Як відмовитися від вже оформленого кредиту

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  В житті буває безліч ситуацій, коли нам хочеться повернути час назад. І в області кредитування – такі випадки не рідкість. Буває так, що вже після оформлення кредиту або навіть взяття готівки, клієнт з якихось причин може передумати брати гроші в кредит. Чи можна відмовитися від вже оформленого кредиту і як це зробити? Вихід завжди є, причому не один.

  У яких ситуаціях може знадобитися відміна кредиту

  Навіщо і чому клієнт хоче відмовитися від оформленого кредиту готівкою? Причин може бути безліч, але не всі вони влаштують банк. По суті, відмовитися від кредиту можна, от тільки зробити це необхідно за всіма правилами. А ще причина для відмови повинна бути неодмінно поважною. Наприклад, ви оформили кредит на велику суму, а на наступний день дізналися, що вас звільняють з роботи.
  Кожна розсудлива людина в цій ситуації захоче відмовитися від кредиту, так як невідомо, з яких коштів він буде його оплачувати. Можна, звичайно, сподіватися на швидкий пошук нової, високооплачуваної посади в іншій організації. Але, великих ставок на це робити не варто, до того ж в умовах кризи.
  І так, ви обміркували і вирішили відмовитися від кредиту до кращих часів і зробити це якнайшвидше, поки не витрачені кредитні гроші і не набігли відсотки. Коли ви прийдете з цією пропозицією в банк, вас там, звичайно ж, не приймуть з розпростертими обіймами. Банк не захоче анулювати ваш кредит і зробить все можливе, щоб цього не сталося.
  Що ж робити клієнтові, як йому вчинити, що сказати в банку, щоб його відмову від кредиту був прийнятий? Тут необхідно діяти виходячи з ситуації. Розвитку подій, яке вже відбулося з вашим кредитом, може бути три. Тобто:
  1. Ваш кредит схвалений, але договір ще не підписаний і гроші не отримані;
  2. Кредит схвалений, договір підписаний, але гроші ви поки не отримали;
  3. Договір підписаний і гроші вже у вас.
  У кожній з цих ситуацій, варто вживати різні дії.

  Ваш кредит схвалений, але договір ще не підписаний і гроші не отримані
  Така ситуація для вас найбільш проста і легко здійсненне. Якщо ви поки що нічого не підписували, а тільки заповнювали заявку на оформлення кредиту. Це означає, що ніяких зобов’язань перед банком у вас поки немає, незважаючи на схвалення заявки. Ви в будь-який момент можете відмовитися від кредиту, для цього не потрібно навіть заповнювати ніяких паперів і документів. Що б вам не говорили в банку, що вони вже почали оформлення, тому ви повинні щось підписати – все це вас не стосується. Ви можете просто повідомити співробітників банку про те, що кредит ви оформляти не будете. Зробити це ви можете особисто прийшовши в банк або ж по телефону, та й то тільки з ввічливості. За законом, ви нічого не повинні, навіть вибачатися за те, що передумали.

  Кредит схвалений, договір підписаний, але гроші ви поки не отримали
  Ця ситуація трохи складніше, ніж перша. Але, складнощі полягають тільки в небажанні банку анулювати кредит. По суті, якщо ви вже підписали договір, але грошей поки не отримували, то договір вважається не дійсним. Справа в тому, що договір будь-якої позики вступає в силу тільки з моменту отримання позичальником грошових коштів.
  Тобто, якщо ви не отримали грошей, навіть просто не прийшли за ними, то договір в силу так і не вступив. Якщо в договорі зазначено, що він набирає чинності з якоїсь дати – то це не має ніякого значення, так як суперечить цивільному кодексу.
  У такій ситуації головне не піддаватися на різні хитрощі банку, не підписувати жодних документів, а так само не отримувати гроші. Зверніться в банк з проханням розірвання договору, до речі, ця процедура абсолютно безкоштовна. Якщо банк не захоче йти вам назустріч, то пошліться на закон і скажіть, що тоді справа буде вирішуватися в суді. За законом, ви маєте рацію, тому навряд чи банк захоче судитися з вами за завідомо програшного для нього справі.

  Вам буде цікаво: Як взяти гроші онлайн на картку?


  Договір підписаний і гроші вже у вас

  Це найбільш складна ситуація, в якій найважче відмовитися від вже оформленого кредиту. Здійснити повну відмову від кредиту може зовсім не вийде. Ви можете спробувати звернутися в банк і пояснити ситуацію, назвати об’єктивну причину, чому ви хочете відмовитися від вже отриманих грошей. Банк може піти вам на поступки і анулювати кредит. Але, оскільки подібні ситуації закінчуються вкрай рідко.
  Якщо банк не хоче йти вам на зустріч і відмовляє у скасуванні кредиту, то вам залишається тільки погасити його достроково, тими ж грошима, які ви отримали за цим кредитом.
  Для цього вам буде необхідно звернутися в банк, написати заяву про дострокове погашення кредиту, сплатити всі відсотки і позики, які можуть набігти навіть за один день, з’ясувати точну суму, яку ви залишаєтеся повинні за кредитом. Після цього вам необхідно буде внести повну суму по кредиту одноразово, тобто за один раз і закрити позичковий рахунок.
  Якщо ваш кредит оформлявся через кредитну картку або вам дали її в доважок, то її так само необхідно повернути, закрити по ній рахунок і простежити, щоб її знищили на ваших очах. Після всіх цих дій, вам потрібно вимагати у банку довідку про те, що ваш кредит повністю погашений і банк не має до вас ніяких претензій.

  Звичайно, в цьому випадку вам доведеться заплатити трохи більшу суму, ніж ви брали, з урахуванням комісій і пенні, але це все одно набагато менше, ніж виплата кредиту з усіма відсотками. До того ж, ви відразу ж закриєте для себе цю історію з кредитом.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг