцій. Наприклад, в правилах ПриватБанку мається цікавий пункт, згідно з яким клієнт повинен “погасити виникла перед Банком, в тому числі і заборгованість, що виникла протягом 30 днів з моменту повернення Карток , виданих Держателю і його Довіреною особам “.
    Що це означає? Ймовірно, добросовісний клієнт повинен після закриття картрахунку відвідати відділення ПриватБанку ще раз через місяць, щоб остаточно вирішити питання).

    Врахуйте, що погашення кредиту та закриття рахунку на балансі банку – не одне й те саме.
    Борги у колишніх клієнтів банку масово виникають і після прощання з фінансовою установою.

    3.Банковскіе експерти рекомендують з метою максимального убезпечення себе від майбутніх проблем взяти в банку довідку про погашення заборгованості, а також виписку з карткового рахунку, завірену печаткою ПриватБанку.

    4. Нарешті, клієнт повинен повернути ПриватБанку саму кредитну карту, при цьому співробітник банку зобов’язаний її привести в непридатність шляхом розрізання вздовж магнітної смужки.

    Ті, хто стикалися з настільки обтяжливою процедурою закриття кредитної карти ПриватБанку, радять відкласти момент закриття кредитки до часу закінчення її терміну дії. Тоді начебто все набагато легше: потрібно всього лише до початку місяця закінчення терміну дії (тобто, якщо термін дії закінчується 28 лютого, то заяву слід подати хоча б в січні) написати заяву про своє небажання продовжувати договір з ПриватБанком, після чого банк самостійно призведе ваші справи в порядок, а вам залишиться тільки з’явитися у відділення, що відкрила кредитку, щоб довести справу до кінця.

    Але ми б на це не покладалися. Безліч людей вказують на нерозторопність окремих службовців, котрі підривають авторитет шанованого закладу. Ваша заява можуть втратити, можуть “придумати” борг і нарахувати на нього штраф і багато чого ще.
    Тому будьте максимально уважні, збирайте всі можливі документи на випадок ймовірних судових розглядів.

    Ще один варіант закриття кредитної карти ПриватБанку:
    Цитата з правил

    2.1.8.8. За відсутності достатньої суми грошових коштів для продовження дії Карти та виконання розрахункових операцій по Картрахунку згідно п. 2.1.3.5. (якщо у Клієнта немає заборгованості перед Банком), і немає надходжень грошових коштів на Картрахунок протягом 6-и місяців з моменту закінчення терміну дії Картки, залишок грошових коштів передається у власність Банку і є його доходом за згодою Клієнта, яке він підтверджує підписанням договору . Картрахунок закривається, Договір припиняє свою дію.

    Це було б добре, якби не можливі наслідки у вигляді помилкових операцій і тому подібних явищ, через які клієнти іноді стають боржниками, самі того не знаючи.