Урок 3. Як грамотно користуватися кредитом

Грамотне використання кредиту – запорука вашого фінансового успіху. Цьому не вчать ні в школах, ні в університетах, ні тим більше в банках. А грамотно користуватися кредитом все-таки потрібно вміти. Це заощадить вам купу нервів, часу, коштів, та ще й прибуток може принести. Грамотне використання кредиту складається з наступних складових:

– Вивчення умов кредитних програм у різних банках.

– Чесна відповідь самому собі на питання: «А чи потрібен мені взагалі в даному випадку кредит або можна обійтися без нього?».

– Психологічна та фінансова підготовка до взяття кредиту (оцінка ваших реальних фінансових можливостей, створення резервного фонду, відкриття вкладів – все це потрібно для підстраховки в разі непередбачених обставин).

– Грамотний підхід до вибору кредиту (якщо ви все-таки відповіли собі, що кредит потрібен).

– Регулярне та своєчасне погашення кредиту.

– Вивчення фінансового законодавства Росії для того, щоб знати права та обов’язки свої і банку (про це будемо говорити в одному з наших наступних уроків!).

Отже, ми вже говорили з вами про те, що кредит потрібно брати не завжди, як тільки заманеться. Позичати гроші у банку рекомендується лише в трьох випадках:

а) коли плануєте купувати житло, а власних коштів не вистачає (це краще, ніж платити дядькові гроші за оренду нерухомості або роками збирати свої кошти зі страхом в будь-який момент втратити їх з причини девальвації);

б) коли терміново потрібні гроші на дороге лікування (адже здоров’я дорожче і понад усе !!!);

в) коли кредит може окупитися (якщо, наприклад, ви купили фотоапарат і стали за допомогою нього заробляти гроші або отримали вищу освіту в кредит, тобто інвестували в знання, які в майбутньому окупляться вам підвищенням по службі).

А ось побутову техніку, автомобіль і деякі інші предмети розкоші купувати в кредит не рекомендується. Це стає не тільки надмірно витратним заняттям, але й виробляє шкідливу звичку жити весь час у борг, формуючи, таким чином, боргову залежність. Отже, припустимо, ви все-таки вирішили скористатися кредитом. Але щоб це не завдало вам матеріальної та моральної шкоди, вам потрібно чесно відповісти собі на кілька питань і зробити відповідні висновки:

1.) З якою метою я планую оформити кредит? І чи виправдовує ця мета витрачені кошти?

2.) Який щомісячний платіж я зможу вносити без проблем і збитку сімейному бюджету? (головне, щоб ця сума становила не більше 30-40% від загального доходу сім’ї!)

3.) Коли настане пенсійний вік найстаршого з подружжя? (врахуйте, що найчастіше банки не видають кредити особам старше 70 років)

4.) Яку суму я готовий (-а) внести в якості початкового внеску, якщо такий буде потрібно?

5.) Чи є я володарем сертифікату на отримання материнського капіталу?

6.) Чи готовий я надати банку свою нерухомість під заставу?

7.) Які мої офіційні та неофіційні доходи?

admin