Урок 11. Як грамотно користуватися кредитками

При оформленні кредитних карт позичальник несе певні ризики, пов’язані з шахрайством, з помилками при обробці даних карти або навмисним збільшенням витрат по кредитці. Щоб всього цього уникнути, вам необхідно навчитися грамотно користуватися кредитними картами.

Отримавши заповітну кредитку, поставте свій підпис на зворотній стороні картки, а також збережіть і тримайте завжди при собі наступну інформацію: дата видачі та номер картки, телефон служби підтримки клієнтів вашого банку. Обов’язково запам’ятайте свій пін-код і нікуди його уникайте!

З кредитною карткою звертайтеся акуратно, не допускайте появи на ній подряпин і інших пошкоджень. Коли розраховуєтесь кредиткою і передаєте її в руки продавця, ніколи не спускайте з неї очей, – карту можуть підмінити! – А, отримавши її назад, переконайтеся в тому, що це дійсно ваша карта (справжність картки як раз-таки і підтвердить ваш підпис на зворотній стороні кредитки!).

Слідкуйте за тим, щоб кредитний ліміт на карті не йшов «в мінус», інакше вам доведеться платити банку немаленьку комісію за використання несанкціонованого овердрафту (перевищення грошового ліміту картки при відсутності зазначеної дії в договорі або прямому його заборону).

Користуючись кредитними коштами, намагайтеся повертати весь борг цілком і укладатися в пільговий період. Погашаючи кредит, не тягніть з черговим платежем до останнього дня – трапляється, що кошти затримуються і надходять в банк пізніше необхідного терміну. У цьому випадку вам доведеться платити відсотки за прострочення! Більш того, деякі банки перестають обслуговувати кредитку, якщо ви двічі прострочили платіж. Одного разу внісши подвійний мінімальний платіж по карті, не думайте, що в наступному місяці вам можна буде взагалі не погашати кредит.

Якщо ви відкрили собі кредитну карту, намагайтеся користуватися нею регулярно. Деякі банки почали встановлювати комісію за обслуговування неактивного карткового рахунку, яка буде списуватися з вашої кредитки. Тож у підсумку борги по такій карті можуть обійтися вам у круглу суму. Таким чином, якщо ви більше двох місяців не користуєтеся кредиткою, закрийте її у вашому банку (про це див. Нижче!).

Регулярно користуючись кредитною карткою, навчитеся обмежувати себе в ліміті, щоб не розтратити всі гроші даремно. Якщо ви йдете в магазин за певною річчю, витрачайте кошти тільки на неї і ні копійки більше. А ось на мобільний банкінг економити не варто! Він дозволить вам, в першу чергу, контролювати свої кошти і управляти своїми фінансами.

Якщо ви хочете перевести в готівку кредитні кошти і при цьому зберегти пільговий період, спробуйте скористатися наступними способами. Заведіть собі гаманець в платіжній системі Qiwi («Ківі»). На нього вам потрібно буде перевести кошти зі своєю кредитної картки. Така процедура трактується багатьма банками як покупка, що нам якраз і потрібно для збереження пільгового періоду. В інтерфейсі гаманця натисніть кнопку «Поповнення», після чого виберете «Банківські картки», зареєструйте і прив’яжіть свою кредитку до цього гаманцю. З карти переведіть гроші в ківі-гаманець, потім знайдіть в меню розділ «Висновок» і переведіть тільки що надійшли кошти на дебетову банківську карту, з якої згодом ви будете знімати готівку через банкомат. Звичайно, комісії за проведені операції ківі-гаманець з вас зніме, але вони будуть набагато менше, ніж відсотки по позиці, до того ж, збережеться пільговий період, а значить, можливість безвідсоткового кредиту.

А ось ще один спосіб, завдяки якому ви зможете зберегти пільговий період навіть при знятті готівки. У цьому випадку вам доведеться знайти людину (краще всього знайомого), який планує здійснити велику покупку (наприклад, придбати побутову техніку). З цією людиною ви йдете в магазин, він вибирає товар, ви розраховуєтесь за його річ за допомогою кредитної карти, а він вам віддає гроші за покупку готівкою. Як бачите, і готівкові будуть у вас на руках, і пільговий період на карті збережеться.

Закриваючи кредитну карту, дотримуйтесь наступної схеми. Дізнайтеся, скільки ще ви винні банку і погасіть заборгованість в повному розмірі. Після цього йдіть в банк, пишіть заяву на закриття рахунку і здавайте карту. При цьому обов’язково прослідкуйте, щоб кредитку розрізали на ваших очах, а папір правильно зареєстрували. Якщо ви використовували овердрафтне кредитну карту, і у вас на рахунку залишилося певну кількість коштів, то ваші власні гроші повернуться до вас через певний проміжок часу. Після закриття кредитки вимагайте у банку довідку про відсутність заборгованості з вашого боку і закриття рахунку, а також перевірте відключення всіх супутніх послуг з вашої карті.

Якщо навіть термін дії кредитної картки закінчився, ваші боргові зобов’язання перед банком зберігаються і нікуди не пропадають до тих пір, поки ви офіційно не закриєте свою кредитку. Ви повинні заздалегідь попередити фінансова установа про те, що не бажаєте перевипускати карту і користуватися нею надалі.

admin