Урок 8. Цільовий кредит

Цільовий кредит – кредит, який має конкретну спрямованість виділених коштів. Такий вид позики клієнт банку зобов’язаний витратити саме на ті цілі, про які він домовлявся з кредитором. У попередніх уроках ми розглянули з вами два основних види цільового кредиту – іпотеку і автокредит. Сьогодні поговоримо про загальні особливості цільової позики та освітнього кредиту зокрема.

Отже, в даний час банки практикують цільові кредити на наступні потреби:

а) купівля житла;

б) купівля автомобіля;

в) покупка якого-небудь устаткування;

г) придбання сировини, витратних матеріалів;

д) отримання освіти;

е) відпочинок, туризм;

ж) лікування, відвідування фітнес-центрів;

з) розробка і розвиток нових проектів (бізнес);

і) поповнення оборотних коштів.

Цільовий кредит, порівняно із споживчим позикою, має більш низькі процентні ставки (в середньому 10-17%). Однак крім заявлених відсотків, як ви вже знаєте, доведеться врахувати й інші витрати при оформленні даного кредиту: комісія за відкриття і обслуговування рахунку, страховка, послуги нотаріуса і оцінювача. Таким чином, підсумовуючи все комісії і відсотки, загальні переплати за цільовим кредитом можуть досягати 35-45%!

Цільовий кредит видається, в основному, безготівковими коштами, які перераховуються на рахунки контрагентів позичальника (лікарні, навчальні заклади, турфірми і т.д.). Готівкові кошти за такими кредитами можуть надаватися індивідуальним підприємцям з метою придбання товарів, робочих матеріалів, виплати заробітної плати.

Коротко розглянувши основні моменти за цільовим кредитом, більш докладно зупинимося на освітньому кредиті, який в сучасній Росії стрімко набирає обертів і популярність.

Освітній кредит – вид цільового кредиту, що дозволяє в будь-який момент отримати освіту, сплативши його після закінчення навчання. У суму позики входять не тільки саме навчання в освітньому закладі, а й оплата гуртожитку, придбання навчальних посібників і так далі. При оформленні освітнього кредиту вік позичальника не має значення. А ось ваш вибір вузу зіграє вирішальну роль. Адже у кожного банку є списки «акредитованих» і в той же час «перспективних» навчальних закладів, факультетів, спеціальностей. Тому, якщо вибраного вами вузу в списку у кредитора немає, вам відмовлять в оформленні освітнього позики.

Якщо ви хочете скористатися таким кредитом, гарненько подумайте, чи буде затребувана і високооплачіваема професія, якій ви збираєтеся вивчитися, чи зможе вона приносити вам високий дохід. Щоб отримати кредит на освіту, необхідно надати наступні документи (оригінали та копії!): Паспорт, договір з вузом, документи для підтвердження ваших доходів.

Процентні ставки за освітніми позиками коливаються на рівні 12-19% річних. Однак з 2010 року діє додаткова програма від Міністерства освіти РФ, згідно з якою студентам-відмінникам ставки знижуються до 5%. Освітній кредит видається терміном до 10-11 років.

Мінуси освітнього кредиту:

– Оформити позику ви зможете тільки в тому банку, в якому обраний вами вуз є «перспективним» і «акредитованим»;

– Поручителі або майно під заставу;

– Наявність російського громадянства;

– Якщо позикових коштів від освітнього кредиту не вистачає (а він, як правило, має обмежену суму!), Доводиться шукати інші джерела позики;

– Переплата за отримання освіти;

– Обов’язкову страховку позичальник може отримати лише в тих компаніях, які співпрацюють з обраним вами банком, а це дорожче і не завжди зручно.

Плюси освітнього кредиту:

+ Оплата будь-яких видів навчання;

+ Можливість в період отримання освіти виплачувати тільки відсотки по кредиту, а основні позикові кошти – після отримання диплома про вищу освіту;

+ Безготівковий переказ коштів на рахунок навчального закладу в строго встановлені терміни, як наслідок – зниження ризику відрахування студента за неоплату навчання;

+ Можливість отримання позичальником державної підтримки в розмірі до 40-60% від вартості навчання.

admin