Як уникнути складнощів при оплаті кредиту

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Багато клієнтів банків і МФО із задоволенням користуються їхніми послугами для покупки потрібних товарів або рішення інших повсякденних проблем. Однак потім приходить час віддавати борги, і виявляється, що зробити це набагато складніше, ніж уявлялося під час оформлення кредиту.


  Звичайно, перед прийняттям рішення про позику потрібно проаналізувати свій бюджет, щоб зрозуміти, від чого доведеться відмовитися заради своєчасної виплати кредитних коштів. Але ця рада підходить тільки потенційним позичальникам, а ось що робити тим, хто вже взяв кредит і тепер відчуває серйозні труднощі з внесенням щомісячних платежів? У такій ситуації скористайтеся запропонованими рекомендаціями, які допоможуть позбутися від боргів з найменшими фінансовими втратами.

  Навіть при невеликому доході завжди можна знайти можливості для економії. Наприклад, користуватися громадським транспортом, а не витрачати гроші на бензин і обслуговування власного автомобіля; готувати домашні обіди, а не ходити з подружками в кафе після роботи; відправлятися за продуктами з заздалегідь заготовлений списком, а не робити спонтанні покупки.
  Заведіть звичку записувати свої витрати, а потім аналізувати їх. Відмовившись від фаст-фуду або звички повертатися додому на таксі, можна заощадити цілком пристойну суму, яка допоможе швидше погасити кредит.


  Іноді, щоб розплатитися з кредитором, потрібно домогтися збільшення дохідної частини бюджету. Якщо на основній роботі начальство не поспішає підвищувати вам зарплату, знайдіть додаткові джерела фінансування. Факт підробітку можна знайти як в реальному житті (репетиторство, вигул собак, догляд за дітьми), так і онлайн (мережевий маркетинг, фріланс, адміністрування груп в соцмережах).


  Багато хто вважає, що чим швидше виплатиш кредит, тим менше буде розмір переплати. Це не зовсім так. Перечитайте свій кредитний договір – нерідко банки беруть додаткову комісію за дострокове погашення боргу. Але якщо такого пункту в договорі немає, або ж Ви оформляли позику в МФО, дострокове повернення коштів дійсно допоможе трохи знизити витрати на оплату відсотків. Спробуйте платити хоча б на 10% більше мінімальної суми обов’язкового платежу, і залишок боргу буде зменшуватися помітно швидше.
  Як діяти в ситуації, коли вам доводиться оплачувати відразу кілька кредитів? Виберіть серед них найдорожчий займ і постарайтеся розплатитися з ним за максимально короткий період. При рівних розмірах процентної ставки першим виплачуйте кредит з меншою сумою боргу. Такі дії допоможуть уникнути великих переплат і знизять кредитне навантаження на бюджет.


  Згадайте про можливості рефінансування – багато банків надають послугу з погашення старих кредитів, видаючи цільової позику під невеликі відсотки. Таким чином, Ви будете оплачувати один дешевий кредит замість 2-3 дорогих.
  При неможливості погасити борг в МФО скористайтеся послугою пролонгації кредитного договору. Сплачуючи лише відсотки, можна перенести термін остаточного погашення боргу на зручну для вас дату.


  Не забудьте скористатися ще одним цінним радою – після погашення кредиту обов’язково візьміть документ, що підтверджує відсутність заборгованості перед кредитором. Іноді для повного закриття кредиту на балансі не вистачає кількох копійок або пари гривень, однак на цю «дрібницю» продовжують нараховуватися відсотки. Банк не може закрити кредит з негативним балансом, тому Ви залишаєтеся боржником, навіть не знаючи про це. Своєчасно отримана довідка, чек або інший документ дозволить вам уникнути таких непередбачених ситуацій.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг