Відсоток за терміновість: що робити, якщо гроші потрібні зараз?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Випадків, коли гроші можуть знадобитися раптово, багато. Ремонт квартири. На носі весілля, а грошей не вистачає. Або потрібен терміновий кредит для лікування зубів. Експерт відповідає на найпоширеніші питання про термінових позиках.

  В якому банку взяти кредит на весілля?

  У будь-якої фінансової організації, яка займається споживчим кредитуванням фізичних осіб (наприклад, ОщадБанк, ВТБ, ПриватБанк, Альфа-Банк, ІдеяБанк). Кредитним організаціям, загалом-то, все одно, на що ви витратите отримані гроші — будь то ресторан, гарне плаття або медовий місяць. Для банків важливо одне — щоб ви повернули отриманий кредит з відсотками і зробили це в строк.

  При отриманні кредиту на весілля не варто чекати жодних сентиментальних поблажок — банк буде вивчати кредитну історію, а не щирість почуттів майбутнього подружжя.

  Враховуючи, що часто люди одружуються в ранньому віці, потрібно пам’ятати, що банки починають видавати кредити готівкою тільки з 21 року, а то і пізніше. Отримати кредит у 18-19 років дуже складно. Теоретично його можуть надати лише у Пошта Банку і Московському кредитному банку.

  Де взяти кредит на ремонт квартири?

  Також в будь-якому банку, який займається кредитуванням фізичних осіб. Шанси на схвалення заявки спочатку досить високі, адже раз у вас є квартира, значить ви відносно забезпечена людина.

  Є кілька способів отримання грошей на ремонт власного житла. Якщо розташувати їх за рівнем відсоткової ставки, від меншої до більшої, вийде ось що:

  1. Кредит під заставу квартири, яку ви будете ремонтувати.
  2. Без застави, але з поручительством фізичної особи.
  3. Без застави та поручителя.

  Взявши кредит під заставу ремонтованої квартири, ви отримаєте мінімальний відсоток, але це довго і незручно. Наявність поручителя зменшить ставку, але не кожен погодиться нести відповідальність за свої борги. Кредит без забезпечення — самий простий і швидкий варіант, але і переплата по ньому буде максимальною.

  У які банки звернутися? Почніть з державних – Ощадбанку та ПриватБанку, де діють самі низькі процентні ставки. У разі відмови можна спробувати взяти кредит в «Альфа-Банку», ІдеяБанку, ОТP-Банку та інших.

  Чи можливо лікування зубів в кредит?

  Лікування зубів в кредит, звичайно ж, можливо. Більш того, як і будь-яка інша інвестиція у власне здоров’я, — це зовсім не найгірший привід для отримання позикових коштів. Вже краще отримати кредит і вилікувати зуби, ніж взяти гроші під проценти і купити модний смартфон.

  Тільки відразу обмовимося — стоматологічні клініки не займаються кредитуванням, гроші видають банки. Тому спочатку доведеться звернутися в банк, отримати необхідну суму, а вже потім вирушати до стоматолога.

  Є також спосіб вилікувати зуби в кредит і не платити відсотки. Для цього потрібно оформити кредитну карту з пільговим періодом (який може досягати 200 днів), оплатити карткою послуги лікарів і погасити борг до закінчення того самого пільгового (безвідсоткового) періоду.

  Якщо кредитна карта з тим чи іншим причинним не підходить, можна оформити звичайний споживчий кредит в одному з сотень українських банків. Ощадбанк або ПриватБанк — це низька процентна ставка, але жорсткі вимоги до позичальника та документів, а також довгий розгляд заявки. «Альфа-Банк» або ОТП Банк — трохи більш високі відсотки, але видача грошей в день звернення і можливість не надавати довідку про доходи.

  Реально взяти кредит за 15 хвилин за паспортом?

  Якщо вам терміново потрібна невелика сума грошей (в межах 10-20 тис. гривень), взяти її в кредит цілком реально за 15 хвилин, надавши тільки паспорт. В залежності від запитів потрібно звернутися або в банк, або в мікрофінансову організації (МФО).

  ШвидкоГроші, ГрошіВсім, КФ — найвідоміші фінансові організації, швидко видають кредити готівкою за паспортом. Подати заявку можна онлайн на сайті, рішення буде прийнято практично миттєво — не довше, ніж через 15 хвилин.

  Якщо потрібно зовсім небагато грошей (до 15 тис. гривень), то вам підійде не кредит, а позики МФО. Ці компанії видають микрозаймы під 1-2% в день, а відсоток відмов тут в рази нижче, ніж у банках. Для оформлення заявки, знову ж таки, потрібен лише паспорт громадянина України.

  Найвідоміші МФО — «MoneyVeo», «Єврогроші», «Кредит365», «Сcloan».

  Як взяти кредит без офіційного працевлаштування?

  Якщо розглядати ситуацію, при якій у вас є робота, але офіційно ви не працевлаштовані, то взяти кредит теж цілком реально. Все, що потрібно зробити — звернутися до банків, які видають споживчі кредити без обов’язкового надання довідки про доходи.

  Правда, варто відзначити, що вказати місце роботи в анкеті все ж доведеться. Ви можете не мати довідки, що підтверджує дохід, але безробітним бути не повинні. Якщо можете вказати хоч якусь фірму з адресою і телефоном, то взяти кредит навіть без офіційного працевлаштування не складе праці.

  Кредит через співробітника банку — чи варто?

  Навіть у складній життєвій ситуації, коли гроші на вирішення проблеми потрібні терміново, не варто робити дурниць і відгукуватися на оголошення, типу «Допоможу взяти кредит через працівника банку».

  Чому не варто? Отримати кредит через співробітника банку можна тільки в тому випадку, якщо він — заступник голови правління. Це як мінімум. Якщо ж мова йде про звичайному менеджера кредитного відділу, він ніяк не вплине на рішення про видачу або відмову у наданні позики. Представник банку просто внесе необхідні дані в базу, а неупереджена скорингова система вирішить, чи варто довіряти вам як позичальнику.

  Можливо, є винятки з правила — якісь дрібні невідомі банки, в яких панує анархія». Але навіть у цьому випадку постарайтеся брати кредит через співробітника без будь-якої передоплати. Адже результат вам ніхто не гарантує.