Вивезення іноземної валюти з України: скільки, як, альтернатива

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Людини, географія переміщень якого виходить за межі однієї країни, а точніше Україні, рано чи пізно зацікавить вивіз іноземної валюти:

  яку суму можна прихопити з собою в подорож
  що для цього потрібно
  які альтернативні варіанти можливі

  Відповіді на ці та інші питання ви дізнаєтеся, дочитавши статтю до кінця.

  СКІЛЬКИ

  В даний час обмежень на вивіз іноземної валюти за межі України не існує. Кожна людина може вивезти ВСЕ, чим він володіє, при дотриманні певних умов.

  ЯК

  1. Сума ↓ 10000 євро

  Будь-яка фізична особа, будь то резидент або нерезидент, може вивезти суму до 10000 євро або еквівалент в будь іншій іноземній валюті за курсом Національного банку України, встановленим на день перетину кордону, БЕЗ підтверджуючих документів та письмового декларування на митниці.

  Наприклад, якщо ви подорожуєте сім’єю з 4 осіб, двоє з яких діти, ви можете сміливо вивезти 40000 євро без документів лише заявивши про факт митному службовцю.

  2. Сума ↑ 10000 євро

  Для того, щоб вивезти іноземну валюту, сума якої перевищує 10000 євро (еквівалент) на одну особу, необхідно:

  письмово заповнити митну декларацію, куди внести інформацію про ВСІЄЇ наявної при вас іноземній валюті
  надати митнику документи, що підтверджують факт зняття готівкової валюти з рахунку в банку. Надається тільки на ту частину, яка перевищує 10000 євро (еквівалент)

  Щоб отримати підтверджуючий документ необхідно заздалегідь звернутися в банк, де у вас є рахунок в іноземній валюті, або відкрити рахунок в будь-якому з банків на ваш розсуд, внести потрібну суму і в той же момент зняти її з рахунку. Квитанція, отримана при цьому в касі, і буде тим потрібним підтверджуючим документом.

  Певні труднощі при спілкуванні з банком можуть виникнути у нерезидента.

  Громадяни інших країн можуть без обмежень відкривати рахунки в українських банках. Правда, при зарахуванні готівкової валюти на рахунок банк вимагатиме від них документи, що підтверджують походження цих коштів (ввізне декларація, перекази з-за кордону, валюта, знята з пластикової карти іноземного банку і т. Д.). Якщо їх не виявиться, валюту на приводу не зарахують і, відповідно, можливості вивезти з України готівку понад 10000 євро у нерезидента не буде.

  Щоб уникнути подібних ситуацій, не варто відразу ж позбавлятися від будь-яких декларацій / довідок / квитанцій, що підтверджують джерело походження коштів нерезидента на Україні.

  Декларуйте будь-які суми іноземної валюти при в’їзді в Україну. Декларація – це одна з підстав для здійснення операцій з іноземною валютою на території України в сумах, які в ній відображені, протягом одного року з моменту її оформлення.

  АЛЬТЕРНАТИВА

  Краща альтернатива готівці – безнал.

  Резидент може взяти з собою банківську карту міжнародної платіжної системи (VISA, MasterCard). Досить усно заявити митнику про те, що ви везете з собою карту. При цьому, скільки на ній грошей, ваша особиста справа. Зняти гроші за допомогою банківської карти можна в будь-якому куточку світу, де є банки. Операція буде трохи дорожче за рахунок комісійних, зате безсумнівно вигідніше з урахуванням можливих непередбачених обставин (крадіжка, втрата грошей …).

  Можна скористатися системою грошових переказів (Western Union, MoneyGram, Юністрім та багато інших) і відправити переказ самому собі. Без відкриття рахунку, без підтверджуючих документів, тільки на підставі паспорта фізична особа може щодня перераховувати самому собі суму, що в еквіваленті не перевищує 15000 грн. (≈ 1850 дол. США або ≈ 1450 євро). При перекладі головне упевнитися, що там, куди ви прямуєте, є банк, який співпрацює з тією системою, послугами якої ви вирішите скористатися при переказі грошей з України.

  У нерезидента банк, як і у випадку з відкриттям рахунку, зажадає документи, що підтверджують джерело походження іноземної валюти. Але хто заважає нерезиденту прихопити з собою у фінансову установу будь-якого українського знайомого з паспортом, який на прохання і за рахунок цього нерезидента зробить переклад. Для резидента така операція абсолютно безпечна, тому знайти бажаючих буде нескладно.

  Крім іноземної валюти можна вивезти з України 500 г банківські метали у вигляді монет і злитків за умови обов’язкового письмового декларування на митниці в повному обсязі.

  Сподіваємося, що перерахованих варіантів вистачить, щоб подорожувати з достатньою сумою коштів у кишені.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг