В якому банку краще взяти кредит

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

  Банківське кредитування — один із найбільш зручних способів миттєвого фінансового збагачення, особливо якщо кошти потрібні терміново і в великих розмірах. Надаючи перевагу такому типу кредитування, слід порівняти якомога більше ринкових пропозицій, а також бути компетентним в питанні можливих підводних каменів у співпраці з банківськими установами.

  Наприклад, Ви можете безуспішно витратити чимало часу на очікування рішення банку, або ж переплата по кредиту може бути набагато вищою, ніж розраховувалось із самого початку. Не варто спокушатись на привабливі пропозиції із гучними фразами на кшталт «кредити із 0%» чи «позики безробітним без довідок і поручителів». Зазвичай після оформлення такого кредиту Ви отримуєте чимало неприємних «сюрпризів» уже при виплаті позичених коштів.

  Вам буде цікаво: Хто з банків дає кредит готівкою?

  Головні питання при виборі банку

  Отож, на які питання необхідно отримати вичерпні відповіді, щоб не допустити фатального «промаху» при виборі банку-кредитора?
  -Чи готовий банк прийняти Вас як платоспроможного позичальника? Дізнайтесь про всі вимоги до клієнтів.
  -Чи вимагається внесення першого внеску, в якому розмірі, і чи буде посильною ця сума для Вашого бюджету?
  -На яку суму варто розраховувати, відштовхуючись від власної кредитної історії? Яку індивідуальну відсоткову ставку може запропонувати та чи інша установа?
  -Який спосіб видачі коштів практикує банк, і з якими комісійними відрахуваннями видаються гроші?
  -Які варіанти повернення кредиту пропонуються, і чи будуть вони зручними для Вас?
  -Чи дозволяється дострокове повернення кредиту? Можливо, в такому випадку існують додаткові комісії.

  Як уникнути неприємностей

  Чимало експертів, які знають, як брати кредити «правильно», категорично відраджують потенціальних клієнтів банків від оформлення «швидких позик». Тим паче, не варто це робити в банках, із якими Ви не співпрацювали в минулому. Але якщо обставини не залишають Вам іншого вибору, навряд чи Ви станете користуватись порадами скептично налаштованих експертів. Тому актуальності набуває наступне питання: на що перш за все варто звернути увагу, щоб уникнути деяких пасток, які в майбутньому можуть загнати Вас у довгострокову фінансову яму?

  Дізнайтесь про реальну відсоткову ставку. Навіть якщо Вам обіцяють 0,0001% річних, це ще далеко не привід якомога швидше вирушати за кредитом, поспішаючи скористатись небувало вигідною пропозицією. Цілком вірогідно, що переплата по такій позиці може сягнути більше 80% річних, тому завжди вимагайте від працівника банку надання інформації про остаточну суму, яку прийдеться повернути за весь період користування позиченими коштами. Якщо Вам відмовляють в задоволенні прохання за низкою причин, можливо, кредитування в такій установі буде надто ризикованим.

  Ще цікаво: Швидкий кредит

  Уточніть наявність «хитрих», прихованих комісій. Окрім відсотків по кредиту, банки можуть стягувати з клієнта одноразову комісію в розмірі до 25% від суми позики, а також щомісячну плату за користування грошима (від 1,15 до 3%). Проблема може полягати в тому, що відсотки нерідко вираховуються не з остатку боргу, а із суми всього кредиту, незважаючи на уже повернену клієнтом частину позики. Вимагайте від працівників банків чіткого вказання усіх комісій, бажано в документальній формі з печаткою.

  А що на рахунок штрафних санкцій?

  На цей пункт зверніть особливу увагу, оскільки іноді клієнти банків вимушені навіть за день прострочення виплачувати штрафи, які дорівнюють (!) сумі невиплаченого внеску. Ще одна хитрість банку може застати Вас зненацька, коли штраф буде автоматично списано із наступної виплати. Таким чином, може виявитись, що Ви внесли неповну суму регулярного платежу, а це, в свою чергу, призведе до наступної прострочки і, відповідно, до нових штрафів. Не соромтесь задавати менеджерам банку всі питання, які можуть Вас тривожити. Можливо, в майбутньому така, здавалось би, надмірна обачність допоможе зберегти не одну тисячу гривень.

  Поцікавтесь умовами погашення кредиту. Навіть лишні 10 гривень комісії за внесення коштів через каси банку можуть стати для Вас несподіванкою. Що стосується безкоштовних терміналів самообслуговування, то в разі користуваннями ними зверніть увагу на можливі затримки при зарахуванні виплати. Якщо кошти надійдуть до банку через два-три дні після дати обов’язкового погашення частини боргу, це може призвести до нарахування штрафу. Обирайте банк, який надає послугу безкоштовного повернення кредитних коштів. Також у Вашому місті повинен бути хоча б один його відділ.
  Далі — практична інформація щодо питання «в якому банку краще взяти кредит?».

  ТОП-5 найбільш вигідних банків України

  Припустим, Ви прийняли рішення оформити позику строком на 12 місяців у розмірі 10 000 грн. Найвигідніші умови щодо відсоткових відрахувань в такому випадку пропонує IdeaBank. Щомісячний платіж буде становити 990 гривень, а переплата (із урахуванням відсотків, разових і щомісячних комісій) сягатиме всього 3 381 грн. Щоправда, прийдеться виплатити разову комісію в розмірі 1 500 грн. Ще одна перевага даної установи — оформити заявку на отримання коштів можна в режимі онлайн.
  На другому місці по фінансовій вигідності для клієнта розташовується Креді Агріколь Банк. Переплата становитиме 4051 грн, разова комісія — 460 грн. Кожного місяця прийдеться виплачувати біля 1 100 грн. Третє місце за Кредобанком (послуга «Великі гроші»). Головна перевага звернення сюди — відсутність разової комісії. Щомісяця прийдеться виплачувати біля 1 200 грн, а переплата складе близько 4 400 гривень.
  Позиції №4 і №5 посідають БТА Банк і ПУМБ. Якщо в першому випадку Ви не платите разову комісію, то в другому — будете змушені виплатити на 200 гривень більше, чим в IdeaBank. Проте ПУМБ установлює нижчу щомісячну плату — 1 112 грн проти 1 223 у БТА. Переплата в першому випадку складе близько 4 700 грн., в другому — приблизно 5 000.
  Увага! Наведені точні дані можуть із часом мінятись; вони різняться в залежності від суми й строків кредитування. Також можуть з’явитись більш вигідні пропозиції з боку інших установ. Завжди уточнюйте інформацію на офіційних сайтах банків або у відділах цих установ Вашого міста.

  Чому повертати кошти вчасно — обов’язково

  Насамкінець про найголовніше. Підписуючи угоду, позичальникові варто уважно ознайомитись із всіма умовами, які були перераховані вище й не тільки. Але якщо Ви сподіваєтесь на отримання халявних грошей, і Вам байдуже, які вимоги висувають до Вас банківські установи, слід застерегти — недобросовісні клієнти банків несуть фінансову та юридичну відповідальність. Нехтування своїми обов’язками перед компаніями, які беруть пряму участь в формуванні економіки країни, грозить Вам не тільки зіпсованою кредитною історією, а й не надто «романтичним» рандеву із радикально настроєними колекторами. Тому будьте обачними та оформляйте кредит, якщо є абсолютна впевненість у своїй змозі повного та своєчасного повернення позичених коштів з урахуванням оплати за послугу кредитування.