Як порахувати суму кредиту?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  До послуг кредитування рано чи пізно вдається кожен, незалежно від своїх переконань, доходів і постійного місця роботи. Кому то необхідно придбати побутову техніку, іншим потрібні кошти на відпочинок, а треті бажають придбати автомобіль або обзавестися власною житлоплощею за допомогою банківського кредиту. І тут важливо знати, на яку суму в даній ситуації можна розраховувати і чи не виникне проблем з щомісячними виплатами по кредиту. І в зв’язку з цим ставати актуальним питання: «А як порахувати суму кредиту?».

  Що впливає на вартість кредиту

  На підсумковий розмір банківської позики впливає безліч факторів, зокрема це:
  термін кредитування,
  процентна ставка,
  щомісячний дохід, а разом з ним і максимальний відсоток щомісячного доходу, який спрямовується на оплату кредиту,
  наявність різного роду комісій,
  штрафи і пені і т.д.

  Як правило, при розрахунку максимально можливої ​​суми кредиту для позичальника банки орієнтуються на чисті доходи позичальника, при цьому сума щомісячного платежу по кредиту не повинна перевищувати половини сімейного бюджету позичальника.

  Кредитоспроможність потенційного клієнта впливає не тільки на розмір кредиту, а й процентну ставку, зменшити яку можна шляхом надання додаткових документів, підтверджуючих платоспроможність позичальника.

  Крім того вартість позики залежить від таких факторів, як послуги страхування, способи погашення кредиту, оцінка заставного майна (при його наявності) і т.д. Тому до того, як порахувати суму кредиту необхідно з’ясувати в банку всі нюанси по вибраному кредитного продукту.

  Ануїтет або диференційований платіж

  Сьогодні позичальника доступні два способи погашення кредиту: диференційовані або ануїтет. І в тому і в іншому випадку щомісячний платіж складається з виплати відсотків і повернення основного боргу. Однак між цими двома способами існує величезна різниця, знання якої допоможе порахувати суму кредиту.

  При диференційованих платежах сума основного боргу щомісячно зменшується на одне і теж число, а разом з боргом зменшується і сума відсотків. Число, на яке щомісяця знижується борг обчислюється шляхом ділення суми позики на термін кредитування в місяцях. Все це сприяє і поступовому зменшенню щомісячних платежів.

  Якщо вас цікавить як порахувати суму кредиту при диференційованих платежах, то можна скористатися такою формулою: ЕП = СК / КМ + ОЗ * ПС / 12, де ЕП позначає величину щомісячного платежу, СК суму кредиту, КМ термін надання позики по договір в місцях , ОЗ залишок заборгованості в сьогоденні місяці і ПС – процентна ставка.

  У випадку з аннуїтетнимі платежами, формула того, як порахувати суму кредиту виглядає наступним чином: ЕП = СК * (ПС / 12 / (1- (1 + ПС / 12) -км)), де ЕП є сумою щомісячного платежу по кредиту, СК- розмір початкової суми виданого позики, ПС- показник річної ставки і КМ – кількість місяців на яке оформлено кредит.

  Інші способи як порахувати суму кредиту

  Звичайно, для того щоб порахувати суму кредиту зовсім не обов’язково проводити самостійно розрахунки. Для цієї мети можна скористатися кредитним калькулятором, який можна знайти на будь-якому спеціалізованому ресурсі, в тому числі на офіційному сайті банку.

  Для цього необхідно ввести в параметри кредиту в порожні графи і натиснути на кнопку «розрахувати», після чого ви отримаєте повний розрахунок по позиці, включаючи ефективну процентну ставку, у вигляді таблиці. Звичайно, дані результати не можна назвати точними, проте вони дозволяють хоча б приблизно дізнатися у скільки обійдеться конкретний займ.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг