В яких випадках проти позичальника можуть порушити кримінальну справу?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

    Добувачі боргів люблять лякати боржників різними статтями з Кримінального кодексу. Найбільш часто вони оперують двома статтями. Чи можуть застосовуватися до боржників?

    Стаття 1 це злісне ухилення від погашення кредиторської заборгованості у великому розмірі. Ключове тут слово – великий розмір. У примітці до однієї з статей цієї ж глави сказано, що розуміти під великим розміром. Це сума боргу від 300 тит. грн – 1 млн грн. На щастя для боржників, більшість з них не можуть похвастати боргами на такі великі суми.

    Крім того, для застосування даної статті потрібно ще дотримання пари умов. По-перше, потрібно наявність вступило в силу рішення суду про погашення боргу позичальником, по-друге, необхідно, щоб боржник ухилявся від сплати боргу, маючи при цьому можливості. Наприклад, у боржника хороша зарплата, прибутковий бізнес, він купує собі новий будинок, автомобіль, а кредит не погашає, незважаючи на те, що є рішення суду.

    Що стосується другої статті, то вона має на увазі шахрайство у вигляді придбання права на чуже майно шляхом обману.
    За цією статтею можуть залучити позичальників, які при отриманні кредиту повідомляли про себе завідомо неправдиві відомості, або представляли підроблені документи.

    Наприклад, житель Саратовської області отримав кредит у банку по чужому паспорту, в який вклеїв свою фотографію. Платежі по кредиту не виробляв. В одній з областей місцева жителька оформила кредит на покупку побутової техніки загальною сумою в 20 тис. Грн. Після того, як від позичальниці не надійшло жодного платежу, співробітники банку звернулися в поліцію. Було встановлено, що боржниця повідомила в банк неправдиві відомості про свої доходи та місце роботи. В обох випадках поведінка боржників привело до кримінального розгляду.

    Як бачимо, найчастіше, з даною статтею стикаються люди, які оформили кредит, але при цьому не скоїли жодного платежу. А якщо розкриваються факти обману при отриманні позики, то це ще більше посилює їх становище. З іншого боку, якщо позичальник здійснив хоча б пару платежів по кредиту, то він вже не розглядається, як шахрай, він скоріше жертва обставин, що склалися.