В Україні взяли поетапне підвищення пільгового пенсійного віку

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Верховна Рада України проголосувала за внесення змін в пенсійне законодавство. За ухвалення урядового законопроекту 2212 проголосували в понеділок 2 березня 238 депутатів, передає "Українська правда". Закон був прийнятий з 5 спроби. Згідно із законом в Україні відбудеться: – поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок і збільшення страхового стажу для осіб, які мають право на пільгову пенсію; – поетапне підвищення на 5 років страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за вислугу років; – для обчислення пенсії застосовувати середню заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2012, 2013, 2014 роки; – пенсії працюючим пенсіонерам будуть виплачувати в розмірі 85 відсотків, але не менш 1423 грн. Ця норма буде діяти до 1 січня 2016 року. Пенсії військовим, інвалідам 1-3 групи, учасникам АТО, членам загиблих учасників бойових дій скорочуватися не будуть.

  Особам у період роботи на посадах, які дають право на призначення спеціальних пенсій (народні депутати, державні службовці та прирівняні до них особи, судді, прокурори та інші), пенсії не виплачуватимуться. В ході обговорень в Раді уряд зобов’язався до 1 червня подати в Раду законопроект, який скасовує всі спеціальні пенсії і вводить єдине правило нарахування пенсій. Якщо такий законопроект не буде прийнятий, то з 1 червня спецпенсії будуть відмінені автоматично. Виступаючи в парламенті, прем’єр Арсеній Яценюк визнав, що цей закон є надзвичайно складним.

  Однак він зазначив, що уряду вдалося переконати міжнародних кредиторів, зокрема МВФ, не підвищувати пенсійний вік. "Підняття пенсійного віку з 60 до 65 року не буде. Не брешіть народу. Другий міф про те, що піднімається спецстаж для працівників шкідливих сфер – це брехня", – сказав Яценюк. За його словами, "всі, хто отримує пенсії в розмірі 1500 грн не підпадають під дію закону". Нагадаємо, Кабмін у ході обговорення в Раді вирішив дещо пом’якшити законопроект про зміни до пенсійного забезпечення.   Міністр соціальної політики України Павло Розенко, представляючи законопроект №2212, повідомив, що на сьогоднішній день для своєчасної виплати пенсій Пенсійному фонду України не вистачає 80 млрд грн. У зв’язку з цим, за його словами, необхідно скоротити певні витрати Пенсійного фонду, передає "Інтерфакс-Україна". "Я хочу сказати, що в порівнянні з тим законопроектом, який вніс уряд, відбулися деякі зміни", – сказав Розенко. Зокрема, за словами міністра, враховано пропозицію зробити тимчасовим обмеження пенсій працюючим пенсіонерам до 1 січня 2016 року, а не на постійній основі, як пропонувалося раніше. "

  Ми пішли на певний спільний компроміс і відпрацювали єдине правильне рішення, що пенсія для працюючих пенсіонерів не буде скорочуватися для людей, у яких пенсія становить 1,5 розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Скорочення пенсій на 15% не буде стосуватися осіб, які отримують пенсію 1423 грн станом на сьогоднішній день", – пояснив Розенко. Крім того, додав він, враховано пропозицію профільного комітету не обмежувати пенсії для певних категорій громадян: інвалідів усіх груп, учасників бойових дій, в тому числі учасників АТО, членам сімей загиблих учасників бойових дій. "Також прийнято рішення чітко вказати в законі, що за бажанням людини після звільнення з роботи розмір пенсії, яка обмежувалася на період роботи, відновлюється", – пояснив глава Мінсоцполітики. Крім цього, уряд підтримав пропозицію обмежити пенсії для працюючих суддів і розмір максимальної пенсії. "Прийнято рішення не обмежувати пенсії військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, а також працівникам, відповідно, Міністерства оборони, Головного розвідуправління МВС, всіх силових органів, які сьогодні залучені до проведення АТО", – сказав міністр.

  На засіданні парламенту прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк повідомив: "Я хотів би почати з тих вимог, які були спочатку від наших іноземних кредиторів, і ці вимоги дуже аргументовані. Перше і ключове вимога, яка висувається, – підвищити пенсійний вік з 60 до 65 років. Була чітка позиція… Завдяки вашої і нашої спільної позиції нам вдалося зняти основна ключова вимога, яку було поставлено нашими іноземними партнерами – підняття пенсійного віку з 60 до 65 років не відбувається. Не брешіть народу України". Кажучи про спеціальні пенсії, прем’єр запропонував до 1 травня підготувати і подати законопроект про накопичувальної пенсійної системи, яка дає можливість зрівняти всіх у сфері пенсійного забезпечення. "Об’єктивно в парламенті це питання буде розглядатися як мінімум два місяці. Ми пропонуємо, щоб до 1 червня цей законопроект повинен бути прийнятий. Якщо він не буде прийнятий парламентом, тоді автоматично скасовуються всі так звані спеціальні пенсії", – підкреслив Яценюк. Після перерви в роботі Верховної Ради і наради з керівниками фракцій прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив у залі Верховної Ради: "

  Перший міф – що закон підвищує пенсійний вік з 60 до 65 років. Це брехня: пенсійний вік не підвищується". Другий міф, за його словами, про те, що підвищується спеціальний стаж для працівників шкідливих виробництв. "Спеціальний стаж не підвищується", – сказав він. Третій міф – про те, що загальний страховий стаж підвищується один раз в 5 років, "це неправда: на протязі 10 років (залишається незмінним), і тільки на 10-й рік вступить в дію остаточне рішення по загальному страховому стажу", – підкреслив керівник уряду. Крім того, зазначив Яценюк, "цей закон не стосується зниження пенсій ні доярок, ні прибиральниць, ні тих людей, у яких низький прожитковий мінімум: всі, хто отримує пенсію в розмірі 1500 грн, не підпадають під дію цього закону". У той же час, прем’єр припустив, що небажання голосувати за даний законопроект пов’язано з тим, що закон "відбирає можливість у прокурорів, суддів та інших "чесних людей" отримувати одночасно і зарплату, і пенсію". "Ми проти цього", – додав він. Законопроект №2212 (зареєстровано 23 лютого) пропонує виплачувати працюючим пенсіонерам пенсії в розмірі 85%, але не менш прожиткового мінімуму, встановленого для непрацездатних осіб (зараз – 949 грн в місяць). Згідно з пояснювальною запискою, пропонується також зовсім не виплачувати призначені спеціальні пенсії працюючим народним депутатам, державним службовцям і прирівняним до них особам, суддям, прокурорам та іншим особам, які мають право на спецпенсії.

  У законопроекті Кабмін ініціював поетапне підвищення на п’ять років (кожен рік – на півроку) пільгового пенсійного віку для жінок і збільшення страхового стажу для осіб, які мають право на пільгову пенсію, а також поетапне підвищення на п’ять років страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за вислугу років. Як наголошується в пояснювальній записці, для обчислення пенсії пропонується застосовувати середню заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2012, 2013 і 2014 роки. Прийняття зазначеного законопроекту разом з поправками до держбюджету-2015 і змінами в банківське законодавство для посилення відповідальності власників і менеджменту банків є попередніми умовами виділення Україні кредиту Міжнародного валютного фонду за програмою розширеного фінансування (EFF).

  Вам буде цiкаво:
  Приватний кредит під заставу
  Хто з банків дає кредит готівкою без довідки про доходи
  Кредит у банку без застави
  Гроші в борг від приватної особи під розписку і під відсотки

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг