Як не платити кредит на законних підставах?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

  Напевно багатьох цікавить, як не платити кредит на законних підставах. Чи є така можливість, і що для цього необхідно – про це ви дізнаєтеся, ознайомившись з цією статтею. У ній я розгляну кілька способів не платити кредит на законних підставах. Відразу скажу, що ці способи непрості, тягнуть за собою певні наслідки, і не кожен з них передбачає можливість просто відмовитися від сплати боргу: в ряді випадків виплати просто зсуваються на деякий час.
  Вам буде цікаво: Прострочена заборгованість за кредитом

  Проте, якщо вам нема чим платити кредит, варто розглянути всі ці варіанти, можливо, якийсь із них оптимально підійде для вашої ситуації.

  Отже, перш за все, хочу сказати наступне: якщо ви берете кредит, ви ні в якому разі не повинні думати в такий спосіб:

  • не платитиму, банк не збідніє!
  • візьму кредит і поїду, мене не знайдуть!
  • не платитиму, з мене нічого взяти, у мене немає майна!
  • банки обманюють людей, а я обману банк!
  • тощо.

   

  Це все свідомо програшні варіанти.

  Взяти кредит і просто не виплачувати його загрожує наступними негативними наслідками:

  • істотне збільшення суми заборгованості за рахунок штрафних відсотків і пені;
  • передача або продаж боргу колекторам і настирлива “діставання” ними позичальника, його родичів, колег, друзів, знайомих;
  • подача кредитором судового позову, і стягнення боргу через судових виконавців, в т.ч. – опис майна;
  • зіпсована кредитна історія і неможливість брати кредити в подальшому.Тому, якщо у вас є діюча заборгованість, і ви відчуваєте, що не в змозі її погашати, ні в якому разі не потрібно просто нічого не робити, ухилятися від контактів з кредитором і думати, що “може, пронесе”. Чи не пронесе! Потрібно зібратися і замислитися, як не платити кредит на законних підставах. Далі я розгляну кілька таких варіантів.

   Реструктуризація

   Найпростіший і бажаний варіант – реструктуризація кредиту, тобто, зміна чинного графіка погашення заборгованості. Реструктуризація допомагає знизити кредитне навантаження (тобто, зменшити розмір щомісячних платежів), а також дає можливість отримати так звані “кредитні канікули” – можливість певний час (якась кількість місяців) не погашати кредит взагалі. Це і є можливість тимчасово не платити кредит на законних підставах, при цьому не піддаючись переслідуванню і загрозам колекторів, не псуючи свою кредитну історію і без нарахувань штрафів.
   Щоб кредитор погодився провести реструктуризацію, необхідно звернутися до нього з письмовою заявою, в якому обґрунтувати неможливість погашення кредиту за діючим графіком, бажано підкріпивши документами (довідки про доходи і т.д.), і попросити змінити графік платежів на такий, який ви змогли б виконувати.

   Які схеми реструктуризації найчастіше застосовуються – читайте в окремій статті: Схеми реструктуризації кредиту. Кредитні канікули.

   Списання частини боргу

   У деяких випадках (не у всіх!) Кредитори йдуть на списання частини заборгованості, що утворилася заради погашення іншої частини. Це відноситься, перш за все, до позик в мікрофінансових організаціях, які погашають вже тривалий час, і борг за якими вже встиг вирости в кілька разів. Оскільки такі організації нерідко багато в чому порушують законодавство при видачі своїх позик і особливо – нарахуванні на них відсотків і штрафів, то вони не завжди готові подавати судові позови проти своїх неплатників. Вони вважають за краще продавати проблемні борги колекторам, стоять вони дешево, оскільки нічим не забезпечені, таким чином, отримати хоча б свої ж видані в позику гроші для них вигідніше, ніж цей борг продати.
   Знаючи цей момент, можна йти на переговори з кредитором, пропонуючи йому теж свого роду реструктуризацію: припинення нарахування відсотків і штрафів, списання частини вже нарахованих відсотків і штрафів в обмін на гарантоване погашення боргу, що залишився в зазначений термін за вказаною графіку.

   Природно, все це повинно чітко фіксуватися в письмовому вигляді додаткової угоди до договору про надання позики.

   Визнання себе банкрутом

   Оголосити себе банкрутом – дуже серйозний крок, який тягне за собою дуже серйозні наслідки. У той же час, він реально дає можливість не платити кредит на законних підставах.

   Відразу хочу відзначити, що пройти процедуру банкрутства можливо не в кожній країні, але наприклад, в Росії така можливість є з жовтня 2015 року, коли вступив в силу так званий “закон про банкрутство”. Також ця можливість підійде не кожному, щоб оголосити себе банкрутом, потрібно відповідати певним критеріям. Якщо в загальних рисах, то банкрутство вигідно тим, у кого дуже великі борги, істотно перевищують вартість майна.

   Якщо людина починає процедуру банкрутства – йому призначається фінансовий керуючий, який наділяється правом розпорядження майном боржника, з певними обмеженнями, позначеними в законі (останнє і найнеобхідніше не заберуть).

   Детальніше, як все це працює – читайте в окремій статті: Банкрутство фізособи. Як оголосити себе банкрутом?

   Суд з кредитором

   І, нарешті, ще один спосіб не платити кредит на законних підставах – це судитися з кредитором і довести недійсність кредитного договору, його окремих пунктів або нарахувань на заборгованість, які той робить. Такі послуги зараз пропонують чимало юридичних фірм, і коштують вони теж чимало.
   Чи варто користуватися подібними послугами – потрібно розглядати в кожному конкретному випадку. Ризиків тут теж предостатньо: нерідко буває, що люди, які називають себе кредитними юристами, кредитними адвокатами, антиколекторами, беруть з боржника гроші, а їх дії не призводять до бажаного результату. Виходить, що позичальник не скорочує свої витрати по кредиту, а тільки збільшує їх ще більше.

   Також важливо дивитися, про який борг йдеться. Якщо це кредит великого системного банку, то довести його неправомочність буде вкрай складно, адже банківські юристи продумують договір до дрібниць. А якщо мова йде про мікропозики, то там невідповідності законодавству часто-густо: подібні позики в принципі розраховані на безграмотних і нічого не розуміють людей. У таких випадках суд з кредитором нерідко дає можливість переглянути загальну суму боргу, завдяки виявленню незаконно нарахованих відсотків і штрафів.

   Тепер ви маєте уявлення про те, як не платити кредит на законних підставах. Яким варіантом скористатися, і користуватися їм взагалі – вирішувати вам. Я ж хочу в черговий раз акцентувати увагу на неприпустимість користування кредитами, якщо ви не розумієте їх фінансової суті, не впевнені в своїй можливості погашення і позичаєте гроші для споживчих потреб, тим самим, погіршуючи свій фінансовий стан.

   Бажаю вам ніколи не потрапляти в неприємні ситуації з кредиторами. А це можливо лише при достатньому рівні фінансової грамотності. До нових зустрічей!