Як позичити гроші

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Як попросити гроші в борг, щоб тобі не відмовили?

  У житті кожної людини бувають моменти, коли позика грошей у знайомих або родичів необхідний. Іноді робити це морально важко, а особливо нелегко жити з усвідомленням того, що на тебе висить «боржок».

  Як правильно позичати гроші, щоб не було болісно соромно? І як тактовно проводити при цьому переговори з тими, хто допомагає нам? Також стаття по темі: “Прикмети та відповіді про те можно чи ні, давати та брати гроші в борг

  Починай з головного

  Якщо ти зрозуміла, що тобі просто необхідні гроші і позики не уникнути, роби енергійно. Коли дзвониш друзям, не потрібно вводити їх в оману, питаючи: «Як справи?» Або пропонуючи зустрітися невідомо навіщо. Краще прямо скажи: «У мене до тебе справа. Можеш зайняти мені грошей? »Не використовуй формулювання типу« Не міг би ти … »,« Не займеш? »- вони відразу провокують на відмову. Взагалі краще не звертатися до людей, які, як ти знаєш, скупуваті. Вибирай позичальника не за принципом «багатий», а виходячи з формулювання «не скупився». Іноді простіше просити у людини з обмеженими засобами, який цілком може увійти в твоє положення.

  Встановлюй терміни

  Знаєш, як попросити гроші, щоб будь-який був радий тобі зайняти? Потрібно відразу називати терміни, коли ти зможеш віддати борг. Прохання може звучати так: «Займи мені тисячу гривень до понеділка», «Позич п’ятсот гривень до п’ятого числа» і так далі. Тоді людині відразу ясно, що ти не безтурботно підходиш до питання позики, а розраховуєш, коли зможеш віддати. Це характеризує тебе з хорошого боку. Ще один прийом: пояснити всю серйозність своїх планів, на що ти займаєш. Наприклад, потрібно терміново купити дитині чоботи, потрібно відремонтувати пральну машину. Людині, який тобі займає, це небайдуже. Адже він віддає тобі гроші, які міг би вже зараз витратити на себе. Підозри, що ти витратиш їх на дурниці, небажані.

  Повідомляй про свої плани

  Ну ось ти позичила гроші, витратила їх, і тепер у тебе тільки одне завдання – віддати їх вчасно. На жаль, психологія людини така, що часто взяті позики грошей він розглядає як якісь «шалені». Коли приходить час їх віддавати, стає чогось жаль. А чому? Та тому, що ми не належимо до зайнятих грошей, як до своїх. А до них потрібно ставитися тільки так! Відразу ж, зайнявши певну суму, вирахували її зі своєї майбутньої зарплати. Тоді тобі потім не буде так складно розлучатися з грошима.

  Віддавати і більше не брати!

  Як би ти не дотримувалася етикет позики, все одно це неприємно. Як же зробити так, щоб більше не доводилося займати? Відповідь проста: потрібно витрачати тільки те, що у тебе є, і ні гривні більше! Якщо гроші скінчилися – ти просто перестаєш їх витрачати, переходячи на сіно і солому. Правда, бажано заздалегідь відстежити, коли гроші почали закінчаться, щоб не довелося займати на хліб. Зрозуміло, що ти не зможеш жити без їжі, без оплати за транспорт, за телефон. Але цілком можна заощадити на подарунку близькій, якщо ти не при грошах. Або навіть на нових зимових чоботах, якщо старі ще не розвалилися. Це краще, ніж влазити в борги.

  Як збирати гроші?

  Якщо ти раптом виявила, що в гаманці у тебе залишилася остання тисяча, повинна бути якась заначка. Подбай про це заздалегідь. Як тільки отримаєш зарплату, розбий всю суму на дрібні частини – на господарство, на відпустку, на всякий випадок і т.д. Іноді прихована десь п’ятисотка може врятувати положення. Крім того, приступаючи до нової заначці, ти як би отримуєш сигнал, що грошей стало менше і потрібно бути обережною. Коли ж вони лежать у великій купі, здається, що їм немає кінця, і тому людина може протратіться. А такод варто знати про те, де взяти гроші?

  Цифра

  10 відсотків від доходів потрібно відкладати щомісяця, щоб у тебе ніколи не було проблем з грошима. Складати ці гроші потрібно в таке місце, звідки їх нелегко взяти. Наприклад, можна завести рахунок в банку.