Як платити по кредиту менше?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Як менше платити по кредиту? Таким питанням хоча б одного разу задавався кожен людина, змушений щомісяця віддавати банку деколи досить значну частину своєї зарплати. Безумовно, оформляючи кредит, позичальник визначає для себе оптимальну суму щомісячного внеску, зменшуючи або збільшуючи термін кредитування. Але життя складається з тисячі не завжди приємних сюрпризів. І потреба в зменшенні щомісячного платежу може з’явитися у будь-кого. На щастя, вихід з подібної ситуації є, причому не один.

  Реструктуризація або кредитні канікули

  Одним з найбільш простих і зручних варіантів того, як менше платити за кредитом, є реструктуризація. Причому для цього зовсім необов’язково чекати, коли по кредиту з’явитися прострочення, звернутися в банк для реструктуризації боргу можна в будь-який момент.

  Реструктуризація дозволяє зменшити щомісячний платіж за рахунок збільшення терміну кредитування. Природно, що при такому варіанті і підсумкова переплата за кредит також буде збільшена. Але зате позичальник має можливість дещо полегшити свої фінансові зобов’язання.

  Але реструктуризація буде вигідна тільки в тому випадку, якщо процентна ставка буде незмінна протягом усього терміну кредитування. В цьому випадку позичальник має можливість знизити щомісячний платіж завдяки інфляції. Так вартість грошових коштів, які сьогодні виплачуються в рахунок погашення боргу, через кілька років буде нижче. Правда даний варіант підходить тільки тим позичальникам, які кредитні кошти вклали в активи, наприклад, придбали на кредит будинок чи іншу житлову нерухомість.

  Таким чином, якщо був оформлений споживчий кредит, то реструктуризацію кредиту навряд чи можна назвати вигідним способом знизити щомісячний платіж.

  Інший варіант полягає в проханні до банку в наданні кредитних канікул, під час яких позичальник виплачує банку тільки відсотки. Однак даний спосіб знизити суму щомісяця платежу доступний далеко не у всіх кредитних організаціях. А можливість надання канікул, як правило, обговорюється ще на етапі підписання кредитного договору.

  Як менше платити за кредитом – перекредитування

  Достаток пропозицій на сучасному ринку кредитування дозволяє позичальникам знайти кредитора, який готовий видати позику на максимально вигідних умовах. Висока конкуренція змушує банківські установи придумувати все нові хитрощі для залучення клієнтів, в тому числі за допомогою зниження відсоткової ставки.

  Таким чином, зменшити суму щомісячного платежу можна скориставшись послугою рефінансування в іншому банку. Іншими словами, отримавши новий кредит в рахунок оплати попереднього за нижчою ставкою можна реально зменшити суму щомісячних платежів і непогано заощадити. Правда, за умови, що підбір програми здійснюватиметься професіоналами, інакше всі зусилля по зниженню суми щомісячного платежу можуть обернутися зайвими витратами.

  Як менше платити по кредиту? Відняти банківські комісії!

  Кредитування це послуга, за надання якої банк стягує з клієнта встановлену договором плату. Такий платою за надання послуг виступають відсотки. Стягування з позичальника різного роду комісій, по суті, є незаконним і може бути оскаржене в суді, природно тільки в тому випадку якщо банк добровільно не погодитися відняти їх із суми платежів. Для цього слід написати в банк претензію в двох примірниках, і в разі відмови в задоволенні вимог можна сміливо йти до суду.

  Скористатися можливістю повернути суму комісій позичальник може навіть через два роки після повного погашення кредиту.