Як оформити позику з «сірої» зарплатою

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Багато роботодавців, не наважуючись «конфліктувати» з законом, видають своїм працівникам офіційну зарплату. Але при цьому, прагнучи знизити витрати на сплату податків, вони проводять через бухгалтерію «мінімалку», а іншу частину зарплати видають «у конвертах». Чим це обертається для працівників? Чесно кажучи, нічим хорошим. Маленька офіційна зарплата означає невеликі відрахування до Пенсійного фонду, а значить, при досягненні пенсійного віку такі громадяни отримають мінімально можливу пенсію, навіть якщо їх повний дохід був набагато вище середнього рівня по країні.


  Але низька пенсія – не єдиний недолік «сірих» зарплат. При зверненні в банк за кредитом такі працівники майже напевно отримають відмову, адже в їх довідці про доходи будуть вказані занадто малі суми. Кредитор вважатиме їх недостатніми для підтвердження платоспроможності позичальника. У таких випадках може допомогти хіба що надання цінного майна в якості застави або надійних поручителів, які зможуть гарантувати банку повернення кредитних коштів. Однак навіть цих заходів може виявитися недостатньо. Наприклад, банк не видасть іпотеку або автокредит клієнтам, які не мають достатнього рівня доходу, навіть за наявності ліквідної заставного майна.


  Де взяти безвідмовний кредит особам з «сірої» зарплатою?


  Складна економічна ситуація в Україні призвела до кількох парадоксальних наслідків. Рівень мінімальної зарплати і середнього офіційного доходу зростає, але через швидке збільшення цін на основні продукти харчування та комунальні послуги реальні доходи населення падають. Крім того, не варто забувати про інфляцію, яка швидко «з’їдає» можливі накопичення громадян, а також про різкі скачках курсу. Вони вносять сум’яття не тільки в банківську систему, але і в планування сімейного бюджету пересічного українця.
  Такі нестабільні умови негативно позначаються і на ставленні роботодавця до виплати зарплат. Набагато вигідніше платити податки на працівників з мінімальною зарплатою, ніж діяти за законом, тим самим позбавляючи їх нормальних умов для отримання справедливих пенсій і успішного звернення за банківським кредитом.
  Життя не стоїть на місці, і люди змушені навіть в цих умовах якось вирішувати свої проблеми: обзаводитися сім’ями, народжувати дітей, купувати квартири, облаштовувати домашнє вогнище якісними меблями і сучасною побутовою технікою. Хоча багатьом громадянам з «сірої» зарплатою без кредиту вкрай складно не те, що купити квартиру, а навіть організувати весілля. Але ж і покупка пральної машини або пилососа, дивана або кухонного гарнітура вимагає залучення додаткових фінансів …


  Що ж, якщо банки не бажають співпрацювати з такою категорією громадян, завжди можна знайти інші варіанти. Зокрема, більшість мікрофінансових організацій видає кредити за спрощеною процедурою – без обов’язкового надання довідки про доходи. В принципі, в МФО можна взяти позику, навіть не маючи офіційного працевлаштування. Так що наявність або відсутність запису в трудовій книжці ніяк не вплине на рішення кредитора. Крім того, вам не доведеться шукати поручителів або оцінювати заставне майно. Для миттєвого отримання грошей (рідше готівкою, частіше – на карту) досить пред’явити паспорт і ідентифікаційний код.
  До плюсів мікрокредитування можна віднести можливість:

  • пролонгації кредиту;
  • дострокового погашення позики;
  • часткового погашення;
  • участі в акційних програмах для нових клієнтів, що дозволить взяти безвідсотковий кредит або кредит за мінімальною ставкою.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг