Як краще відкладати гроші?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Хочете знати, як краще відкладати гроші? Просто прочитайте цю публікацію і дотримуйтесь отриманим радам.

  Рада 1. Відкладати гроші потрібно з конкретною метою. Просто відкладати, лише б відкласти, не має ніякого сенсу. Відкладати, щоб придумати мета коли-небудь потім – теж, тому що на різні цілі потрібно відкладати гроші по-різному. Також не потрібно думати, що у вас немає мети, тому і накопичувати вам нічого не треба: якщо ви так вважаєте, то ви, напевно, дуже поверхово мислите.

  Основних напрямків фінансових цілей, на які ви будете відкладати гроші, може бути чотири:

  • Створити резерви (т. зв. фінансову подушку безпеки), щоб підстрахувати свої фінанси від непередбачених ситуацій;
  • Створити заощадження для здійснення великих витрат, які ваш бюджет не дозволяє сплатити одномоментно;
  • Вкласти гроші в певні активи з метою отримання пасивного доходу;
  • Розрахуватися з боргами.

  Рада 2. Скільки грошей відкладати – залежить від ситуації, але чим швидше ви зберете потрібну суму – тим краще. Пам’ятаєте відомий вислів “час – гроші”? Воно відмінно застосовується і до створення накопичень. Справа в тому, що накопичені гроші можуть піддаватися інфляції і девальвації, а фінансова мета, заради якої ви відкладаєте їх, завдяки цьому, буде вимагати все більше і більше грошей. Таким чином, чим швидше ви заробите срочно гроші, тим менше їх знадобиться: з усіх сторін швидкість виступає перевагою, що дозволяє навіть заощадити.

  Якщо говорити про те, скільки грошей відкладати, припустимо, щомісяця, то тут я можу виділити нижню межу, а верхня буде розмитою, бо, як я вже написав, чим більше відкладіть – тим швидше і дешевше (!) реалізуєте свою мету. Нижня межа така: 10% від регулярного доходу. Менше цієї суми відкладати не можна, більше – можна. Також я рекомендую відкладати гроші в розмірі не менше 50% (а в ідеалі – 100%) від усіх непередбачених, раптових, випадкових, додаткових доходів.

  Рада 3. Коли відкладати гроші? Відразу ж після їх надходження! Думаючи про те, як краще відкладати гроші, обов’язково дотримуватися золоте правило управління особистими фінансами Спершу заплати собі! Тобто, відкладати необхідно відразу ж після того, як кошти надійшли в особистий або сімейний бюджет. Чому саме так? Все просто: тому що потім обов’язково виникнуть надважливі витрати, ви витратите весь дохід, і у вас нічого не залишиться.

  Але… якщо ви відразу заплатили собі і відклали свій встановлений мінімум (наприклад, ті ж 10% від доходу), а до кінця місяця у вас залишилися невикористані кошти, теж можете додати їх до накопичень, щоб наблизити і здешевити свою фінансову мету.

  Рада 4. У чому відкладати гроші? В залежності від ситуації. Багатьом людям складно визначитися, в чому зберігати свої накопичення: в національній валюті, в іноземній, а може – в золоті, а може в якісь товари вкласти, а може в нерухомість і т. д. Однозначної відповіді тут бути не може, бо це залежить від двох факторів:

  1. Розглянута фінансова мета.
  2. Поточна економічна ситуація в країні.

  Тепер трохи детальніше. Якщо фінансова мета короткострокова і потребує фінансування (оплати) в національній валюті, то і відкладати гроші краще в нацвалюті. Чим більш тривалий період створення накопичень ви розглядаєте – тим більше є сенс задуматися про те, щоб створювати заощадження в доларах, навіть якщо мета потрібно буде оплачувати в нацвалюті, оскільки так ви захистите свої заощадження від девальвації, яка в довгостроковій перспективі майже завжди неминуча. Якщо ж фінансова мета вимагає фінансування в доларах або євро, то і створювати накопичення краще всього відразу в іноземній валюті.

  Але при цьому не варто забувати коригувати свої рішення з урахуванням економічної ситуації в країні та тенденцій руху валютних курсів. Якщо спостерігається посилення фінансової кризи, національна валюта сильно девальвує, то навіть на короткострокові фінансові цілі безпечніше відкладати гроші, купуючи на них долари.

  А ось такі варіанти як “вкладення грошей у товари з метою збереження” потрібно взагалі відразу відкинути – це майже завжди призводить до суттєвих фінансових втрат. Точно так само не потрібно розглядати золото, нерухомість або щось ще як інструмент збереження коштів, якщо тільки мова не йде про дуже довгостроковій перспективі (у випадку з золотом і нерухомістю), і якщо ви не професійний фінансовий аналітик.

  Рада 5. Куди відкладати гроші? Краще всього – в банк, але з застереженнями. Розглядаючи, як краще відкладати гроші, потрібно грамотно вибрати і інструментом для зберігання заощаджень. Як правило, для цих цілей краще всього підходять банківські вклади: як строкові з поповненням (для накопичення на певну мету за певний термін), так і до запитання (наприклад, для створення і зберігання резервів, які можуть знадобитися в будь-який момент). Перевагою є те, що на залишок коштів будуть нараховуватися якісь невеликі відсотки, які нехай навіть не в повній мірі, але трохи зберігають гроші від інфляції.

  Однак, і тут є застереження. У періоди загострення кризи зберігати гроші в банках стає дуже небезпечно: банки можуть банкрутувати (і не факт, що навіть гарантовану державою компенсацію ви отримаєте швидко і без проблем), вони можуть перебувати в підвішеному стані”, коли і видати вклад не можуть, і не відкликана ліцензія, Центробанком можуть бути прийняті якісь адміністративні обмежувальні заходи (наприклад, заборона на дострокове зняття вкладів, переведення валютних рахунків у нацвалюту і т. д.), ну і ще якісь “приємні” сюрпризи можна очікувати. Тому саме в такі моменти буває доцільніше зберігати заощадження “під подушкою” у валюті, ну або, наприклад, в банківській комірці (але за це банку доведеться ще й доплачувати).

  Я постарався відповісти на всі найпопулярніші питання, що стосуються того, як краще відкладати гроші. Також раджу прочитати ще 2 корисні статті, в яких порушено багато інші важливі моменти з даного питання:

  • Накопичення грошей: що треба знати?
  • Як накопичити гроші?

  На сьогодні все. Бажаю вам якомога швидше досягти своїх фінансових цілей, що буде набагато простіше, якщо ви почнете відкладати гроші правильно.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг