Як правильно закрити кредит?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

  Повне погашення кредиту ще не означає того, що за вами більше не числиться борг. За логікою банки зобов’язані закривати позичкові рахунки позичальників відразу після того, як ті повністю розплатилися за кредитом, але на практиці це відбувається далеко не завжди. Тому щоб через деякий час не впізнати для себе неприємну новину, що ви щось винні банку, хоча при внесенні останнього платежу він усно запевняв вас, що ваш кредит закритий, обов’язково скористайтеся процедурою закриття кредиту. А я вам розповім, як правильно це зробити, щоб фінансові установи в майбутньому не мали до вас ніяких претензій.

  Як тільки внесете останній платіж за своїм кредитом, відразу ж вимагайте у банку виписку по рахунку і довідку про закриття кредиту (позичкового рахунку) з банківської печаткою та підписом. Не ведіться на усні запевнення кредиторів, що ви більше нічого йому не повинні – нехай він надасть вам офіційний документ, що підтверджує закриття вашого позики (довідку!). Запам’ятайте: банк зобов’язаний це зробити на вашу вимогу!

  Тому берете аркуш паперу і ручку і пишете заяву з проханням видати вам довідку про закриття кредиту для підтвердження того факту, що ви більше нічого не винні банку. До заяви обов’язково прикладіть ксерокопії всіх ваших квитанцій про внесення щомісячних платежів по кредиту і вимагайте, щоб співробітники банку зробили вам завірену ксерокопію заяви з датою прийому документів від вас. Протягом двох тижнів (але не пізніше ніж через два місяці!) Фінансова установа зобов’язана видати вам необхідну довідку! І от як тільки ви її отримаєте від свого кредитора, вважайте, що ви більше нічого не винні банку.

  Після повного погашення кредиту обов’язково відключіть всі послуги, які були прив’язані до вашого позикового рахунку, написавши відповідну заяву. Якщо разом з видачею кредиту на ваше ім’я була випущена кредитна карта, обов’язково напишіть заяву на закриття кредитки і відмова від її перевипуску, навіть якщо ви жодного разу не користувалися цією картою. Якщо ви цього не зробите, згодом вам можуть пред’явити солідний рахунок за «використання» вже непотрібних вам послуг. Крім того, обов’язково напишіть заяву і про розірвання договору страхування, якщо він у вас був. Увага: завжди вимагайте у співробітників банку завірені печаткою та підписом копії всіх ваших заяв з датою прийому документів від вас!

  Чому так важливо офіційно закривати свій кредит? Справа в тому, що якщо ви не отримаєте від банку довідку про закриття вашого позичкового рахунку, на вас будуть висіти відкриті кредити, навіть якщо ви по ним повністю розплатилися. У цьому випадку якщо ви захочете знову оформити кредит в іншому банку, вам можуть відмовити в позиці якраз через таких незакритих кредитів. Крім того, довідка про закриття вашого позики є гарантією того, що в майбутньому банк не пред’явить вам ніяких нових рахунків за вашим погашення кредиту (наприклад, звідкись з’явилися штрафи і пені тощо).

  Довідку про закриття кредиту та ксерокопію заяви на її видачу, а також виписку по рахунку після погашення позики ні в якому разі не втрачайте і не викидайте! Вам потрібно зберігати ці документи хоча б протягом трьох років (строку позовної давності). Тоді ніякі проблеми з кредитами вам не будуть страшні!