Як купити телефон в кредит

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

  Раніше вже була розповідь про те як купити айфон в кредит. Якщо чесно, то я вважаю, що якщо у тебе немає грошей на покупку дорого мобільника, значить, у тебе не повинно його бути. Телефон – це засіб спілкування, а не об’єкт інвестиційних вкладень. Тому його слід купувати, виходячи з фактичного вмісту гаманця. Недостатньо коштів на покупку бажаного примірника? Накопич! Тим не менш, якщо рішення про придбання телефону в кредит прийнято, заперечувати не буду, але підкажу розгляну варіанти і їх плюси і мінуси.

  Отже, яким чином можна придбати бажаний мобільник в борг.

  Позика в магазині

  Перший варіант – оформити договір у магазині в кредитного менеджера банку. Так, звичайно, це дуже зручно: побачив, захотів, оформив позику, купив. Щастя! Але не все так просто. Не забувайте, що оформлення договору в магазині, в тому числі орієнтоване на ваш емоційний стан: ви перебуваєте в стані ейфорії і передчутті від володіння телефоном. Менеджери з продажу вміло «підігрівають» ваше прагнення зробити покупку доводами, типу «це останній телефон на складі», «це останній телефон за цією ціною, наступний йде вже за новим курсом в два рази дорожче» і так далі. Встояти непросто. До того ж для отримання коштів потрібен лише паспорт і другий документ, наприклад, водійських прав, ну, або що у покупця в магазині може бути випадково з собою. 15 хвилин вільного часу і ви – щасливий володар нового мобільника! Щасливий? Давайте розбиратися!

  Спеціальні програми, орієнтовані на емоційну покупку, мають високу вартість, тобто надаються за підвищеними ставками. Клієнт, що називається «готовий», його не треба умовляти взяти в борг під відсотки. Як правило, люди в такому стані готові піти на будь-які умови. Заради об’єктивності зазначимо, що за 15 хвилин тільки за паспортом достовірно оцінити платоспроможність позичальника навряд чи вдасться, тому ризики неповернень за такими програмами закладаються в ставку. До того ж, ставка по цих позиках, як правило, розраховується індивідуально, і вам повідомляють і «радісну» новину про підтвердження видачі коштів і відразу ставку, за якою вони вам надаються.

  Так що такий варіант отримання дорогого, але швидкого кредиту цілком підійде тим, кому з нез’ясовних причин відмовляють у наданні коштів у звичайному режимі. Є надія, що при такому швидкому розгляді заявки банк не встигне достатньо глибоко вивчити дані по позичальнику і не знайде підстав для відмови, які цілком можуть виявитися при більш детальному і тривалому розгляді.

  При всій зручності оформлення покупки в кредит прямо в магазині є пара нюансів, які рекомендую з’ясувати «на місці». І не просто на словах» уточнити у менеджера, а самостійно прочитати і усвідомити це для себе у тексті кредитного договору. Мова йде про ситуації повернення товару з причини непридатності або неможливості його відремонтувати. Приміром, після піврічного використання телефону він зламався. Полагодити його не вдалося, магазин готовий його забрати назад і повернути вам гроші. А хто компенсує вже сплачені відсотки? Як далі погашати борг? Якщо при оформленні кредиту ви оплачували додаткові послуги SMS-інформування і страховку, що буде далі з ними?

  В інтернет-магазині

  Аналогічним чином можна взяти телефон в кредит відразу в інтернет-магазині. На жаль, не дуже багато банків та онлайн-магазинів пропонують таку комплексну послугу. Найбільш розвинений цей напрямок, мабуть, тільки у Приватбанку. На сайті магазинів-партнерів можна заповнити нескладну онлайн-анкету, на підставі якої банк ухвалить рішення надати вам кошти на покупку чи ні.

  Позику готівкою

  Інший варіант – отримати в банку споживчий кредит готівкою і купити на ці гроші телефон. Так, це трохи складніше: потрібно спеціально йти в банк, там оформляти заявку, нести більш повний пакет документів, чекати, поки прийде підтвердження. Потім йти в банк отримувати кошти з цими грошима йти в магазин і купувати мобільник.

