Урок 12. Як захиститися від «карткових» шахраїв

Від шахрайства з кредитними картами ніхто не застрахований. Як кажуть: «Від суми та від тюрми не зарікайся». Так і при використанні кредитки потрібне око та око, щоб уберегти себе від шахраїв. Тим більше, зараз «розкрадачі пластика» винаходять все більш витончені способи злодійства з кредитних карт. Пароль від вашого платіжного інструменту шахраї дізнаються різними способами – через інтернет, мобільний телефон і навіть через сам банкомат. Розглянемо стратегію захисту від кожного з цих способів крадіжки.

Через банкомат шахрайства, найчастіше, здійснюються за допомогою скімера, спеціальної накладки на клавіатурі, прихованої відеокамери або заклеєного віконця видачі купюр. Скіммер – це зчитувальний пристрій, що вбудовується поверх гнізда введення карти і має об’ємну форму. Скіммер неважко розпізнати, якщо уважно придивитися, – пристрій випуклої форми як би порушує природну конструкцію банкомату. Спеціальна, на перший погляд непомітна, накладка на клавіатурі банкомату також володіє прочитуючим дією. Якщо ви відразу не розпізнаєте шкідливу плівку і введете пароль карти, шахраї зможуть легко заволодіти ним. Бійтеся і вбудованих відеокамер, які також непомітно для вас можуть «підглядати» пароль. Загалом, підійшовши до банкомату і маючи намір перевести в готівку кошти, перевірте, чи немає на ньому вищеперелічених шахрайських пристроїв.

При оплаті товарів і послуг через інтернет не втрачайте пильності щодо свій кредитної картки! Не переходьте за підозрілими посиланнями і не вводьте свій пароль ні за яких обставин, не відповідайте на електронні листи, що запитують конфіденційну інформацію про вашу карту. Це лише деякі першорядні заходи, які необхідно вжити для захисту від шахрайства. Крім того, користуйтеся тільки перевіреними сайтами товарів і послуг, не вводьте свою платіжну інформацію через чужі комп’ютери, а також не забувайте використовувати хороші антивірусні програми на своєму ПК. Важливо: щоб максимально убезпечити себе від шахрайства, для розрахунків в інтернеті користуйтеся тільки віртуальними картами (про види кредитних карт ми докладно говорили в уроці 10!).

Іноді на мобільний телефон приходять смски нібито від імені банку з проханням вислати інформацію по вашій кредитній карті або ж здійснити підозрілу операцію. Наприклад, був випадок, коли жінці на мобільний телефон прийшла смска з текстом «Ваша карта заблокована. Для розблокування зателефонуйте ». Недовго думаючи, жінка пішла до найближчого банкомату, набрала номер телефону, абонент якого представився співробітником банку, і виконала всі «вказівки» шахрая. Абонент попросив жінку ввести його номер телефону і в рядку «Сума» набрати якийсь «код розблокування». Виконавши дану операцію, жінка позбулася майже десяти тисяч рублів (хоча могло б бути і більше!). Тому, як бачите, шахраї використовують у своїй роботі не тільки хитрі технічні пристрої, але і неуважність і необережність жертв.

Тому щоб уберегти себе від шахрайства з кредитними картами, насамперед, завжди будьте напоготові. Ніколи не залишайте свою кредитку наодинці з продавцем, контролюйте і перевіряйте його дії! Повірте, ваша пильність і обережність врятують вас від багатьох шахрайських дій.

Ну а що робити тому, хто підозрює шахрайство, пов’язане з його кредитною карткою? Перш за все, зателефонуйте в банк і попросіть його співробітників анулювати кредитку і видати вам нову. Щоб переконатися в тому, що шахрайство минуло вас, кілька наступних місяців ретельно перевіряйте виписки за своїм рахунком. Крім того, про шахрайські дії було б незайвим повідомити і в правоохоронні органи.

admin