Урок 4. Як швидше погасити кредити

Закономірно, що чим більше і частіше людина займає, тим вище його ризики потрапити в боргову яму. Особливо, якщо на його рахунку відразу кілька кредитів. Сьогодні ми поговоримо з вами про те, як швидше розплатитися по всім вашим позиками, минаючи боргову яму. Отже, з чого ж почати, щоб швидше погасити свої позики?

По-перше, зберіть всі свої кредити в одну купу і порахуйте, скільки у вас їх. Якщо всього один, то тут взагалі майже ніяких проблем! Щоб швидше погасити кредит, просто збільшіть свої щомісячні виплати по ньому на 10-20% залежно від можливостей вашого сімейного та особистого бюджету. І найголовніше, пам’ятайте: кожен місяць платите більше, ніж мінімальну суму по кредиту!

Тепер вам потрібно визначитися з пріоритетністю погашення кредитів. Я рекомендую почати з самого маленького і простого, тобто в нашому випадку з телевізора. Оскільки чим швидше ви розплатитеся за кредит, тим швидше зможете викреслити його зі свого життя і зменшити загальне число позик, піднявши собі настрій і бойовий дух і сконцентрувавши зусилля на наступному кредиті.

Припустимо, ми можемо дозволити собі збільшити щомісячні виплати за всіма кредитами на 10%, тобто в даному випадку ця сума становитиме 1800 гривень. Її ми кожен місяць приплюсовуються не всіх нашим боргами, а лише до першочергового, тобто до телевізора. Таким чином, тепер ми будемо платити по кредиту не 2000 гривень, а 3800 гривень щомісяця. А інші позики продовжуємо погашати так само, як і раніше.

Розплатившись повністю за кредит на телевізор (а на це у нас пішло не 28 місяців, а ВСЬОГО 15!), Викреслюємо його зі свого життя і концентруємося на наступному позику – автокредиті. Тепер ту суму, яку ми виплачували останні 15 місяців за позику на телевізор, приплюсовуються до нашого автокредиту і платимо по ньому вже не 6000 гривень на місяць, а 9800 гривень. Звільнившись незабаром і від цього кредиту, кидаємо всі сили на погашення останньої позики – іпотеки. Тепер щомісячні виплати по ній будуть становити 19 800 гривень (!), І залишок за останнім кредитом, природно, погаситься майже в два рази швидше. І … все, вітаю вас зі свободою від кредитів!

Увага: якщо банк відмовляється приймати у вас платіж понад щомісячної суми, встановленої в графіку, просто відкладайте «надлишки» у вигляді заощаджень, а через кілька місяців віднесіть їх в банк для часткового / повного дострокового погашення кредиту. У цьому випадку банк зобов’язаний буде переглянути графік ваших платежів і видати вам новий або ж повністю закрити кредит (якщо ви справили повне дострокове погашення позики).

Про те, як правильно закрити кредит, щоб не залишитися в боржниках, читайте у цій статті.

admin