  Але є приємний плюс! Оскільки пакет документів більше, а час розгляду довше банк має можливість більш детального розглянути вашу потенційну платоспроможність і, виходячи з цього, запропонувати вам більш лояльні умови договору. Навіть побіжний аналіз умов надання позик одним і тим же банком в торгових мережах та офісах показує, що ставки іноді відрізняються в два рази.

  Мало того, якщо ви готові йти таким шляхом, настійно рекомендую почати з банку, на пластикову карту якого ви отримуєте заробітну плату або де у вас є хороша репутація. У цих банках ви будете ставитися до категорії лояльних («добрих» клієнтів, і для вас процентна ставка буде ще нижче, ніж вона декларується у рекламі, тобто в рази менше, ніж у магазині.

  Тому варіант споживчої позики готівкою більше підходить клієнтів з доброю кредитною історією або тим, хто стабільно і давно отримує заробітну плату на пластикову карту великого банку.

  Кредитна картка

  Наступний варіант – оформити кредитну карту АльфаБанку або в одній із спеціальних точок, які зараз є у великих торгових центрах, і розрахуватися нею. Переваг порівняно з попередніми варіантами більш ніж достатньо.

  По-перше, процентна ставка відчутно нижче.

  По-друге, за кредитними картками зазвичай діє пільговий період (у середньому 50 днів, але є і 100 і 200 днів), протягом яких ви можете внести на неї повну вартість покупки і тоді вийде, що ви використовували засоби без першого внеску та без відсотків.

  По-третє, можна скористатися бонусами, знижками та іншими зручностями.

  По-четверте, погасивши заборгованість, можна знову скористатися картою. У випадку з простим позикою – погасив і все – якщо знову знадобляться гроші, то треба знову оформляти договір.

  Розстрочка від магазину

  Що стосується можливості купити телефон у розстрочку, що надається крамницею, то сьогодні таких варіантів в їх класичному розумінні (коли кредитором виступає магазин, якому ви кожен місяць вносите гроші в касу) вже не залишилося. Тепер під рекламними слоганами «оформити розстрочку без першого внеску», «без переплати» насправді ховаються програми банків.

  Який варіант вам підходить?

  Порівнюючи пропозиції різних банків, не сильно дивіться номінальну ставку з реклами. Треба порівнювати програми за показником повної вартості кредиту (КСК) – це реальний розмір переплати, виражений у відсотках від основної суми боргу, який банки зобов’язані розраховувати і надавати вам до підписання договору. До того ж методологія розрахунку визначена законом, так що дані з різних банків будуть співставні.

  Розглянемо ситуацію вибору кредиту телефон на прикладі одного великого банку. Маючи широку мережу представників у різних магазинах, банк пропонує в цілому 177 різних позик для купівлі товарів у магазинах. Всі вони відрізняються умовами: максимальним терміном, сумою, розміром початкового внеску та пакетом документів.

  Якщо говорити конкретно про придбання стільникового телефону, то банк пропонує для цієї мети сім програм. Вони відрізняються вимогами до мінімального початкового внеску (від 0% до 50 %) та термінами (від 3 до 24 місяців). Процентна ставка по таких позиках варіюється від 23,4% до 65% річних, а ось повна вартість послуги – від 80,6% до 211,43%.

  Повний перелік пропонованих програм можна подивитися на сайті банку, вибрати найбільш підходящу, а вже потім шукати магазини, в яких вона доступна. Наприклад, спеціально для мережі магазинів «Ельдорадо» цей банк розробив пакет кредитних програм, які відрізняються термінами (6,12,14,16,24 або 48 місяців) і ставками. Основна «фішка» – відсутність початкового внеску. Процентна ставка за таким пропозиціям декларується на рівні 8,8-21,48 відсотків, а ось повна вартість послуги (увага!) – 45,5-92,5 відсотків річних.

  Класичний споживчий позику готівкою в списку програм. Натомість пропонує величезна кількість кредитних карт. За класичним варіантам процентна ставка становить 36% річних, по преміальним – 29%. Мінімальний обов’язковий щомісячний платіж повинен бути не менше 5% суми заборгованості.

  А от якщо порівняти з іншими банками, які масово пропонують оформити потреб готівкою, то номінальна декларована ставка складе від 23% до 39%, і це без жодних додаткових комісій і зборів – та ж повна вартість кредиту. А для «своїх» позичальників банки пропонують ще більш лояльні умови (наприклад, в Ощадбанку – 19% річних).

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг