Як правильно користуватися кредитною карткою?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Багато які банки видають своїм клієнтам платіжні картки або кредитні карти з тією метою, щоб спростити процедуру видачі готівкових коштів. Треба сказати, що таке нововведення, ледь з’явившись, відразу ж стало популярним у народі.

  Багато власників пластикових карт вже не уявляють собі, як можна без них обходитися. Звичайно, ту т зручності очевидні – можна розплатитися кредиткою в магазині або на заправці, а також використовувати її для оплати в інших обставинах, якщо поруч є платіжний термінал. Однак у такій, здавалося б, вигідною послуги банку теж знайшлася своя ложка дьогтю. І виражається вона в тому, що за деякими умовами банківського обслуговування клієнт повинен оплачувати послуги банку. Крім того, в деяких банках на обслуговування кредитних карток включені комісійні, що нараховуються за певні дії клієнта.

  Безготівковий розрахунок

  Насамперед, треба сказати про те, що існує два види використання пластикових карт – це безготівковий розрахунок в точках продажу, в яких є спеціальний термінал для обслуговування клієнтів та зняття готівки. Почнемо з безготівкового розрахунку. У цьому випадку, як правило, банки гарантують безвідсоткове користування карткою. І у багатьох випадках, — треба віддати їм належне вони свої обіцянки виконують. Зручністю такого виду розрахунку є те, що можна не носити з собою гаманець або портмоне і завжди мати можливість скористатися карткою для здійснення покупки або оплати послуги.

  Це рятує від небезпеки крадіжки грошей, але в той же час залишається небезпека втрати самої карти. Але все, же переваг набагато більше і всі споживачі банківських послуг охоче користуються пластиковими банківськими картками. Хоча треба сказати, що все одно існує певний невеликий платіж, який іменується оплатою за обслуговування рахунку. І в різних банківських установах його розмір абсолютно різний. Але іноді виникає ситуація, коли необхідні готівкові кошти або поблизу немає супермаркету з обслуговуванням за безготівковим розрахунком.

  Хоча безготівковий розрахунок не рятує від крадіжки, при переказі з карти на карту можна нарватися на комісії.Зазвичай у кредиток вони є для захисту банку від зняття з картки без комісії.

  Зняття коштів у банкоматі

  У таких ситуаціях доводиться зняти гроші з рахунку. Однак зняти гроші в банкоматі, як виявилося – заняття не з безкоштовних за таку послуг вже необхідно заплатити банку певну суму у вигляді комісії, яку сам банк співчутливо спише з існуючого рахунку. При цьому розмір комісії враховується навіть тоді, коли клієнт збирається перевести всю наявну суму. У такому разі комісійні автоматичні блокуються на рахунку переводяться на рахунок банку. Тобто зняти вийде тільки таку суму, яка стане доступна до видачі банкоматом після вирахування комісії банку. Крім того, грає велику роль і те, де клієнт збирається зняти гроші в банкоматі.

  Якщо банкомат належить банку, який видав картку, то, швидше за все комісії, або не буде взагалі, або, що більш імовірно, — вона буде в розумних межах і не надто відчутна для стану рахунку. Але як тільки зняття коштів відбувається сторонніх банкоматах, то тут негайно знімається комісія в такому розмірі, який не може перевищувати та 5 відсотків. До того ж, така дія мож6ет обкладатися оплатою послуг двічі – спочатку в самому банку, що видав картку, а потім при знятті суми – в тому банку, якому належить банкомат.

  Деякі банки встановлюю фіксовану плату за свої послуги інші — навпаки, намагаються взяти з клієнта якомога більше і тому стягують відсоткове співвідношення від знятої суми. Але навіть при відсоткове списання коштів у них зазвичай існує мінімальний поріг, — наприклад у 5 відсотків. І яка б сума не була знята, навіть невелика, але ці 5 відсотків доведеться віддати.

  Як же користуватися карткою?

  Щоб уникнути невиправданих витрат на комісії банку, можна більш обережно і уважно користуватися карткою. Найкращим виходом стане вивчення банків-партнерів, в яких можна без комісій знімати гроші. По можливості не слід знімати в банкоматі готівкові кошти, а якщо виникла така необхідність, то краще зняти в банкоматі стільки грошей, скільки необхідно на поточний момент і ні копійки більше. За ере можливості треба намагатися розраховуватися карткою в магазинах та інших закладах торгівлі або сфері надання послуг – це допоможе взагалі уникнути витрат на комісійне обслуговування банку.

  Якщо банк виставляє в умовах пільговий період, протягом якого відсоток за користування не нараховується, то обов’язково слід погасити взяту суму протягом даного періоду. Ну і ще одне важливе зауваження з приводу вибору карти. При оформленні картки необхідно звертати увагу на те, до якої категорії відноситься сама карта. Це може бути платіжна карта, зарплатна картка та чи кредитка. У всіх випадках є свої тонкощі обслуговування рахунку та умови користування, як картою, так і коштами, що містяться на даному рахунку.