Як вибрати банк для оформлення кредиту

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті
  Кредитами в тій чи іншій їх формі користуються більше 70 відсотків всіх жителів нашої країни. Мова може йти як про іпотечне кредитування, про кредит готівкою для розвитку власної справи, отримання освіти, так і про більш звичною для більшості платіжній картці з певним рівнем кредитного ліміту. Оформлення споживчего кредиту будь-якого типу вимагає від позичальника наявності хоча б базових знань у фінансовій сфері. Це необхідно для того, щоб уникнути високих процентних ставок та пов’язаних з ними переплат по кредиту без довідки. Почати ж оформлення позики варто обов’язково з вибору банку.

  Не варто думати, що вам вдасться підібрати банк, в якому можна буде оформити вигідний кредит без переплат. Позики такого роду – свого роду популярний в середовищі позичальників міф. Банківські організації створені для отримання прибутку, і саме кредитування є основним джерелом доходів будь-якого банку в світі. Однак, пам’ятаючи про це умови, які обов’язково варто враховувати крім рівня процентної ставки та масу інших важливих нюансів, здатних вплинути на вартість кредиту.

  Розташування банку та його рівень

  Вибираючи банк для відкриття кредиту, зовсім не обов’язково звертатися виключно у великі фінансові структури з високим рейтингом надійності або впізнаваності завдяки широким рекламним кампаніям. Природно, надійність банку – важливий якісний показник, але вагому роль він грає як раз для тих клієнтів, що планують в даному банку відкрити депозит, а не взяти кредит. В останньому випадку варто віддати перевагу менш відомому регіонального банку, ніж відправитися за отриманням кредиту в великий державний банк з гучним ім’ям. Логіка в даній ситуації досить проста: чим більший банк, тим більше у нього число позичальників, у тому числі і таких, що не поспішають вчасно погашати кредит. Щоб зменшити число потенційних неплатників, такий банк буде не просто ретельно відбирати претендентів на отримання позики. Швидше за все, умови кредитування у такому банку будуть максимально невигідними для позичальника.

  Якщо ви не хочете потрапити в число тих, хто завдяки активній рекламній акції стає власником кредиту за максимально можливою ставкою, то перед прийняттям остаточного рішення обов’язково поцікавтеся, які умови кредитування може запропонувати менш відомий банк. Можливо, дана структура зацікавлена в розширенні своєї бази клієнтів, тому готова піти назустріч позичальникам, запропонувавши куди як більш лояльні програми кредитування та умови погашення позик. Іноді відмінності в умовах видачі позик можна знайти навіть в різних філіях одного і того ж банку. Наприклад, центральне відділення часто може запропонувати лише базові умови кредитування. Зате в регіональному офісі вам охочіше підуть назустріч при складанні індивідуального графіка погашення кредиту, або запропонують скористатися іншими бонусами.

  Вагому роль відіграє і розташування банківського відділення. Краще, коли банк перебуває у зручному для вас з точки транспортної доступності місці. В цьому випадку вам не доведеться ламати голову, де шукати найближчий платіжний термінал банку, щоб внести черговий платіж за кредитом, і переживати з приводу комісії, виставленої за проведення платежу через термінал, що належить іншому банку.

  Вибір програми кредитування

  Кожен з позичальників, звертаючись в банк за кредитом, переслідує конкретну мету. Хтось планує в кредит покупку автомобіля, комусь потрібні додаткові кошти на будматеріали для будинку, а комусь просто не вистачає трохи грошей на новий телефон. Тому й умови кредитування необхідні для них різні. Комусь важливо отримати в кредит велику суму грошей, іншого ж позичальник буде задоволений, якщо умови кредитування передбачають мінімальний щомісячний платіж з погашення кредиту, виданого на тривалий термін. У кожному з банків пропонуються свої, особливі умови оформлення кредиту, іпотеки, або будь-якого іншого з існуючих видів кредитів. Краще всього заздалегідь вивчити всю доступну інформацію, визначивши для себе найбільш вигідні варіанти.

  Документи для оформлення позики

  Не поспішайте радіти, якщо оформити кредит вам пропонують виключно за пред’явленням паспорта. Чим менше фінансова структура витратить часу на вивчення особистості потенційного позичальника, тим вище процентна ставка за запропонованим вам позикою. Саме в неї будуть закладені всі можливі ризики кредитора. Стандартний пакет документів дещо ширше і зазвичай складається з:

  – документа, що засвідчує особу (паспорт, водійське посвідчення, військовий квиток);

  – довідки, що підтвердить наявність офіційного доходу протягом останніх шести місяців, а також його рівень (це може бути документ і від роботодавця, і з Пенсійного фонду);

  – досить детальної анкети, в якій від позичальника вимагатимуть вказати не тільки місце роботи і адреса проживання, але і склад сім’ї, наявність у неї утриманців, наявність майна, середній дохід сім’ї, і так далі (позичальникам, що складаються в шлюбі, необхідно надати ще і згода на отримання кредиту від своєї другої половини).

  Умови кредитування

  Навіть якщо до вибору банку ви поставилися максимально ретельно, не варто розслаблятися в момент вивчення умов за кредитом. Вивчіть текст договору, задайте працівнику банку все, що виникли з його прочитання, питання, по максимуму уточніть всі деталі. Обов’язково варто з’ясувати, чи можливе дострокове погашення позики без штрафу. Визначте суму початкового платежу, вимагайте детальну схему погашення позики, позначивши зручну для себе суму щомісячної плати.

  Якщо банк погодився видати кредит під низький відсоток, уточніть, чи не прихована в ряді пунктів договору необхідність вносити додаткові комісії за річне обслуговування кредиту або переведення в готівку грошей, оплачувати страхування товару, що купується, житла або вашого життя. Всі ці послуги в комплексі істотно піднімають ваші витрати на обслуговування кредиту. Не соромтеся обговорювати деталі оформлення позики, намагаючись оформити кредит у банку на тих умовах, що будуть вигідні саме вам.