Хитрощі кредиту готівкою

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Перед оформленням кредиту готівкою потрібно прорахувати безліч нюансів, які стосуються вартості його обслуговування.

  Перевірка рекламної інформації

  Коли банк рекламує новий продукт, він загострює увагу споживачів на невеликий процентною ставкою. Проблема лише в тому, що заявлена процентна ставка на ділі доступна лише невеликій групі позичальників, які відрізняються бездоганною кредитною історією, високим рівнем доходу, можливістю надати забезпечення і т. п. А для всіх інших клієнтів вартість кредиту виходить значно дорожче. Крім того, банки в рекламі не повідомляють численних комісійних, які можуть серйозно здорожити позику. Тому про наявність і розміри комісійних потрібно дізнаватися заздалегідь.
  Комісії

  У кожного банку свої програми кредитування. Тому і розмір комісійних розрізняється. Бувають комісії за консультації, за видачу позик, обслуговування, перекази, поповнення та інші платежі. Є комісії з початкової суми кредиту, що стягуються одноразово або щомісячно. Завжди дізнавайтеся про вартість кредиту з урахуванням комісій.

  Забезпечення кредиту

  В залежності від обсягу позичених коштів можуть знадобитися поручителі (люди, які згодні при порушенні позичальником кредитного договору виконувати їх за нього) або заставу. Якщо кредит дуже великий, то можуть знадобитися обидва варіанти одночасно. В якості застави виступають наявні активи позичальника (транспорт, нерухомість, цінні папери тощо) або купується в кредит майно (наприклад, іпотека).

  Якщо клієнти не готові застрахувати себе і заставу на весь період кредитування, то багато банків кредит не видадуть. Правда, страховка в значній мірі збільшує вартість кредиту. Банк намагається убезпечитися – якщо щось трапиться з заставою, то він зуміє компенсувати збитки через страхові виплати. Частина банків дані вимоги не висуває, але і процентна ставка у них може бути в кілька разів вище.

  Проблеми повернення боргу

  У договорі про надання кредиту готівкою завжди вказується графік платежів. Якщо з якихось причин здійснити платіж у відповідності з графіком не вдається, то банк накладає на позичальника штраф за кожен прострочений день. Тому краще завчасно попередити банк про виниклі проблеми. Цілком можливо, що тоді дадуть клієнтові можливість відстрочки платежу.

  Взагалі потрібно дуже ретельно вивчити умови кредиту готівкою до підписання договору і проаналізувати свої можливості. Кредит може стати і кабалою, і рятувальним колом – в залежності від його величини. Дуже важливо не забувати, що не можна брати кредит, якщо платежі по ньому становлять понад 40% від щомісячного доходу. І якщо вам щось не подобається в одному банку, то ви завжди можете пошукати кредитні продукти в інших фінансових установах.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг