В Україні визначили засади реформування охорони здоров’я

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Президент України Петро Порошенко підписав закон про здійснення державних закупівель ліків за участю міжнародних організацій. Як повідомили в прес-службі президента, про це він заявив у четвер, 16 квітня, на засіданні Національної ради реформ з розгляду пропозицій Міністерства охорони здоров’я з реформування галузі. У вступному слові президент сказав, що підписав закон, який передбачає здійснення державних закупівель ліків за участю міжнародних організацій, зокрема Всесвітньої організації охорони здоров’я, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Міжнародний досвід свідчить, що запровадження такої процедури дозволить заощадити тільки на закупівлі ліків до 40%. “Це буде потужний удар по фармакологічній мафії, яка 23 роки гріла руки на здоров’я людей”, – заявив президент.

  Також Порошенко заявив, що реформування галузі охорони здоров’я для країни є сьогодні одним з головних пріоритетів. “Важко знайти галузь, де ситуація була б настільки кричуще проблемної, настільки запущеної і настільки корумпованою. Національна система охорони здоров’я перетворилася в національну катастрофу”, – сказав Порошенко. За словами президента, “головне, чого не вистачає в цій сфері, – правди і відповідальності”. “Не вистачає чесного визнання, що безкоштовна медицина – це один з найбільших міфів сучасності, яким українські політики з року в рік дурять людей”, – зазначив Порошенко, закликавши позбутися цього міфу. Президент зазначив, що в безкоштовну медицину вірять до тих пір, поки не захворіють і не з’явиться необхідність звертатися до лікарів. “Правда полягає в тому, що за медичні послуги хтось повинен платити, і держава сама з цим не впорається”, – заявив президент. Він додав, що треба запроваджувати ефективну систему реформованої медицини. Глава держави зазначив, що стратегія реформування галузі повинна бути націлена на те, щоб в центрі уваги було не ліжко-місце, а пацієнт. “Кінцевим індикатором реформи має стати те, що визначено в програмі «Стратегія реформ-2020”, – середня тривалість життя. “Збільшується тривалість життя – медицина працює добре. Зменшується тривалість життя, і які б солодкі пісні нам співали, медицина працює неефективно”, – підкреслив президент. Говорячи про ціни на ліки, він зауважив, що «цінники в аптеках нагадують цінники в ювелірних магазинах». “Кроки, які були нами запропоновані, щоб зробити закупівлю ліків більш прозорою, реєстрацію набагато спрощеною, зняли левову частину бюрократично-корупційних складових, які до 40-50% абсолютно необґрунтовано підвищували ціни на ліки”, – підкреслив глава держави. Президент підтримав пропозицію свого радника Ольги Богомолець і доручив міністру охорони здоров’я Олександру Квіташвілі відкрити і зробити публічними реєстри референтних цін на ліки.

  Зазначимо, що перший етап реформування медичної системи потребує ухвалення пакету з семи законів. Про це в ході брифінгу за підсумками засідання Національної ради реформ повідомив міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі. «В основному це законопроекти. Пакет у нас готовий. Я отримав доручення Президента зібрати представників фракцій, що разом з ними обговорити деталі законопроектів, які повинні у Верховній Раді прийняти, і потім це вже дасть нам можливість розпочати першу фазу реформ, які змінюють систему фінансування охорони здоров’я і також змінюють легальний статус лікарень, яка дасть нам можливість заробляти гроші легально»,- повідомив Квіташвілі. При цьому він також зазначив, що сподівається, що процес реформування медичної системи почнеться з 1 червня. «Ми будемо далі працювати зараз у парламенті з депутатами, щоб вони теж знали, що ми робимо, і підтримали у вимірі законопроектів. Тоді ми зможемо почати відлік часу.

  Ми готові почати реформувати систему з 1 червня, але це природно залежить від того, як швидко ми зможемо прийняти ці закони»,- зазначив Квіташвілі. Нагадаємо, Квіташвілі також заявив, що перехід на страхову медицину в рамках медреформи не означає відмову від безкоштовної медицини. Нагадаємо, народні депутати 19 березня ухвалили закон, яким дозволили закуповувати ліки через міжнародні організації. Таким чином введена окрема процедура закупівлі для лікарських засобів, що закуповуються за рахунок коштів держбюджету, без застосування закупівельних процедур, визначених Законом України “Про здійснення державних закупівель”, через міжнародні спеціалізовані фонди, організації і механізми ООН, Міжнародну асоціацію забезпечення медикаментами (International Dispensary Association), Королівську Агентство Великобританії (Crown Agents), Глобальний механізм по забезпеченню лікарськими засобами (Global Drug Facility), Партнерство у сфері поставок та управління поставками (Partnership for Supply Chain Management). Крім того, законом передбачено запровадження спрощеної та безкоштовної процедури реєстрації лікарських засобів, які будуть закуповуватися цими організаціями. Закон також відносить такі ліки до категорії життєво необхідних товарів з метою їх подальшого звільнення від додаткового імпортного збору, встановленого Законом України “Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України у відповідності зі статтею XII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року” від 28.12.2014 р. № 73-VII. При цьому, законом передбачається скорочення терміну реєстрації таких лікарських засобів до 14 робочих днів (7 робочих днів на проведення експертизи реєстраційних матеріалів + 7 робочих днів на ухвалення рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації). Законом також передбачено, що ввезення лікарських засобів, що будуть закуповуватися спеціалізованими організаціями, буде здійснюватися за спрощеним порядком, який передбачає наявність у постачальника тільки одного документа – сертифіката якості серії лікарського засобу, що видається виробником (без ліцензії на імпорт лікарських засобів).

  Запропоновані законом положення носять тимчасовий характер і будуть застосовуватися протягом наступних 4-х років (до 31 березня 2019 року). Такі закупівлі будуть здійснюватися за договорами, які будуть укладатися між відповідною спеціалізованою організацією та Міністерством охорони здоров’я України. При цьому функції Міністерства охорони здоров’я України як головного розпорядника бюджетних коштів не передаватися спеціалізованої організації. Остання тільки надавати Міністерству охорони здоров’я України послуги з організації та проведення закупівель та/або інші послуги, пов’язані з закупівлею. Перелік таких послуг буде визначатися Кабінетом Міністрів України.


  Гроші під розписку
  – Вам буде цікаво!

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг