Уряд має намір стимулювати виробництво українській відео – та аудіопродукції

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Уряд України має намір використовувати різноманітні фінансові стимули для телекомпаній, які будуть виробляти власну якісну відеопродукцію. Про це заявив віце-прем’єр-міністр, міністр культури України В’ячеслав Кириленко, повідомляє Інтерфакс-Україна. На круглому столі в понеділок, 16 лютого, присвяченому питанню підтримки вітчизняного виробництва аудіовізуальної та кінопродукції, Кириленко нагадав, що Верховна Рада заборонила показ на телеканалах російських телесеріалів певної категорії. “Це означає, що в разі підписання президентом закону великий пробіл, який утворюється на телесериальном ринку, буде заповнюватися”, – сказав він.

  За словами міністра, вирішальний внесок у цій справі має бути зроблено з боку телеканалів. “Але уряд зі своєї сторони прикладе всі зусилля, щоб організувати якомога більш комфортну співпрацю з тими телеканалами, які візьмуть на себе відповідальність змінювати мережу мовлення в бік наближення до наших українських реалій, пропаганди наших досягнень і нашої боротьби”, – заявив Кириленко. При цьому українські телекомпанії заявляють, що готові заповнити ефір серіалами власного виробництва. В цілому, на його думку, українські телеканали значною мірою вже відреагували на запит суспільства. “Відвертої пропаганди країни, яка, по суті, почала агресію проти України, на телеканалах вже немає, в усякому разі у вигляді мілітаризованих агресивних російських серіалів – вони поступово знімаються з ефіру, і зараз вже практично відсутні”, – зазначив міністр. “Разом з тим ми маємо великий виклик, який полягає в тому, що ми повинні наповнити наші теле – і радіоефіри якісним українським продуктом різного характеру: телесериальным, музичним продуктом, який показує нашу історію, документалістикою, програмами якісного змісту, які показують місце нашої країни у світі і місце кожного нашого громадянина в нашій вільній країні”, – додав він. За словами Кириленка, з приводу стимулювання цього процесу існує багато думок. “Уряд обмежений у відповідному інструментарії.

  Ми не можемо застосовувати в масовому вигляді механізм податкових пільг, оскільки уряд системно відходить від цього інструменту. Але ми можемо і будемо використовувати механізми різноманітних фінансових стимулів”, – заявив міністр. Глава відомства запропонував обговорити це питання в експертному колі. Крім того, за його словами, в уряді зараз поки обговорюється неофіційно закон про спеціальний збір для українського кіно. “Я далекий від думки, що нам потрібно вносити урядовий законопроект без погодження з телевізійниками, кінодистриб’юторами, провайдерами інтернет-послуг і кабельних мереж – і ми обов’язково проведемо ці консультації. І якщо буде згода – по об’єктах оподаткування, та за ставкою і прозорого механізму розподілу отриманих додаткових коштів – ми будемо впроваджувати цю реформу”, – сказав Кириленко. Нагадаємо, питання про підтримку вітчизняних кіновиробників та захист українського інформаційного простору неодноразово піднімалося в професійному співтоваристві.

  Нацтелерадіо ще у вересні звернулося до уряду з проханням фінансувати патріотичні серіали. Одночасно з цим було прийнято ряд рішень про заборону до показу в українському ефірі серіалів виробництва РФ, прославляють російський мілітаризм.   Зазначимо, що люди не вірять у суспільне телебачення, тому і не готові за нього платити. За 4 роки їм можна довести, що воно того варте. Це підкреслив генеральний директор Національної телекомпанії України Зураб Аласанія під час круглого столу в Укрінформі. “Ми вже звикли платити за Інтернет, фактично в кожному будинку є Ліфт, за який платять 70-100 гривень в місяць. Але навіть 10 гривень за громадське телебачення вони платити не будуть, поки ми їм не покажемо, що воно таке, поки вони не зрозуміють, що це їм потрібно. А я думаю, що це можна довести їм за 4 роки”, – підкреслив Зураб Аласанія. У той же час він висловив сумнів, що закон про громадське телебачення, який повинен розглядатися в парламенті у другому читанні, буде прийнятий. Також не зміг сказати, коли воно зможе реально заробити. “Вісім місяців (з тих пір, як закон був прийнятий в першому читанні) все, що ми робимо, робимо як громадське телебачення.

  Розгляд закону у другому читанні буде в березні. Однак, незважаючи на те, що документ ретельно розроблений, в ньому враховані всі поправки, відчувається, що серед депутатів концентрується негатив. Навіть фіфті-фіфті немає. І немає відчуття, що він пройде. Якщо в березні його таки проголосують, то за процедурою пройде 6-7 місяців, поки просто буде створено підприємство (державне публічне акціонерне підприємство “Національна громадська телерадіокомпанія України”), – сказав Аласанія.

  Тим часом, за його словами, вже в березні на каналі зроблять відповідну візуалізацію – буде нова графіка, нові програми, новий сайт. Але формально це не буде означати суспільного телебачення і стосуватися тільки Першого Національного, хоча повинно об’єднувати 31 компанію.   Нагадаємо, що загальний бокс-офіс (касові збори) кінотеатральних релізів в Україні в 2014 році склав більше 942,7 млн грн, свідчать дані проекту Національної стратегії розвитку кіноіндустрії України на 2015-20 рр. минулого року кінотеатри відвідав 20,1 млн осіб, що на 3% менше, ніж в 2013 році. У Державному агентстві з питань кіно (автори зазначеного проекту) пояснюють такий показник втратою кінозалів з-за анексії Криму та бойових дій на сході України. Зокрема, станом на початок 2014 року в Україні функціонували 466 кінозалів, тоді як в даний час – 384.

  При цьому, згідно з даними Держкіно, складною залишається ситуація в районних центрах. Зокрема, з 453 райцентрів (без АРК і зони проведення АТО) тільки в 76 є працюючі кінотеатри. Середня відвідуваність кінотеатрів по країні становить 0,44 рази на 1 чол. в рік. Цей показник є одним з найнижчих в Європі. В цілому в 2014 році в національний прокат вийшли 255 фільмів, з них тільки 15 – повнометражних, один збірник короткометражних картин українського виробництва (вісім з яких створено за фінансової підтримки держави). Касові збори вітчизняних фільмів досягають 2,5% від загального бокс-офісу в Україні, тоді як у країнах Європи цей показник досягає 30-60%. Нагадаємо, голова Державного агентства з питань кіно України Пилип Іллєнко прогнозує введення збору на розвиток українського кіно.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг