Як перенести дату виплати по кредиту?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  При укладенні кредитного договору кожен позичальник отримує на руки графік платежів. Згідно з документом позичальник зобов’язаний у визначений день кожного місяця здійснювати черговий платіж по кредиту. А чи можна перенести дату виплати?

  Кредити часто беруть на тривалий термін, а за цей час багато чого в житті може помінятися. Наприклад, коли ви брали кредит, то вам ідеально підходив термін оплати – десятий день кожного місяця. Отримували зарплату восьмого числа, а десятого частина доходу несли в банк. Дуже зручно.

  Але уявімо, що позичальник змінив місце роботи і тепер отримує зарплату лише двадцятого числа. Що робити? Вносити щомісячний платіж з простроченням в 10 днів або кожен місяць займати у знайомих до зарплати? Ні перший варіант, ні другий нічого хорошого не обіцяють.

  Найкраще, звернутися в банк із заявою, в якому варто попросити перенести дату погашення кредиту.
  Обов’язково вкажіть причини прохання. Прикладіть документи, які підтверджують зміну ситуації.

  Як правило, якщо позичальник до цього справно здійснював всі платежі по кредиту, то банки не відмовляють. За логікою банку, краще перенести термін виплат на тиждень, ніж змусити клієнта зовсім відмовитися від виплат за позикою.

  Будьте готові до того, що в деяких банках можуть взяти комісію за зміну умов кредитного договору. Іноді вона може досягати декількох десятків тисяч гривень.

  До речі, багато позичальників вважають подібні комісії незаконними і намагаються потім повернути їх через суд. Однак це не завжди виходить, оскільки з точки зору закону позичальник, сплативши комісію, отримав певні вигоди у вигляді зміни порядку повернення позики в порівнянні з початковими умовами.