Як перевести долари на рублі?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Вітаю вас на Гроші в борг. Ми Вам вже розповідали як перевести рублі на гривні, а сьогодні я розповім вам, як перевести долари на рублі і рублі в долари різними способами. Ви дізнаєтеся, скільки рублів в доларі, як порахувати 1 долар в рублях, де можна дізнатися курс долара до рубля, яким він буває, і т. д. Для моїх постійних читачів ця тема може здатися занадто елементарної, однак подібні питання пошуковим системам щомісяця задають сотні тисяч користувачів. Також Вам буде цікаво дізнатися прогнозу курса гривні на цей рік.

  Я вже сам не раз особисто стикався з тим, що люди не знають, як долари перевести в рублі, рублі в долари, помиляються, плутаються, тому вирішив написати цю статтю.

  Отже, коли може знадобитися переклад доларів на рублі або рублів в долари? Та коли завгодно! Наприклад, при купівлі товарів, ціна яких зазначена в доларах, при отриманні та оплати валютних кредитів, при оформленні валютних вкладів, при позичанні та одержання в борг приватних позик в доларах, при купівлі або продажу валюти, при розрахунку оподатковуваних доходів, та навіть просто при веденні домашньої бухгалтерії, у випадку якщо ваші фінансові активи зберігаються і в гривнях, і в доларах.

  Як перевести долари на рублі? Це можна зробити різними способами, всі вони будуть правильними, але при цьому отримані суми будуть відрізнятися, і різниця може скласти навіть кілька відсотків. Здавалося б, парадокс, але немає. У статті Валютний курс та його види я описував декілька основних видів валютного курсу, всі їх можна застосувати і до переведення доларів на рублі. Давайте розглянемо, як це зробити, з прикладами.

  Долари перевести в рублі і рублі в долари за офіційним курсом ЦБ.

  Найпоширеніший спосіб долари перевести в рублі – використовувати для цих цілей офіційний курс Центрального Банку Російської Федерації. Цей курс установлюється щоденно, крім вихідних і святкових днів, і знайти його можна на офіційному сайті ЦБ РФ навіть на головній сторінці: cbr.ru у розділі основні індикатори фінансового ринку – курси валют. Причому, там зазначається курс долара до рубля відразу на два дні, наприклад, сьогоднішній і завтрашній (курс на наступний день встановлюється приблизно в обідній час попереднього).

  Офіційний курс ЦБ РФ показує, скільки коштує 1 долар в рублях (наприклад, на даному скріні 03.03.2017 1 долар коштує 58,4067 рублів, а 04.03.2017 – вже 58,9099 рублів). Щоб перевести долари на рублі за курсом ЦБ, досить помножити необхідну суму в доларах на зазначений курс.

  Запитання: скільки буде 100 доларів в рублях на сьогоднішній день (03.03.2017)?

  Відповідь: 100 доларів * 58,4067 рублів/долар = 5840,67 рублів.

  Тепер розглянемо, як зробити зворотний розрахунок – перевести рублі в долари. Для цього необхідно наявну суму в рублях розділити на курс – вийде сума в доларах.

  Запитання: 10000 рублів – скільки доларів? (на 03.03.2017)

  Відповідь: 10000 рублів / 58,4067 рублів/долар = 171,27 долар.

  За допомогою сайту ЦБ РФ можна також розрахувати переклад доларів на рублі і назад на любу минулу дату – для цього потрібно скористатися архівом курсів. Клацаємо по посиланню “курси валют” на головній сторінці і потрапляємо на сторінку cbr.ru/currency_base/ – база даних по курсах валют. Вибираємо там підходящий для себе пункт, наприклад, “офіційні курси валют на задану дату, встановлюються щодня”, вибираємо в календарі потрібну дату, наприклад, 1 липня 2014 року, і отримуємо всі курси іноземних валют, встановлені ЦБ РФ на цю дату.

  Вибираємо в цьому списку курс долара до рубля, позначений кодом 840 і символом USD, і діємо за тим же принципом.

  Запитання: скільки було 100 доларів в рублях на 1 липня 2014 року?

  Відповідь: 100 доларів * 33,8434 рублів/долар = 3384,34 рублів.

  Загалом, все просто, але слід розуміти, що курс ЦБ використовується переважно для розрахунків, а не для конкретних операцій. Тобто, проста людина, як правило, не може, наприклад, придбати або продати долари за рублі за курсом ЦБ. Для цих операцій використовуються вже інші курси.

  Долари перевести в рублі за біржовим курсом.

  На Московській біржі торгується валютна пара долар/рубль – саме вона є основним індикатором для установки всіх інших курсів долара до рубля. Навіть Центральний банк встановлює свій офіційний курс, виходячи саме з середніх біржових котирувань. Але оскільки офіційний курс на наступний день встановлюється ЦБ, виходячи із середніх котирувань лише за першу годину роботи біржі попереднього дня, то він часто в якійсь мірі не відповідає реальним біржовим курсом: на той момент він може бути як вище, так і нижче.

  Тому, щоб перевести долари на рублі по самому реальним курсом на конкретну дату і конкретний час, краще всього використовувати саме біржовий курс.

  Графік буде представлений у форматі японських свічок (рекомендую вивчити за посиланням, що це таке – розуміти такий графік буде дуже навіть корисно). Остання відмітка, на якій знаходиться остання свічка справа – це і буде реальний біржовий курс долара до рубля на конкретну дату і час (вони позначені в правому верхньому куті графіка). У нашому прикладі на скріні – це курс 58,7007 на 03.03.2017 р. 17:18. Для порівняння – курс ЦБ на цю ж дату, наведений вище, становить – 58,4067 рублів. Тобто, вже є 30-копійчана різниця на кожному доларі.

  Запитання: Скільки буде 100 доларів в рублях за біржовим курсом на даний момент?

  Відповідь: 100 доларів * 58,7007 рублів/долар = 5870,07 рублів.

  Можливо, у когось виникло питання: а чи можна перевести долари на рублі за біржовим курсом на конкретний момент? Так, можна, але зробити це не так просто, до того ж, виникнуть додаткові витрати. Тому такі операції вигідно здійснювати тільки для великих сум. Докладніше про те, як це зробити, я розповідав в окремій статті: Як купити долари на біржі?

  Долари перевести в рублі за комерційним курсом.

  І, нарешті, ще один спосіб перекладу доларів на рублі – це використання всіх нам відомих комерційних курсів – курсів купівлі та продажу валют, з якими працюють банки. Встановлюючи ці курси, банки, перш за все, теж орієнтуються саме на біржовий курс: як правило, курс купівлі ставлять нижче біржового, а курс продажу – вищий біржового з певним “запасом”. Комерційний курс долара залежить від валютної політики кожного конкретного банку та умов, в якому він зараз перебуває (що йому важливіше на конкретний момент: купувати або продавати долар).

  Комерційні курси можна побачити на сайті кожного банку або безпосередньо в його відділеннях на курсових табло. Ось, наприклад, діючі курси банку ВТБ 24 на поточний момент.

  В даному прикладі курс покупки долара складає 57,95, а курс продажу – 59,75. Зверніть увагу: обидва цих курсу відрізняються і від офіційного курсу ЦБ, і від біржового курсу, особливо – курс продажу. До того ж, є залежність від суми і способу обміну, а при обміні невеликих сум стягується додаткова комісія.

  Як долари перевести в рублі за комерційним курсом? Якщо ви хочете продати долари банку – необхідно використовувати для розрахунків курс покупки. Якщо хочете купити долари в банку – курс продажу. В обох випадках розрахунок проводиться шляхом множення суми в валюті на курс. Розглянемо приклади.

  Запитання: Хочу продати 1000 доларів, скільки я отримаю рублів?

  Відповідь: 1000 доларів * 57,95 рублів/долар = 57950 рублів.

  Запитання: Хочу купити 1000 доларів, скільки мені треба заплатити рублів?

  Відповідь: 1000 доларів * 59,75 рублів/долар = 59750 рублів.

  Запитання: Скільки треба здати доларів, щоб отримати 50000 рублів?

  Відповідь: 50000 рублів / 57,95 рублів/долар = 862,81 долара (863 долара округлено).

  Запитання: У мене є 50000 рублів, скільки я зможу на них купити доларів?

  Відповідь: 50000 рублів / 59,75 рублів/долар = 836,82 долара (836 доларів округлено).

  Інші випадки обміну доларів на рублі.

  У багатьох випадках можуть використовуватись інші курси перекладу доларів на рублі: і не офіційні, і не біржові, і не комерційні. Наприклад, у банках ще є курси міжбанківського валютного ринку, є курси платіжних систем, за якими відбувається конвертація доларів на рублі і навпаки при використанні пластикових карт. Є курси систем миттєвих грошових переказів типу Western Union і т. п. Є курси інтернет-магазинів, які виставляють ціни в доларах. Тобто, всіляких курсів перерахунку доларів на рублі дуже багато, всі вони різні, і деякі навіть можуть бути невідомі при здійсненні операції. Дуже важливо розуміти це, і знати, де який курс використовується, щоб не було “приємних” сюрпризів.

  Тепер ви знаєте, як долари перевести в рублі і рублі в долари. Якщо щось незрозуміло або у вас якась особлива ситуація – задавайте питання в коментарях, завжди намагаюся оперативно відповідати.

  На закінчення хочу порекомендувати вам приєднатися до числа постійних читачів сайту Гроші в борг і почати роботу над підвищенням своєї фінансової грамотності.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг