Як нас обманюють банки – 7 хитрощів

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

  Про ці банківські виверти повинен знати кожен. Найпоширеніші ситуації, в яких клієнт «потрапляє» на гроші.

  Банк змінив умови, а вас не попередив

  Односторонніх змін кредитного договору з боку фінансової організації зараз практично не трапляється. Проте вони все ж таки мають місце бути через двусмыслицы в законі «Про банки і банківську діяльність». У відповідність з документом, зміни ставки за кредитом в односторонньому порядку неможливо, за винятком випадків, передбачених федеральним законом і договором.

  Що робити? Якщо банк зловживає і змінює умови на власний розсуд, можна сміливо звертатися в Арбітражний суд, посилаючись на закон «Про захист прав споживача», згідно з яким умови договору, що ущемляють права споживача в порівнянні з правилами, встановленими законом, – недійсні.

  Ви погасили кредит, а через рік з’ясувалося, що немає

  При внесення останнього платежу по кредиту, банківський клієнт повинен бути особливо уважним. Оскільки на його кредитному рахунку може залишитися сума непогашеної – навіть всього в 10 копійок, що згодом може призвести до накопичення пені і штрафів. Банківські співробітники, як правило, не звертають увагу на такі «дрібниці». З наслідками у вигляді куди більш круглих сум доведеться розбиратися ні про що не підозрює позичальнику.

  Що робити? Після того, як борг повністю виплачений, потрібно вимагати у представника банку довідку про погашення кредиту. А також не зайвим буде зберігати якийсь час квитанції про оплату.

  Поміняли зарплатну картку, а стару забули закрити

  Після того, як людина змінює роботу, швидше за все, він набуває нову зарплатну картку. При цьому, багато хто забуває закрити попередню, просто викидаючи її за непотрібністю. І даремно. Через деякий час (як правило на початку нового звітного року) на ній може з’явитися негативний баланс, оскільки банк нараховує плату за річне обслуговування. Банк не відразу зв’язується з клієнтом, а тільки після того, як на рахунку накопичиться пристойна суму штрафів і пені.

  Що робити? Закінчилися відносини з банком краще узаконити. Для цього доведеться прийти у відділення банку, написати заяву, не забувши про довідку про закриття рахунку.

  Банк не зменшує суму боргу при достроковому погашенні кредиту

  На жаль, багато кредитні договори цим «грішать». Якщо клієнт дозрів для того, щоб погасити борг достроково, банку це не дуже вигідно (адже організація планувала отримувати відсотки від вашого користування грошима ще кілька років). В результаті дострокового погашення кредитор недоодержує дохід.

  Що робити? Є цілком законний спосіб відстоятися свої права при достроковому погашенні. Для цього просто пошліться на рішення Вищого арбітражного судів, в якому «чорним по білому» написано, що споживач може відмовитися від зобов’язань за договором, сплативши тільки фактичні витрати банку. Зауважте: ні про які комісії та відсотки мови не йде.

  Зніми більше – отримай проблему!

  Однією з найбільш небезпечних прийомів може стати звичайний овердрафт, тобто кредитний ліміт на дебетової (або зарплатної) карті. Навіть якщо клієнт ніколи в житті не взяв жодного кредиту, але через незнання підключив овердрафт, він випадково може піти в мінус», не підозрюючи про це. Відсотки за користування овердрафтом зазвичай надзвичайно високі, а заборгованість потрібно гасити відразу, а не частинами.

  Що робити? По-перше, якщо ви не хочете, щоб до вашої карті був підключений овердрафт, сміливо скажіть про це банківського співробітникові, що буде оформляти вам «пластик». Тоді не буде жодних спокус користуватися кредитні грошима. По-друге, варто підключити sms-повідомлення або інтернет-банкінг, для того, щоб бути завжди в курсі рухів грошових коштів у вас на рахунку.

  Розстрочка із застереженнями

  Ще один трюк – безвідсотковий кредит. Зазвичай такі розстрочки надають торговельні мережі. Спочатку все виглядає невинно, клієнтові пропонують придбати товар в кредит без сплати відсотків. Щасливий володар нового айфона дійсно перший час виплачує суму боргу без відсотків. Але в якийсь момент, якщо позичальник не встигає погасити кредит, включається інша схема. І ось тут вже клієнт зобов’язується платити до 80% від суми позики в місяць.

  Що робити? Порада проста – не зв’язуйтеся з швидкими кредитами від торговельних мереж та сумнівними організаціями, що пропонують легкі кредитні гроші.

  Коли втратити карту – собі дорожче

  Найнеприємніше, що може трапитися з користувачем пластикової картки, – її втрата або списання грошових коштів шахраями. При цьому, чим швидше клієнт відреагує, тим вище ймовірність, що гроші вдасться зберегти або повернути. У більшості випадків банк не відповідає за втрату карти і подальше витрачання грошей з неї шахраями. Відновити її можна, але банк, швидше за все, утримає гроші за її перевипуск. Деякі банки і зовсім беруть комісію за вилучення з банкомату і за блокування.

  Що робити? Як тільки виявлялася втрата карти, потрібно оперативно зателефонувати в банк і заблокувати її. І знову ж, кращим рішенням буде підключення sms-повідомлень та інтернет-банкінгу, так ви зможете швидше відреагувати на почалися без вашої участі пересування грошових коштів по карті.