Як бути якщо банкомат не видав гроші, але списав їх з карти?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 4,00 из 5)
Зміст статті

  Українці продовжують втрачати гроші з вини банкоматів, які аж надто часто впадають у стан, іменоване «технічний збій». Що робити, якщо в подібній ситуації залізний апарат не видав гроші, однак списання коштів вже сталося?

  Отже, банкомат повернув карту, користувач отримав смс про списання коштів з рахунку, однак самих грошей так і не дочекався. Якщо розглядати позитивний сценарій розвитку подій, то вся ця ситуація повинна скінчитися благополучно. Клієнт просто напише заяву в банк, а через деякий час фінорганізація, перерахувавши готівку в банкоматі і виявивши зайві гроші, перерахує недоотримані громадянином кошти на його рахунок. Так часто і відбувається.

  Але часом події розгортаються в негативному ключі. Наприклад, клієнт вставив картку в банкомат, запросив суму до видачі, але отримав повідомлення, що операція в даний момент неможлива. Користувач забирає карту і вирішує пошукати інший банкомат, проте вже в дорозі його наздоганяє смс про списання коштів.

  Він пише заяву в банк, там проводять перевірку і доходять висновку, що банкомат був повністю справний, і видав гроші клієнту, мабуть, вже після його відходу. А от, хто їх забрав – справжній власник або випадковий перехожий – це вже інше питання і до банку він не відноситься. При такому розкладі, звичайно, гроші потерпілому ніхто не повертає.

  Щоб не стикатися з подібними неприємностями, потрібно провести ряд заходів поряд з банкоматом. По-перше, відразу ж набрати номер гарячої лінії банку, зазначеної на звороті карти, постаратися викликати на місце фахівця з технічної служби.

  Далі необхідно сфотографувати екран банкомата, номер апарата, записати адресу його місця розташування. Крім того, слід зберегти всі видані в ході операції чеки і за наявності свідків події попросити їх номери телефонів. Не поспішайте виїжджати з місця події, можливо, банкомат все ж спрацює і видасть гроші.