Втратив банківську карту – що робити

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті
  Що не кажи, а мінус банківської карти в тому, що її, на відміну від рахунку, що існує тільки в «віртуальної реальності», можна втратити. Детальна інструкція для тих, хто забув свою карту в кафе або взагалі в іншій країні, додається. Також ми розповідали про то, як потрібно користуватися кредиткою.
  zagubiv kartku

  Куди бігти? Кому дзвонити?

  Першим ділом зателефонуйте в свій банк, змалюйте ситуацію і попросіть заблокувати картку. Для цього потрібно згадати кодове слово, яке ви придумували при реєстрації. Дізнатися номер клієнтського центру будь-якого банку можна на офіційному порталі – зазвичай вказують його великими літерами в «шапці» сайту. Дзвінок найчастіше буде безкоштовним.

  Ще можна звернутися в колл-центр Visa, MasterCard або іншої платіжної системи, що обслуговують вашу картку.

  Можна відновити карту?

  Зрозуміло. Цим займеться банк-емітент, який видав вам карту. Для того, щоб її перевипустити (швидше за все, це не займе більше тижня), напишіть заяву і віднесіть його в кредитну організацію.

  Як тільки ви це зробите, стара карта буде вважатися «заблокованою». А плату за випуск нової спишуть з вашого рахунку, який прив’язується до кожної з карт, – його номер залишиться тим самим.

  Можна перевести в готівку гроші з втраченої картки?

  Звичайно. За цим можна звернутися в банк, де ви пред’явіть паспорт, заяву про втрату карти та видачу готівкових коштів.

  Швидше за все, ви отримаєте свої гроші через електронний термінал, де потрібно буде ввести pin-код.

  Я загубив картку за кордоном! Що робити?

  Якщо ви збираєтеся надовго покинути країну, радимо оформити довіреність на особу, яка в критичній ситуації зможе врегулювати всі питання, що виникли в банку. Крім того, можна заздалегідь поцікавитися у вашої кредитної організації, що випускає чи вона тимчасові картки. Також слід заздалегідь замовити довипуск карти – в такому випадку у вас на руках буде дві карти, приписані до одного рахунку.

  тобто, втрата карти – це все-таки не втрата втрат (грошей)?

  Це, скоріше, досить неприємна, але цілком вирішувана проблема. Ваша пластикова карта завжди прив’язана до особового рахунку, зазначеному в договорі. Рахунок міститься на балансі банку – всі гроші продовжують зберігатися на ньому.

  Важливо знати: крім основного рахунку, з яким пов’язана карта, ви можете створити інший – ощадний, який ніяк не прив’язаний до картки. Час від часу на нього можна перераховувати свої гроші, залишаючи на карті деякий необхідний мінімум.