Як правильно позбутися від номера телефону, про який знає банк?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

  Коротка відповідь: обов’язково повідомити банк про відмову від номера телефону, а не тільки про прив’язку нового.

  Довга відповідь.

  Тема давня, але, на жаль, не втрачає актуальності, тому варто про неї написати. Судячи з повідомлень на сайті, люди досі продовжують втрачати гроші через непорозуміння, як банк працює з їх анкетними даними, і чому необхідно підтримувати актуальність цих даних, і не тільки повідомляти банку нові відомості, але і домагатися видалення старих. Власне, єдино правильну відповідь вже зазначено вище, треба лише пояснити, чому це важливо, і як конкретно це зробити.

  Вам буде цікаво: Як поповнити номер мобільного телефона?
  Про те, що при зміні номера телефону необхідно «прив’язати» новий номер до банківського рахунку або карті, здогадуються навіть самі недосвідчені користувачі банківських послуг. Очевидно, що якщо у вас є мобільний банк, налаштоване смс-інформування або отримання разових паролів на якийсь номер, то при його зміні, необхідно терміново (а краще заздалегідь сказати про це банку, зайшовши у відділення і заповнивши відповідну заяву. Інакше просто нічого не буде працювати

  Але про другий можливу проблему знають не всі. Обов’язково треба переконатися, що ваш старий номер не залишився в банківській базі даних.

  Справа в тому, що покинутий вами номер через кілька місяців надходить у продаж і може використовуватися сторонньою людиною. Якщо людина прив’язує цей номер до свого рахунку в тому ж банку, де відкрито ваш рахунок, то банк може автоматично надати йому доступ до вашої карти або рахунку через «мобільний банк». При виведенні коштів з вашого рахунку банк нічого не запідозрить, тому що всі операції відбуваються з «вашого» номери телефону.

  Що робити, якщо ви раніше міняли прив’язаний до рахунку або на картці номер, але не пам’ятаєте, відв’язали чи старий? При першій можливості зверніться у відділення свого банку і попросіть оператора перевірити всі ваші анкетні дані. Якщо виявите старий номер телефону, напишіть заяву про видалення його з вашої анкети. Заодно оновіть та інші дані, які могли змінитися.

  Відключення телефона від банківських послуг

  Якщо у вас вже забрали частину грошей, негайно блокуйте картку, вимкніть мобільний банк від старого номера і в той же день або на наступний зверніться в банк із заявою про повернення грошей. Відразу їх не повернуть, але це заяву послужить доказом, що ви помітили шахрайські дії і відреагували на них.

  Далі – за обставинами. Якщо вкрадена незначна сума, можливо, є сенс вжити заходів по захисту від таких випадків у подальшому і на цьому закінчити історію. Якщо сума має для вас значення, йдіть в поліцію із заявою про шахрайські дії та повним описом ситуації. Знову ж таки, шансів швидко повернути вкрадене не дуже багато, але вони є.

  Тако читайте: Отримати мультивалютну картку

  Якщо ви потрапляли в таку ситуацію і змогли повернути гроші, розкажіть у коментарях, як ви цього досягли, така інформація буде корисна читачам!