Хто має право погасити кредит достроково за вас?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  достроково погасить кредит

  Правила кредитного договору дозволяють погашати будь який кредит раніше терміну. Тут є відмінності лише в умовах і термінах погашення. Практично ні в одному банку немає правил, які змушують погашати кредит особисто. Якщо ви взяли гроші в борг, то внести платіж може будь-яка людина, який знає номер договору та ПІБ позичальника. Однак, якщо справа стосується дострокового погашення, то тут існують деякі нюанси. Зокрема, банки вимагають особистої присутності позичальника у відділенні для написання заяви на дострокове погашення позики, посилаючись на закон про банківську таємницю, щодо якого не розголошуються відомості клієнта третім особам.
  Зазвичай з цим проблЧинне законодавство в сфері кредитування свідчить, що обов’язок по погашенню кредиту може бути покладено на третю особу. Їм може бути родич, друг, знайомий та ін. Оскільки закон не містить заборони, то будь-яка людина (поручитель, або заставодавець не має ніякого відношення до позики) може внести гроші на кредитний рахунок за іншого позичальника. При цьому, знадобиться тільки паспорт вносителя і реквізити. Проте, якщо з внесенням щомісячних платежів проблем не буває, то з достроковим погашенням може виникнути неприємна ситуація.ем не буває, але ситуація стає складнішою, якщо клієнт раптом захворів або виїхав в інше місто, і підійти у відділення, де був узятий кредит, немає можливості. Розглянемо докладніше, хто може погасити кредит достроково за іншу людину, що для цього потрібно, як проходить процедура погашення, які документи можуть знадобитися?

  Хто може погашати кредит за іншу людину?

  Чинне законодавство в сфері кредитування свідчить, що обов’язок по погашенню кредиту може бути покладено на третю особу. Їм може бути родич, друг, знайомий та ін. Оскільки закон не містить заборони, то будь-яка людина (поручитель, або заставодавець не має ніякого відношення до позики) може внести гроші на кредитний рахунок за іншого позичальника. При цьому, знадобиться тільки паспорт вносителя і реквізити. Проте, якщо з внесенням щомісячних платежів проблем не буває, то з достроковим погашенням може виникнути неприємна ситуація.

  Як погасити кредит достроково за іншу людину?

  У більшості випадків для дострокового погашення банківського кредиту потрібно власноруч написати заяву про дострокове дозволі. В окремих випадках банки здійснюють цю операцію автоматично при наявності достатньої суми на рахунку позичальника. Але, що ж робити у випадку, коли позичальник захворів або знаходиться в іншому місті, і не має можливості особисто з’явиться в банк?
  Відповідь проста – когось попросити заплатити. Банк, звичайно ж, візьме гроші на рахунок, але проводити дострокове погашення так просто не буде, посилаючись на закон про банківську таємницю.
  В цьому випадку є два рішення:
  • Внести на рахунок суму, достатню для повного погашення з урахуванням нарахованих відсотків за весь період кредитування. Банк щомісяця буде списувати потрібну суму, і кредит закриється після закінчення свого терміну. Спосіб найпростіший, але невигідний – клієнт нічого не заощадить на відсотках.
  • Оформити нотаріальну довіреність на третю особу, яка буде мати право підписувати від імені клієнта заяви до банку.Така довіреність складається та підписується у нотаріуса. Недоліком є те, що позичальникові доведеться з’явитися до нотаріуса особисто для складання такого документа, що досить важко, якщо, наприклад, людина перебуває в лікарні після операції.

  В нотаріальній довіреності мають бути чітко прописані дії, які може вчиняти зазначена в ній особа, наприклад, вносити гроші на кредитний рахунок №…, підписувати від імені клієнта заяву на дострокове погашення, отримувати довідку про повне погашення кредиту та ін. При відсутності даних пунктів, співробітники банку можуть відмовити у прийнятті заяви.

  погашення кредиту у банку

  При наявності такої довіреності, зазначений у ній людина повинна:

  Підійти у відділення зі своїм паспортом, за довіреністю і даними кредитного договору.

  1.Заповнити заяву на дострокове погашення

  2.Внести потрібну суму в касу.

  Якщо потрібна довідка про відсутність заборгованості, то отримати її можна тільки при наявності даного пункту в довіреності.

  Як відбувається дострокове погашення кредиту за іншу людину в Альфа-Банку або ІдеаБанку?

  Для прикладу, ви отримали кредит від АльфаБанку. Щоб погасити кредит достроково в Альфа-Банку, потрібно:
  1.Підійти у відділення банку з паспортом та нотаріальною довіреністю.
  2. Підійти до співробітника банку та пред’явити зазначені документи.
  3. Банк перевірить доручення (перевірка може затягнутися до 3 робочих днів, але зазвичай це відбувається вже протягом одного дня).
  4. Отримати заяву на дострокове погашення (роздруковується фахівцем, особисто заповнювати не потрібно).
  5. Ознайомитися з нею, перевірити всі дані та підписати.
  6. Внести потрібну суму в касі.
  7. Довідку про відсутність заборгованості можна одержати відразу ж після списання коштів (списання відбувається або в зазначений у заяві день або в дату чергового платежу (залежно від виду кредиту та його умов)).