Як обчислити найвигідніший вклад?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

  При пошуку самого вигідного вкладу ми звикли орієнтуватися на два основних критерії: надійність банку і обіцяний відсоток по депозиту. Однак якщо сума вашого вкладу не перевищує 250 тисяч гривень, то на перший критерій можна не звертати уваги. Оскільки депозити до 250 тисяч гривень застраховані державою. Що стосується процентних ставок за вкладами, то знайте: підсумкова прибуток від вашого депозиту залежить не тільки від величини нарахованих відсотків …
  Справа в тому, що дохідність вкладу залежить також від капіталізації відсотків, яка буває щорічною, щомісячної та щоквартальної. Тому перед тим, як відкривати депозит в тому чи іншому банку, обов’язково розрахуйте приблизну прибуток, який ви можете отримати, виходячи з пропонованих банками умов вкладів.

  Припустимо, ви хочете покласти в банк певну суму на рік (наприклад, 16000 гривень). При цьому ви не плануєте поповнювати вклад протягом цього терміну і вибираєте щорічну капіталізацію відсотків. А процентна ставка по даному депозиту дорівнює 20%. Виходячи з наявних у нас даних, розраховуємо можливий прибуток за формулою:

  Сума Вашого внеску x обіцяна процентна ставка по вкладу x 365 (або 366 днів у році) / 100 і це все розділити на 365 (або 366 днів року)

  Таким чином, ми можемо отримати через рік наступну прибуток: (16000 x 20 x 365/365) / 100 = 3 200 гривень

  Якщо ж ви вибрали поповнюваний внесок на рік, наприклад, з тієї ж вихідної сумою в 16 000 рублів і тієї ж процентною ставкою (19%), то в цьому випадку точну суму прибутку можна розрахувати тільки в тому випадку, якщо ви знаєте, на яку суму банк буде нараховувати відсотки (на вихідну або підсумкову). Якщо на вихідну, то більше 3000 гривень прибутку, як у першому прикладі розрахунку, ви не отримаєте. Тому немає сенсу поповнювати такий внесок протягом року або ж взагалі відкривати його в певному банку. У такому випадку розумніше буде знайти таке фінансова установа, яка нараховує річний відсоток на підсумкову суму вкладу.

  Якщо ви виберете вклад з щомісячною або щоквартальною капіталізацією відсотків, то дохід від свого депозиту розраховуйте за аналогічною формулою:

  сума Вашого внеску x обіцяна процентна ставка x кол-во календ. днів на момент капит-ції / 100

  365 (або 366 днів року)

  Таким чином, якщо ви плануєте отримувати прибуток від свого вкладу кожного місяця, то розрахунки за цією формулою потрібно виробляти для кожного місяця, виходячи з кількості днів у тому чи іншому місяці. Далі робимо аналогічні розрахунки для інших місяців у році, не забуваючи при цьому, що з кожним місяцем сума нашого внеску зростає. Потім складаємо суму прибутку по кожному місяцю і отримуємо підсумкову суму доходу за рік від нашого вихідного депозиту.

  Подібним чином робляться розрахунки і у випадку щоквартальної капіталізації відсотків. Порівнявши підсумкові суми розрахунків за різними умовами вкладів, ви зможете вибрати найбільш оптимальні умови для вашого депозиту.

  Наостанок кілька порад щодо відкриття та використання вкладів:

  1.) Відкривши вклад, не зупиняйтеся на досягнутому. Регулярно відстежуйте процентні ставки за депозитами в інших банках і час від часу (не рідше одного разу на рік) перекладайте вклади в інші банки і під більші відсотки.

  2.) Як тільки ваш внесок обзаведеться солідною сумою, по можливості вкладіть кошти в нерухомість. Це не тільки убезпечить ваші нинішні кошти, але і принесе подальшу прибуток.

  Вдалих вам вкладів і великих доходів!