Як працює ломбард?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

  lombard_Часто можна зіткнутися з складною фінансовою ситуацією, коли дуже потрібні гроші. Зазвичай у цей момент немає можливості (або бажання) позичити у друзів або знайомих, немає кредитної картки, а кредит готівкою розглядається довго. Ситуацію може погіршити і негативна кредитна історія чи, навпаки, сильна закредитованість. В даному випадку на виручку приходить ломбард. За певну плату ломбард надасть в борг необхідну суму, але натомість потрібно буде віддати певну річ в заставу. Після виплати боргу ця річ повертається назад господарю.

  Якщо позичальник не в змозі сплатити борг, то просто ломбард реалізує закладений предмет і гасить борг. Звернутися в ломбард можуть позичальники з самою поганою кредитною історією, і перевіряти її тут навіть не будуть. Застава буде гарантією повернення, а у випадку неповернення ломбард все одно залишиться в плюсі.

  Якщо раніше послуги ломбарду вважалися чимось непристойним, то зараз  цих організацій налічується досить багато.  Люди вважають за краще не повідомляти знайомих про фінансові складнощі. Щоб отримати потрібну суму, досить віддати цінну річ у заставу, а коли з’являться гроші, то погасити борг і викупити її назад. Однак, цей процес відбувається з певними умовами.

  Що таке ломбард?

  Це комерційна установа вузької спеціалізації, яке видає короткострокові минизаймы під заставу речей\майна. При наявності відповідної застави одобряемость минизайма тут майже стовідсоткова, а час отримання грошей становить кілька хвилин.

  Бізнес ломбардних установ влаштований на закладному принципі: віддається цінна річ на зберігання, а натомість видається сума, що дорівнює частині вартості цієї речі. Говорячи фінансовою мовою, діяльність ломбардів – це видача короткострокових позик під заставу ліквідного майна. За законом ломбардне установа не має права займатися підприємництвом, крім як наданням позик, зберіганням речей, наданням інформаційно-консультаційних послуг. Для зберігання застави в приміщенні мають бути створені умови (наприклад, сейфи), завдяки яким застава буде залишатися в цілості й схоронності до моменту викупу.

  Позичальник має право викупити здану річ у встановлені терміни, вказані в договорі). Строки викупу можуть варіюватися від 2 днів до року. Ціна викупу визначається, як сума видана на руки плюс відсоток за зберігання. У суму відсотків може входити оплата за зберігання застави, страхування, користування позиковими засобами.

  При оформленні минизайма в ломбарді потрібно паспорт і завдаток, який буде оцінений фахівцями, після чого розраховується сума до видачі. Зазвичай вона становить 40-75% від ринкової вартості застави. Це пов’язано з тим, що якщо позичальник не зможе погашати борг, ломбард може реалізувати річ і повністю покрити свої витрати. Також тут присутній і ризик знецінення застави, наприклад, якщо в заставу йде техніка, яка старіє кожні півроку.

  Процес оформлення позики в ломбарді

  • Оцінка застави та розрахунок суми.
  • Узгодження умов видачі і погашення позики. Тут на індивідуальних умовах обговорюється строк погашення, розмір відсотків, сума до видачі, параметри погашення, умови неповернення боргу та реалізації предмета застави.
  • Укладається договір, в якому прописані всі умови.
  • Заповнюється заставний лист, в якому прописується: кому видано минизайм, ким виданий, на яку суму, дата і місце видачі, опис застави, розмір плати за користування грошима.

  У зазначений термін сума з відсотками має бути повернена в ломбард. Якщо позичальник цього не зробив, то ломбард починає реалізовувати заставу. Зробити це можна, за законом, через місяць з моменту закінчення строку дії договору. Якщо позичальник не готовий повністю повернути борг, то він має право сплатити відсотки за поточний період і продовжити договір. В даному випадку застава знову відправляється на зберігання.

  Договір може бути розірваний достроково, якщо органи МВС заявлять про конфіскацію заставної речі. Про це ломбард зобов’язаний повідомити позичальника протягом 3 діб в письмовій формі.

  Види ломбардів.

  Є кілька видів. Вони розрізняються спеціалізацією і спрямованістю роботи. Якщо ломбард бере в заставу будь-які речі: автомобілі, ювелірні прикраси, предмети мистецтва й ін., той напрямок його роботи є універсальним і широконаправленным. Якщо ломбард приймає тільки дорогоцінні метали або коштовності, то це вузьконаправлена організація. Розглянемо основні поширені види:

  • Ювелірні. Вони працюють виключно з коштовностями та ювелірними предметами. В якості застави приймається золото, срібло, платина. Всі тестується спеціальними приладами  на відповідність стандартам і проб. Оскільки ці речі мало втрачають в ціні з часом, то під них можна отримати більший відсоток від ринкової вартості (до 80%). Також вони є високоліквідними, і ломбард може з легкістю їх реалізувати без додаткових витрат.
  • «Під техніку». Цей вид ломбардів також є одним з найпоширеніших. Тут можна отримати позику під заставу побутової техніки. При цьому техніка приймається тільки в хорошому стані і бажано на гарантії. Під заставу техніки можна отримати близько 35-40% від ринкової вартості. Це пов’язано з тим, що техніка швидко застаріває, може зламатися. Найчастіше закладають мобільні пристрої, телевізори, ПК.
  • Антикварні.  Ці ломбарди беруть під заставу антикварні  вироби, картини, предмети мистецтва, монети та ін. Досвідчені колекціонери виявляють до таких ломбардам великий інтерес, оскільки там можна знайти справді раритетні речі. Сума позики під антикваріат може досягати 60%. Це пов’язано з тим, що часто позичальники і самі не знають реальну ціну застави. Оцінювачі цим користуються і занижують оціночну вартість.
  • Речовий. Ці ломбарди беруть під заставу вироби з хутра і шкіри. Найчастіше сюди здають шуби з дорогого хутра (песець, норка), куртки з натуральної шкіри і інш. Такі організації обладнані спеціальними приміщеннями для зберігання такого товару. Сума позики може досягати 50% від вартості застави.
  • Автомобільні. Тут в заставу йдуть автомобілі. Раніше автомобіль отгонялся на стоянку до моменту виплати боргу, але зараз із-за високої вартості зберігання такого об’ємного застави ломбарди воліють брати в заставу тільки ПТС і оформляти КАСКО на автомобіль. В результаті клієнту залишається його машина, а в разі знищення застави ломбард все одно отримає свої гроші по страховці. Під заставу автомобіля можна отримати пристойний позику в кілька сотень тисяч гривень.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг