Варіанти отримання кредиту, якщо терміново потрібні гроші

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  groshi-v-borg2
  Якщо ближче до дня видачі зарплати ви часто відчуваєте нестачу грошей, виникає спокуса скористатися мікрокредит. Ми розповімо про варіанти швидкого отримання готівки і пояснимо, чого варто побоюватися в кожному випадку.

  Кредитні спілки

  Кредитні спілки (кооперативи) створюються людьми зі спільними інтересами, наприклад, учасників може пов’язувати місце проживання або роботи — і пропонують позики під невисокі відсотки, а також ощадні рахунки.

  Якщо ви шукаєте, де б позичити грошей до зарплати, починати треба саме з цього варіанту. Кредитні спілки діють в інтересах своїх членів, тому тут вам не видадуть кредит, який ви не в змозі погасити.
  Зазвичай кредитні спілки налічують щомісячну процентну ставку в розмірі 1%. Процентна ставка може бути різною, але, за законом, вона не може перевищувати 57,3% річних.

  Деякі кредитні спілки видають кредити лише тим, хто відкрив у них ощадний рахунок — а значить, цей варіант може виявитися не самим підходящим, якщо гроші готівкою потрібні вже сьогодні, а у кредитному кооперативі ви ще не перебуваєте.

  Міні-кредити «до получки»

  Контори, що надають кредити «до получки», зазвичай дуже просто пояснюю суть своїх послуг: «Зараз ми видаємо вам кредит готівкою, а в день, коли ви отримаєте зарплату, або після події певного періоду ми спишемо цю суму з вашого рахунку». Але ви повинні брати до уваги, скільки ця послуга обійдеться з урахуванням комісій і високих процентних ставок.

  Міні-кредитування рекламують як позика, яка допоможе достянуть до дня зарплати — але пам’ятайте, що такий кредит не вирішить ваші боргові проблеми. По можливості, уникайте кредитів «до получки». Якщо довелося скористатися такою послугою, беріть кредит на дуже невелику суму і на дуже короткий термін, попередньо переконавшись, що ви в змозі його швидко погасити.

  Процентною ставкою 1000% річних у сфері міні-кредитування нікого не здивуєш, оскільки такі кредити не розраховані на строк більше пари тижнів. Цілком ймовірно, що знайдуться більш дешеві способи зайняти ту ж суму. Завжди шукайте альтернативні варіанти і звертайтеся за кредитом «до получки» тільки в крайньому випадку.
  Чого варто остерігатись, коли берете кредит «до получки»?
  Беріть кредит тільки на ту суму, яка вам вкрай необхідна, і на мінімальний термін;
  Перед тим, як взяти кредит, переконайтеся, що ви зможете його сплатити у встановлений термін;
  Розгляньте умови надання кредиту в різних конторах — порівняйте річні процентні ставки і виберіть варіант з найбільш низькими відсотками;
  Якщо ви налаштували регулярні платежі з дебетової картки, обов’язково перевірте, щоб у встановлений день погашення на вашому банківському рахунку була достатня сума. Кредитор може стягувати комісію за порушення боргових зобов’язань, якщо на вашому рахунку недостатньо коштів для здійснення платежу.

  Якщо ви хочете скористатися кредитом «до получки» з-за того, що ваші борги вийшли з-під контролю, спробуйте спочатку поговорити з представником організації, що надає безкоштовні юридичні консультації з питань заборгованостей. Вам допоможуть визначити пріоритетні до погашення кредити, а також, можливо, погодяться поговорити з вашими кредиторами від вашого імені і домовитися про новий, більш доступному для вас графіку погашення.
  Плюси і мінуси кредитів готівкою «до получки»
  + Кредит оформляється швидко;
  + Гроші видають швидко і готівкою;
  – Високі відсоткові ставки;
  – Такий борг може швидко вийти з-під контролю.
  Замість міні-кредиту, скористайтесь короткостроковим овердрафтом

  Якщо ваш банк надає можливість овердрафту (перевищення ліміту за поточним рахунком), це більш прийнятний варіант короткострокового позики, ніж кредит «до получки». Поговоріть з представником банку і дізнайтеся, чи можете ви скористатися овердрафтних кредитом. У порівнянні з міні-кредитами, цей варіант дозволить заощадити тисячі гривень.

  Обов’язково стежте за тим, щоб не перевищити ліміт на більшу суму, ніж ви в змозі повернути. Завжди виплачуйте таку заборгованість як можна швидше і не перевищуйте ліміт овердрафту.
  Гроші в обмін на золото

  В будь-якій пошуковій системі запит «гроші в обмін на золото» призведе до десятків компаній, які готові запропонувати деяку суму готівкою за ваші ювелірні прикраси, монети та інші блискучі дрібнички. Деякі з таких фірм мають гарну репутацію, тому будьте обережні з вибором.
  Плюси і мінуси
  + Якщо ваші ювелірні прикраси просто припадають пилом у скриньці, є сенс в переведенні в готівку їх вартості;
  + Ви зможете продати навіть зламані прикраси;
  – Існує дуже багато недобросовісних компаній — доведеться перелопатити купу варіантів, щоб знайти пропозицію чесної угоди;
  – Вартість золота буде набагато нижче, ніж ціна ваших прикрас при купівлі;
  – Продавши свої золоті коштовності, ви вже не зможете їх повернути (викупити);
  – На послугу «гроші в обмін на золото» дуже часто скаржаться. Завжди читайте відгуки про компанії, з якою збираєтеся співпрацювати.

  Чого варто остерігатися?
  Якщо ви знаєте реальну вартість своїх коштовностей, на вас не зможуть нажитися. Зважте виріб, з’ясуйте пробу золота (чим вище проба, тим чистіше сплав золота і тим дорожче виріб). Після цього перевірте поточні ціни на золото або використовувати онлайн-сервіс підрахунку вартості ювелірного виробу.

  Порівнюючи різні варіанти, не забудьте перевірити, скільки за ваші коштовності готовий запропонувати місцевий ломбард.

  Ломбард

  У ломбарді вам дадуть короткостроковий кредит під заставу цінних речей. Якщо ви виплатите суму кредиту і відсотки — отримаєте своє майно назад. Якщо знайти гроші на погашення заборгованості не вдасться, ломбард продасть ваші речі, щоб покрити витрати.
  Плюси і мінуси
  + Процентна ставка зазвичай нижче, ніж по кредитах «до получки»;
  – Відсоткова ставка все одно дуже висока в порівнянні з іншими способами отримання кредиту.

  Чого варто остерігатися?
  Підготуйтеся до походу в ломбард і заздалегідь з’ясуйте реальну вартість майна, яке ви збираєтеся залишити в якості застави;
  Попросіть, щоб вам докладно роз’яснили загальну вартість кредиту, включаючи відсотки та комісії;
  Переконайтеся, що ви зрозуміли, як отримати свої речі назад після закінчення строку кредиту;
  Завжди є певна ймовірність, що ви не зможете погасити заборгованість, тому не варто закладати речі, з якими ви не готові розлучитися назавжди.

  Перевірте, щоб вибраний вами ломбард входив до Національної асоціації ломбардів, яка пропонує додатковий захист споживача понад передбаченої законом.