Як перевести рублі на гривні?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

  У цій статті я розповім вам, як перекласти рублі на гривні і гривні на рублі. Такий перерахунок можна здійснювати різними способами і з різних курсів, всі вони будуть правильними, але результат буде виходити трохи різний. Про те, як перерахувати рублі на гривні і навпаки, в якому випадку буде правильніше використовувати – ви дізнаєтеся, ознайомившись із цією статтею. Тако Вам буде цікаво прочитати, що краще долар чи гривня?

  Перевести рублі на гривні за курсом НБУ.

  Для ведення офіційної статистики на території України для перекладу рублів у гривні і навпаки краще всього використовувати курс рубля до гривні, встановлений Національним Банком України. Цей курс НБУ встановлює кожен робочий день, і протягом дня він не змінюється. Побачити його можна прямо на головній сторінці офіційного сайту НацБанку в колонці “Показники валютного ринку”, причому, зверніть увагу, він встановлюється з розрахунку за 10 рублів, а не за один.

  По темі: Прогноз курсу гривні на 2017 рік.

  Говорячи простою мовою, курс НБУ рубля показує, скільки гривень у 10 рублях. Відповідно, щоб дізнатися, скільки гривень на 1 рубль, потрібно зазначений курс НБУ розділити на 10.

  У прикладі, який зафіксований на скріні, курс НБУ дорівнює 4,6035 гривень за 10 російських рублів. Отже, 1 рубль коштує 4,6035/10 = 0,46035 гривень (приблизно 36 українських копійок).

  Щоб дізнатися, навпаки, скільки рублів до 1 гривні, потрібно вирахувати число, протилежне вказаним курсом НБУ за 1 рубль. Тобто, спочатку курс НБУ розділити на 10, а потім 1 розділити на отримане число.

  У нашому прикладі це виглядатиме так. 1/(4,6035/10) = 2,17 рублів. Отже, 1 гривня на зазначену дату варто 2,17 рублів.

  Щоб здійснити переклад рублів у гривні, необхідно суму в рублях помножити на курс НБУ за 1 рубль (зазначений курс, розділений на 10). А щоб здійснити переклад гривень в рублі, необхідно суму в гривнях розділити на курс НБУ за 1 рубль (зазначений курс, розділений на 10).

  Давайте розглянемо приклади, як перевести рублі на гривні і як перевести гривні в рублі за курсом НБУ.

  Запитання: 1000 рублів в гривнях – скільки це?

  Відповідь: 1000 рублів * (4,6035/10 гривень/рубль) = 460,35 гривень.

  Запитання: 100 гривень в рублях – скільки це?

  Відповідь: 100 гривень / (4,6035/10 гривень/рубль) = 217,23 рубля.

  На сайті НБУ можна дізнатися курс рубля до гривні на сьогодні, так і на любу минулу дату. Щоб вибрати іншу дату, необхідно перейти за посиланням “Офіційний курс гривні щодо іноземних валют”, потім на сторінці внизу натиснути “Форма пошуку по даті”, вибрати в контекстному календарі потрібну дату, натиснути кнопку “Виконати”. Відкриється список всіх курсів валют, встановлених НБУ щодня. В ньому потрібно знайти рядок з кодом валюти 643 і позначенням RUB – це і буде курс за 10 російських рублів на зазначену дату.

  У цьому прикладі я вибрав курси НБУ на 01.03.2013 року. На цю дату курс рубля НБУ становив 2,6196 гривень за 10 рублів або 0,26196 гривень за 1 рубль. Всі розрахунки по переведенню рублів у гривні та гривень у рублі на архівну дату проводяться таким же чином, як і на сьогодні, як зазначено вище.

  Перевести рублі на гривні за курсом ЦБ РФ.

  Якщо ви знаходитесь в Росії, то для перекладу рублів у гривні краще використовувати офіційний курс Центрального банку РФ, він так само встановлюється щодня по робочих днях. Для цього необхідно зайти на офіційний сайт ЦБ РФ cbr.ru і в колонці “Основні індикатори фінансового ринку” натиснути на посилання “курси валют”. Далі у вікні, вибрати посилання “Офіційні курси валют на задану дату, встановлюються щодня” і натиснути на неї. В наступному вікні вибрати бажану дату (наприклад, сьогодні або будь-яку архівну), і перед вами відкриється список всіх встановлених курсів ЦБ РФ на цю дату. У цьому списку потрібно знайти валюту з кодом 980 і позначенням UAH – це і є курс гривні ЦБ РФ.

  Зверніть увагу, що НБУ встановлює курс рубля до гривні, а ЦБ РФ – курс гривні до рубля. Але при цьому він точно так само встановлює курс за 10 одиниць валюти, а не за одну. Курс гривні ЦБ показує, скільки рублів коштують 10 гривень. У прикладі на скріні він становить 21,7983 рублів за 10 гривень.

  Щоб дізнатися, скільки рублів до 1 гривні, треба курс ЦБ розділити на 10. В даному прикладі в 1 гривні 2,17983 рублів, округлено – 2,18 рублів.

  Зверніть увагу, існує хоч і незначна, але різниця в 1 копійку з курсом НБУ на цю ж дату (там 1 гривня коштує 2,17 рублів).

  Щоб дізнатися, скільки гривень в 1 рубль, треба знайти число, протилежне курсом ЦБ за 1 гривню. У нашому прикладі – 1/2,17983 = 0,4586 гривень за 1 рубль.

  перевести гривні на рублі за курсом ЦБ РФ, необхідно суму в гривнях помножити на курс гривні ЦБ за 1 гривню (зазначений курс, розділений на 10). Щоб перевести рублі на гривні за курсом ЦБ, необхідно суму в рублях розділити на курс гривні ЦБ за 1 гривню (зазначений курс, розділений на 10).

  Щоб було зрозуміліше, розглянемо приклади переведення гривень у рублі і рублів у гривні за курсом ЦБ РФ на обрану дату.

  Запитання: 100 гривень в рублях – скільки це?

  Відповідь: 100 гривень * (21,7983/10 рублів/гривню) = 217,98 рублів.

  Запитання: 1000 рублів в гривнях – скільки це?

  Відповідь: 1000 рублів / (21,7983/10 рублів/гривню) = 458,75 гривень.

  Перевести рублі в гривні по комерційному курсу в Україні.

  Перерахунок за офіційними курсами НБУ і ЦБ дає якесь середнє значення, але при цьому купити або продати рублі за таким курсом не вийде, а вийде тільки за курсами, відповідно, вище або нижче. Тому, якщо вам необхідно перевести рублі на гривні або гривні в рублі реально, а не для статистики або звітності, то слід використовувати комерційні курси, за якими ви зможете реально купити або продати валюту. Це ті самі цифри, які ви бачите на табло банків і обмінних пунктів, також їх завжди можна побачити онлайн на сайтах банків України.

  Ось, наприклад, курси купівлі-продажу рубля, встановлені на сьогоднішній день в ПриватБанку.

  В даному прикладі банк готовий купувати рублі за 0,45 гривень за рубль і продавати по 0,49 гривень за рубль. Зверніть увагу – курс НБУ рубля на цей же день – 0,46 гривень за рубль – щось середнє між курсами покупки і продажу.

  Як перекласти гривні на рублі і рублі в гривні за комерційним курсом? Якщо ви хочете обміняти рублі на гривні – потрібно використовувати курс покупки. Якщо ви хочете обміняти гривні на рублі – курс продажу. Розрахунок проводиться шляхом множення суми в рублях на відповідний комерційний курс.

  Зверніть увагу: банки можуть виставляти курс рубля до гривні не за 1 одиницю, як у прикладі, а за 10, як НацБанк. У цьому випадку перед розрахунком курс ще треба поділити на 10, щоб вважати, виходячи з курсу за 1 рубль.

  Щоб було зрозуміліше, розглянемо переведення гривень у рублі і рублів в гривні за комерційним курсом на прикладах (для розрахунку використовуємо встановлені курси купівлі 0,45 і продажу 0,49).

  Запитання: Хочу обміняти 1000 карбованців на гривні, скільки я отримаю гривень?

  Відповідь: 1000 рублів * 0,45 гривень/рубль = 450 гривень.

  Запитання: Хочу купити 1000 рублів, скільки мені потрібно віддати гривень?

  Відповідь: 1000 рублів * 0,49 гривень/рубль = 490 гривень.

  Запитання: Мені повинні надіслати переклад в рублях. Скільки треба відправити рублів, щоб я отримав 10000 гривень?

  Відповідь: 10000 гривень / 0,45 гривень/рубль = 22222 рубля. (без урахування можливих комісій за отримання переказу)

  Запитання: Скільки рублів я зможу придбати на 10000 гривень?

  Відповідь: 10000 гривень / 0,49 гривень/рубль = 20408 рублів.

  На закінчення хочу звернути увагу на те, що в різних випадках можуть використовуватися і інші курси перерахунку рублів у гривні та гривень у рублі. Наприклад, свої курси можуть виставляти інтернет-магазини, системи грошових переказів, системи електронних грошей, платіжні системи пластикових карт і т. д. В деяких випадках інформацію про курс навіть не можна знайти у відкритому доступі – треба цікавитися, щоб не зробити завідомо невигідну для себе операцію.

  Тепер ви знаєте, як перевести рублі на гривні і гривні на рублі різними способами. Якщо ви не змогли знайти відповідь на своє питання в даній статті – ставте його в коментарях.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг