Вкладникам неплатоспроможного банку «Надра» виплатять майже 4 млрд гривень

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Фонд гарантування вкладів фізичних осіб оцінює обсяг виплат вкладникам неплатоспроможного банку «Газпром» в 3,829 млрд грн, що становить 71,8% коштів фізичних осіб в банку на дату введення тимчасової адміністрації, 6 лютого 2015 року, повідомляється на сайті фонду. Згідно опублікованої Фондом звітності банку на дату введення тимчасової адміністрації, 6 лютого, збиток банку склав 5,110 млрд грн, власний капітал вказано у звіті з від’ємним значенням 2,119 млрд грн, обсяг коштів на коррахунку в НБУ склав 3,387 млн грн. Також повідомляється, що Фонд шукає потенційних інвесторів для виведення банку з ринку, яке може бути проведено шляхом відчуження всіх або частини активів і зобов’язань банку на користь приймаючого банку, створення та продаж інвестору перехідного банку з передачею йому активів і зобов’язань банку, продажу банку в цілому. Фонд приймає заявки на участь у конкурсі до 23 лютого включно.

  Участь у купівлі активів та передачі зобов’язань банку можуть приймати тільки банки. Нагадаємо, Фонд гарантування ввів тимчасову адміністрацію в банк «Газпром» 6 лютого на підставі рішення Національного банку України про визнання банку неплатоспроможним. НБУ пояснив рішення про визнання банку «Газпром» неплатоспроможним наслідком його нежиттєздатності ще з часу введення тимчасової адміністрації в 2009 році і тим, що зусилля нового менеджменту в умовах фінансово-економічної кризи виявилися недостатніми для його порятунку. Банк «Газпром» працює на ринку України з 1993 року та входить у групу найбільших за обсягом активів. Основним власником банку є структура Group DF Дмитра Фірташа, компанія Centragas Holding AG (89,9659% акцій банку, Австрія). У 2014 році банк отримав 1,041 млрд грн збитку, в той час як 2013 рік банк закінчив з прибутком в 2,374 млн грн.

  Зазначимо, що Оцінна вартість активів низки неплатоспроможних банків становить лише близько 18,3% від їх балансової вартості, повідомив заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО Андрій Оленчик журналістам у Києві 11 лютого. “За тим банкам, за яким вже здійснена оцінка, якщо взяти співвідношення оціночної вартості отриманих активів… до балансової, то це трохи більше 18%”, – сказав він журналістам у середу. “Це ще оптимістична цифра”, – додав він. За його словами, реально продати за оціночною вартістю досить складно: Фонду вдається повернути лише 10-12%. Як повідомив директор-розпорядник ФГВФО Костянтин Ворушилін, загальний обсяг валюти балансу всіх банків, переданих до Фонду становить близько 150 млрд грн. “Реального зміст того, що ми можемо продавати і на що ми можемо розраховувати в якості джерела поповнення Фонду, на жаль, не так багато”, – констатував він.

  При цьому К. Ворушилін підкреслив, що найпривабливіші активи таких банків передані в заставу за кредитами рефінансування Національного банку України (НБУ): поки активи з цих застав нічого не продавалася – розробляється схема таких операцій. За словами А. Оленчика борг неплатоспроможних банків (без урахування банку Надра) за кредитами рефінансування НБУ становить близько 9 млрд грн. У матеріалах Фонду, наданих журналістам у ході зустрічі, вказується, що сукупна сума внесків фізичних осіб у банках-учасниках Фонду становить 382,1 млрд грн, у тому числі 172,1 млрд грн – у національній валюті.

  Щодо фінансових ресурсів Фонду, в його матеріалах вказується, що обсяг грошових коштів на рахунках в НБУ становить 1,157 млрд грн, у тому числі 602,3 млн грн – власні кошти Фонду і 554,7 млн. грн. – кредитні ресурси, надані Нацбанком. Крім того, Фонд має облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП) на 15,866 млрд грн. За даними Фонду, в 2014 році він залучив кредитів на загальну суму 20,315 млрд грн: 10,198 млрд грн – у Нацбанку під 12,5% річних і 10,118 млрд грн ОВДП з прибутковістю 12,5% річних в обмін на векселі Фонду з прибутковістю 12,5% річних. При цьому вже в 2015 році Фонд залучив у Нацбанку 9,95 млрд грн під 14% річних. Держбюджетному на 2015 рік передбачається фінансування Фонду шляхом надання кредиту у вигляді ОВДП в обмін на його вексель на рівні 20 млрд грн. Фонд гарантування вкладів на сьогоднішній день виводить з ринку 39 банків (у 12 банках працюють тимчасові адміністрації, а 27 банків – ліквідуються), з яких чотири були визнані неплатоспроможними у 2015 році. За весь період роботи Фонд виплатив компенсації 775 тис вкладникам на суму понад 25 млрд грн. Середній розмір вкладу, за даними Фонду, становить 8212 грн: частка вкладників з вкладами менше гарантованого рівня (200 тис грн) становить 99,3%.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг